Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kis lyuknál milyen a fogfúrás?...

Kis lyuknál milyen a fogfúrás? (bővebben)

Figyelt kérdés
Én 13 éves vagyok és mindig is épek voltak a fogaim, és hát elérkezett az első fogfúrásom, elnézést kérek csak én kicsit félek! A doktor azt mondta hogy "Van egy kis lyuk a hátsó fogamon, jó lenne most betömni!" (vagy valami ehhez hasonlót)! A lényeg hogy ha a lyuk kicsi (és én csak fekete pontot láttam) akkor az mennyire érezhető? Érzéstelenítő nélkül is megoldható? Gyorsan elintézik? Csak mert azt is mondták hogy szép gyorsan el tudják intézni :)
2010. okt. 4. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérj érzéstelenítőt, akkor biztosan nem fog fájni.
2010. okt. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szerencsés vagy, hogy eddig megúsztad, a legtöbben ezt nem mondhatjuk el magunkról.

Az egész tömés mindenestül kb. 5 perc lesz. A fúrást ma már - legalábbis a jobb helyeken - nem úgy csinálják, hogy nekiesnek és fúrnak amíg kész nincs, hanem aprókat és rövid ideig fúrnak. Ugyanis nem annyira a fúrás fáj, mint az, hogy közben felmelegszik a fog és a melegtől fájdul meg a fog. Nem fog fájni, ne félj, meg sem fogod érezni. Ne kérj érzéstelenítőt, én mindig anélkül csináltatom és sosem fáj. Az érzéstelenítő után viszont még fél/egy óra múlva is zsibog a fél arcod, nem éri meg.

Mielőbb menj vissza a dokihoz és legyél túl rajta.

Egyébként miért nem csinálta meg a doki rögtön?

2010. okt. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Érzéstelenítő nélkül is ki lehet bírni de lehet érezni persze, hogy fúrják a fogadat. Gyorsan megcsinálják max. 2 perc
2010. okt. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Ezekre fogok majd gondolni, és amúgy azért nem csinálta meg mert ez olyan volt hogy az egész osztály ment és csak arra adtak papírt hogy mit tegyünk! És engem például most majd visszavárnak! :)
2010. okt. 4. 20:49
 5/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Sajnos igen nagy tapasztalattal a hátam mögött én is azt mondom, hogy ez esetben ne kérj érzéstelenítést, felesleges is és talán az injekció fájna, plusz a zsibbantság sem jó.

A fúrás érdekes lehet neked, talán zavaró is, de biztos nem fog fájni.

2010. okt. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki le tudná írni hogy sorrendben mi fognak tenni?
2010. okt. 5. 14:04
 7/10 anonim válasza:
100%
Kifúrja, kiöblíted, még egy kicsit fúrja, megint kiöblíted, aztán meg betömi. Ennyi. 2-3 perctől nem több az egész. És nem fáj, de amikor már beleér ez "élő" azt meg fogod érezni, de ezét az egy pillanatért teljesen felesleges érzéstelenítőt kérni. Én most csináltatom a fogaimat, a hátsókban hatalmas lyukak voltak, de ahhoz sem kaptam érzéstelenítőt (persze az alja már egy kicsit fájt). Sőt nekem azt mondták, hogy a hátsókat nem is nagyon szokták érzésteleníteni, csak ha muszáj. Ne parázz :)
2010. okt. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
*az élő részbe
2010. okt. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én tényleg nagyon köszönöm a válaszokat ;) Pár nap múlva (lehet hogy még ezen a héten) megyünk is vissza, tényleg nagyon megnyugodtam :D Mindenkit felpontozok!
2010. okt. 6. 15:03
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma estem túl rajta! Nagyon köszönöm annak aki írt mert tényleg nyugodtabb lettem, és tényleg nem fájt :) Sajnos hamarosan kell fogszabályzó (de az még egy év múlva is ráér azt mondták)
2010. okt. 11. 16:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!