Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek is gyorsabban...

Szerintetek is gyorsabban romlik a fog terhesség alatt? Nekem két gyermekem van és nem változott. Anyukámnak sem.

Figyelt kérdés
A fogorvos is azt mondta nemigaz teljesen.
2010. okt. 11. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
HA nem étkezel megfelelően, akkor a szervezeted a saját tested rovására is képes biztosítani a szükséges anyagokat a magzat számára. Régen ezért volt gyakori, hogy ahány terhesség, annyi elveszített fog. Ma már, az egészséges, bőséges táplálkozás és a terhesvitaminok korában ez szerencsére nem áll fenn. Nekem is egészségesek a fogaim, hiába szültem.
2010. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem a doki azt mondta,hogy nemigaz,hogy elvonja a fogakból a kalciumot a magzat.Olyat olvastam,hogy elvonja de nem a fogakból hanem a csontokból.Lehet sok kismama sokat nasizik az a baj?
2010. okt. 11. 16:12
 3/9 anonim ***** válasza:
A csontokból vonja el valóban, de tudod egy olyan országban ahol évi egy tubus fogrém jut egy főre azért ne csodálkozz ha valakinél még fennáll az, hogy ahány terhesség annyi fog (vagy még több).
2010. okt. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy hónap alatt hány tubus fogkrémet kéne használni?Fogmosással valóban megelőzhető a gond vagy csak humbuk?
2010. okt. 11. 16:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj...


1) moss naponta minimum 2x fogat fogkefével, fogkrémmel. (Még sose számoltam, mennyi idő alatt fogy el egy tubus...) A fogmosás a FOGSZUVASODÁST előzi meg, azaz a fog elrohadását, kalciumot nem visz be a fogakba, a magzatba meg pláne nem.

2) vigyél be elegendő kalciumot a szervezetedbe, és akkor nem a fogadból vonja ki a magzat. Ennek a legegyszerűbb módja, ha mindennap szedsz valamilyen terhesvitamint.

2010. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak sokan mondják,hogy szedtek kálciumot meg mosták a fogukat és mégis tönkre ment az egész fogsor 9 hónap alatt amit nehezen hiszek el.
2010. okt. 11. 17:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem is arról beszéltem, hogy a kalcium hiány miatt megy tönkre a foga az ilyen nőknek, csak tudod egy rohadt fognál már annyira nem nézik és így baromi könnyű egy laikusnak ráfogni, hogy a terhesség miatt van.
2010. okt. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom igaz-e vagy sem, nekem anyukám mondta, hogy meggyengült a fogzománca, de egy lyukas foga sem volt, ezért kellett neki koronát tenni anno a fogaira, neki azt mondták a terhességtől gyengült meg.

De ki tudja, rájöttem minden fogorvos mindenről mást mond aztán döntsd el te melyik az igaz.

2010. okt. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem terhesen majdnem minden fogam fognyakon kezdett először fehéredni, aztán kb egyszerre ki is lyukadtak
2010. okt. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!