Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elcseszte a doki a fogam?

Elcseszte a doki a fogam?

Figyelt kérdés
Olyan pici lyuk volt a tömött fogaimon, hogy a doki is meg jegyezte töméskor, hogy ez még nagyon kicsike lyukacska volt. Tömés után kb. 3 héttel az összes fogam amit tömött irtózatosan fáj harapásra, meg úgy általában egész nap. Erre azt mondta, hogy gyökérkezelni kéne, ha nem múlik el. Na most ha olyan pici volt a lyuk, akkor miért kéne gyökérkezelni? Azt olyankor szokták, ha a fog gyökeréig lyukas a fog. Ezek szerint lehet, hogy akkora lyukat fúrt, hogy lement a gyökérig? Nem értem miért, ha ahogy ő is mondta kicsi volt...Vagy csak sz.arul tömte be és azért fáj? Nem tudom elképzelni, hogy egy olyan fog, ami lyukasan is fájdalom mentes volt, abból hogy lett hirtelen gyökérkezelésre szoruló fog?!
2010. okt. 4. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy túl magas a tömés? Kellett tömés után lila indikátoros papírra harapnod? Mert ha magas, akkor bizony érezheted, hogy fáj rendesen.

fogászati asszisztens

2010. okt. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hű basszus, igen, szerintem elcseszte!

Ha olyan pici volt a lyuk, akkor hogy érhet el a tömés a gyökérig? márpedig, ha gyökérkezelni kell, akkor az azt jelenti, hogy a gyökeret babrálra.

szerintem keress egy másik dokit, de minél előbb!

2010. okt. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet,nem tudom!Viszont én is jártam hasonló képpen,de én amúgy sem vagyok megelégedve a fogorvosommal!Nekem volt egy fogam,aminek semmi baja nem volt, úgy éreztem teljesen egészséges,érzékeny sem volt.Erre mondja az orvos,h. kicsit kezd szuvasodni és belefúrt.Kérdezte kérek e érzéstelenítőt,de azt mondta nem szükséges,mert ez csak felületi meg ilyenek,semmit nem fogok érezni.Én mondtam,h. igen kérek.Még meg is jegyezte,h. milyen félős vagyok.Beadta az érzéstelenítőt,aztán pár perc után nekikezdett.És közölte,h. úha jó is,h. adtam érzéstelenítőt,mert már a gyökércsatornába jár.Hát gondoltam magamban k...va jó!Azóta érzékeny mindenre!Ja,és még azon is gondolkoznia kellett vagy 10 percet,h. milyen tömést tegyen bele.
2010. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen kellett harapni olyan kék papírra. Az egyik tömésem magas volt, de érdekes,hogy nem is fájt addig. Visszamentem, hogy szedjen le belőle kicsit, azóta már az a fogam is fáj,mióta megint hozzá nyúlt. Gyökérkezelés elött nem kéne röntgent csinálni, hogy megnézze mennyire van a tömés a gyökér közelében? Mert anélkül, akarja elkezdni a gyökérkezelést nálam. Hallottam olyat is, hogy valakinek levegős a tömés vagy ilyesmi, és azért is fájhat. Tehát lehet, hogy csak újra kéne tömni, nem gyökérkezelni?
2010. okt. 4. 12:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom,mondani,h másik doki!Mert ez azt se tudja mit csinál.Nagyon sok dolog miatt fájhat,de egy időben nekem is fájt az egyik tömött fogam, de mára más elmúlt.
2010. okt. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy nekem elmúlik, mert állandó a fájdalom. Ráadásul mindegyik rágó fog és nem egy oldalon, hanem jobb és bal oldalt, és lent is és fent is, tehát 4 ilyen foggal szenvedek. Nem egyszerű így enni.

Köszi a válaszokat.

2010. okt. 4. 12:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen dokihoz jársz? Sztk vagy magándoki?

Ha SZTK-s doki akkor azért akarja gyökérkezelni, mert ez alapján kapnak több pénzt.Tehát nekik az a jó,ha elbasszák a fogadat és minél többször visszamész, nem az,hogy jól csinálják meg...

Ha magándokinál voltál,akkor lehet,hogy bénán csinálta meg és hanyag volt.

De én, ha a magándoki csinálta volna meg így,akkor másikhoz mennék, aki jobb.Egy foggal nem lehet játszani, főleg nem néggyel.Nehogy gyökérkezeltesd rögtön!

Sok oka lehet, röntgen nélkül ne engedj semmit.

2010. okt. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sztk -ba járok. ÚGy tudom, ha átakarok menni a közeli városba fogorvoshoz, ott már fizetni kell, hiába SZtk az is. Sajnos pénzem nincs most erre, így szidom magamat, hogy minek is tömettem be a probléma mentes fogamat. Azt hittem jó lesz, mivel nem romlik tovább, erre jól kicsesztem magammal. Azt nem tudja valaki, hogy miért kell fizetni másik SZTK-ban? Minden más orvos ellát ingyen, ha az ország másik végébe is megyek, akkor miért pont a fogászat működik másképp?
2010. okt. 4. 13:33
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne szidd magad, jól tetted, hogy el akartál menni, és megállítani a további szuvasodást, az pech, hogy pont ilyenhez kerültél, szóval a lelkiismereted tiszta lehet.

Elmenni elmehetsz, lehet, hogy ingyen ellátnak, lehet, hogy ki kell fizetned, de az is lehet, hogy egyszerűen el sem látnak. Hívd fel ahová akarsz menni és mond el őszintén, hogy ehhez a dokihoz nem akarsz menni és mit tudsz tenni. Amúgy részvétem!

2010. okt. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt fogom tenni.
2010. okt. 4. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!