Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy alkalmazzam az Octeni...

Hogy alkalmazzam az Octeni Sept sprayt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2 hónapos kisfiamnál szájpenész tüneteit vettem észre. Az orvosunk csak délután rendel,hogy megmutathassam neki. Reggel a gyógyszertárban kértem rá addig valamit, amit használhatunk, mert néha elutasítja a cumisüveget. Ott a hölgy kedves volt, rápillantott, és megerősítette, hogy sajnos ez bizony szájpenész. Kaptunk rá Octeni Sept spray-t. Azt mondta 2-3x egy nap, gézzel körbetekert ujjal tisztítsam le a nyelvét. De nem vagyok biztos magamban. Mennyit fújhatok a gézlapra? Meddig tisztítsam? Evés előtt vagy után használjam, vagy az nem szàmít? Behúzza a nyelvét, ha megérzi az ízét, így az egészet nem tudom neki letakarítani. A szájpadlásán is van egy pötty, azt is kenni kellene? A betegtájékoztató nem írja ezeket a dolgokat, ott pedig ezekről elfelejtkeztem, hogy a gyógyszertárost megkérdezhessem. Amíg nem megyünk az orvoshoz, hogy megkérdezhessem, hàtha valaki tud válaszolni a kérdéseimre. Használta màr valaki?

2023. aug. 16. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy miért octeniseptet adott amikor rá van írva, hogy külsőleges alkalmazás. De akkor fújd rá jó vastagon, azzal töröld le, aztán öblítse ki vízzel a száját. Az octeniseptet nem kéne lenyelni.
2023. aug. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mi időnkben a boraxos glicerin ment, de az most nem kapható, mert mindenféle rákkeltő hatást rákentek. Persze nem lehetett rajta annyit kaszálni, mint az újabb készítményeken. Octeniseptet én csak külsőleg használtam. Ha a te babád is bealszik etetéskor, akkor előtte javaslom a kezelést, ne keltsd fel emiatt. A védőnődet is bátran felhívhatod a kérdéssel.
2023. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt olvastam én is a betegtájékoztatón, hogy külsőleg alkalmazható. Ezért nem is mertem túl vastagon befújni, nehogy kicsepegjen a gézlapból és lenyelje. Remélem ártani nem ártottam vele, bár gondolom akkor nem ezt adta volna a gyógyszertáros.
2023. aug. 16. 13:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Öblíteni nem igazán tudom a száját, mivel 2 hónapos babáról van szó. De lehet akkor áttörölgetem a spray után egy kis vizes gézlappal is a nyelvét.
2023. aug. 16. 13:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!