Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a fogam, mit...

Nagyon fáj a fogam, mit tehetnék ellene? Többi lent

Figyelt kérdés
most jön egyszerre 2 bölcsességfogam is, a másik kettő már kijött. de nagyon fájnak, be van dagadva az ínyem és alig birok rajta enni, pedig már áttörte az ínyemet. fogorvos elkerülése nélkül sikerül megoldani azt hogy elmuljon a fájdalom?
2010. okt. 14. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Gingisol ecsetelő. 5-600 forint, nyílt vérző ínyre mondjuk nem ajánlott, de gondolom a tied inkább csak gyulladt. Csípni fog, de tényleg jó.
2010. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a fogorvos is csak fájdalomcsillapítót ajánlana...de lehet h tévedek. ha nagyon nem használ semmi, rágcsálj meg kicsit egy szegfűszeget és tedd oda. Az zsibbaszt. de ha seb van ne arra tedd. hátha használ...
2010. okt. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:( köszi a választ. igen sztem is bevan gyulladva. de ez nem baj? vagy ez majd elmúlik?
2010. okt. 14. 17:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Arra való a gingisol :)
2010. okt. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bár senki sem szereti a fogorvost, mégis javasolt elmenni hozzá, röntgenre, hogy megnézze, nincs-e valami gond. Ne félj, semmit nem fog csinálni, mert nem is tud, max. felír erősebb fájdalomcsillapítót, viszont lehet, hogy gyulladás is van, ebben az esetben más gyógyszert ad. Ha mégse mennél el, hasonlóan jó a szekfűszegolaj(6-800 ft, gyógynövényesbe, olyan mint egy illóolaj), ezzel ecsetelni-öblögetni is lehet, de vigyázz mert erős, nem kell túl sok.
2010. okt. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. hát igen én és a fogorvos elég .messze állunk egymástól. inkább kiprobálok valamit rá ezek közül amit javasoltatok.

csak a fura az h a másik kettö nem fájt amikor jött ki. ezekkel nem tudom h mi történt.

2010. okt. 14. 17:55
 7/8 anonim ***** válasza:
vegyél listerine szájvizet és azzal öblögess
2010. okt. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kovácsné Borbála válasza:
Nekem a szegfűszeg jött be.A 60 % eugenoltartalom miatt kiváló érzéstelenítő, szájfertőtlenítő, fogorvosok is használják érzéstelenítésre, a foggyökér fertőtlenítésére. Ha tudod bedörzsölöd vele a fájó ínyt, ha nagyon fáj, akkor főzz a szegfűszegből teát, s azzal öblögess.Én konyakban áztattam és azzal öblögettem, természetesen utána kiköptem.Nekem is be volt gyulladva az egész szájbelsőm, a fogam, és 2-3 kezelés után megszűnt a szenvedés.
2010. okt. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!