Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogamat műtötték és elzsibba...

A fogamat műtötték és elzsibbasztották már vagy 2 napja ez és még mindig érzem a zsibbadást az ajkamban nagyon idegesít félek, hogy valamit elvágott ott s így marad, lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
melyik résznél volt a fogad?. Ez nem biztos de lehet hogy akkor 1 ideget is elvágott, de nem bizti
2010. okt. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fog, milyen műtét? Ha alsó bölcsességfogat távolítottak el, akkor lehetséges, hogy sérült egy ideg (az állkapocsban futó nervus mandibularis), ez okozhatja az alsó ajak zsibbadását. Ez a szövődmény sajnos benne van a pakliban minden alsó bölcsességfog-eltávolításkor, nem lehet előre kiszámítani, hogy kinél alakul ki (ha a foggyökér közel fut az ideghez, jóval nagyobb esélye van). Később várhatóan jobb lesz.
2010. okt. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Alul a 4-es fognál volt gyökér rezekálás ,a jobb oldali also ajkam van elzsibbadva tudom mozgatni de nem nagyon érzem :S nagyon idegeit...valami tanács mozgassam e azzal hamarabb helyre jönne ?:S
2010. okt. 10. 11:16
 4/7 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, hogy ideg sérülhetett, bár nem vagyok fogász. Feltétlenül menj vissza a fogorvosodhoz, ő tudja a legjobban, hogy milyen anatómiai szituációba operált bele. B vitamin komplex esetleg segítheti az ideg regenerálódását, ha valóban sérült.
2010. okt. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
11:59 de ne adj isten sérült az magától hejrejöhet e?:S
2010. okt. 10. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Legjobb tudomásom szerint lassan, de helyrejöhet, bár nem vagyok szakember a témában. A fogorvosod több és megbízhatobb információt tud mondani erről. Mindenesetre kívánom a legjobbakat!
2010. okt. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen remélem helyre jön mert így nem élet:(
2010. okt. 10. 14:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!