Lukas bölcsességfogat tényleg nem szoktak gyökérkezelni,hanem ki kell húzni ?
Nem igaz. Egy normális fogorvos menti, ami menthető.
Nekem is volt gyökérkezelve 2 bölcsességfogam.
Fogorvosként válaszolok
Nem attól függ a bölcsfog gyökérkezelése, hogy normális-e az orvos vagy sem, sokkal inkább attól, hogy van-e egyáltalán hozzáférhetőség. Gyökérkezelés során nagyon precíz munkát kell végezni vékony tűkkel, ha nem elég nagy a szájnyitás, ha túl kövér az ember (és emiatt beboltosul az orcája), ha izolálhatatlan, akkor fel sem merül ilyen terápia. Mindamellett a bölcsfogak gyökerei nagyon változatos variabilitást mutatnak, ide rögtön 3d-s röntgen kell, vagyis egy CBCT, mert egy sima 2-d röntgenen nem látható, hogy hány csatornája van a fognak és azok milyen elhelyezkedésűek.
Mindamellett itt is mérlegelni kell, hogy megéri-e az erőfeszítés. A 4-es példájában a megtartott 8-as funkciót tölt be, de a hozzáférhetőséget javította a tény, hogy előtte nem volt fog. Ugyanez ún. zárt fogsorban, vagyis akkor, ha az illetőnek minden foga megvan, ha nincsen szemben levő párja és ebből adódóan funkciója sem és egyébiránt az elhelyezkedése miatt maga a beteg is nehezen tudja csak tisztán tartani, hiába lehetne hozzáférni (amit mellékesen megjegyzek, hogy baromi ritkán jön be olyan száj, ahol egyáltalán egy tömés kivitelezhető egy bölcsfogban, nemhogy az ennél sokkal nagyobb precizitást igényel gyk), igenis megfontolandó annak eltávolítása. Ez minden esetben egyénileg mérlegelendő, nincs olyan, hogy Átlag Gizi szerint, ha normális, megcsinálja, éppen ellenkezőleg, a normális orvos fel tudja mérni, hogy elvégezhető-e a beavatkozás ÉS van-e értelme egyáltalán.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!