Január 11 kaptam időpontot a fogorvoshoz addig hogy húzzam ki milyen gyógyszer hat?
Esetleg kérd meg a fogorvost, hogy valami gyulladáscsökkentőt tegyen fel felhőbe addig is, míg fogadni tud!
Néhány tipp!
A fogfájás ellen házilag:
Jeges borogatás
A hideg borogatás az egyik leghatékonyabb módszer a fogfájás házilagos csillapítására – és mi lehetne ilyenkor praktikusabb a jégnél? A legjobb, ha fogunk egy jégakkut, mirelit zöldséget vagy nejlonzacskóba teszünk néhány jégkockát és bebugyoláljuk egy konyharuhába. Ezt a jeges “csomagot” kívülről a fájdalmas területre szorítva jelentősen enyhülhet a fájdalom, sőt az esetleges duzzanat is visszahúzódhat. A jeges borogatást kb. 5 perc után levehetjük. Ezt a módszert 10-15 percenként ismételhetjük. A patikákban kapható úgynevezett jégzselé párna is kiváló erre a célra, ugyanis a benne található gél mínusz 18°C-ig nem dermed meg, így jobban rásimul a borogatni kívánt területre.
Sós vizes öblögetés
A só antibakteriális, fertőtlenítő, sebösszehúzó és fájdalomcsillapító hatású, ezért a langyos – de semmiképpen sem forró – sós víz alkalmazható (1 kanál konyhasó 2 dl vízben feloldva). Érdemes ezzel az oldattal legalább fél percig öblögetni, ami az esetleges gyulladást, duzzanatot is mérsékelheti. Fontos megjegyezni, hogy ez a módszer elsődlegesen nyálkahártya sérülésnél, például aftánál segíthet. Ha a fájdalom oka, a gyulladás mélyen a fog gyökereinél, a csontban van, azon kevésbé tud enyhíteni. Foghúzás utáni sebösszehúzásra, fájdalomcsillapításra semmi esetre sem alkalmazzuk a sós vizes öblögetést, mert a véralvadék kimosódik a fogeltávolítás helyéről, így az könnyebben beszennyeződik, befertőződik ételmaradékokkal és borzasztó fájdalmas gyulladást tud okozni!
Szegfűszeg, szegfűszegolaj
A szegfűszeg eugenol tartalmának köszönhetően antibakteriális és enyhe érzéstelenítő hatással rendelkezik, ezért alkalmazható fogfájás ellen. A gyógyszertárban kapható szegfűszegolaj is, ebből 1-2 csepp elegendő a fájdalmas részre cseppentve. Ennek hiányában néhány szem egész szegfűszeg is használható. Érdemes először rágás nélkül a szájban tartani, amíg megpuhulnak, majd szétrágni, és a lehető legtovább az adott terület közelében hagyni a szájban. Kezdetben előfordulhat irritáló, illetve zsibbasztó érzés, de ez idővel elmúlik – ha szerencsénk van, a fájdalommal együtt. Ha azonban érzékeny az íny, a nyelv vagy a szájüreg nyálkahártyának bármelyik területe, inkább mellőzzük a szegfűszeg, de főleg a szegfűszegolaj használatát, mert erősen irritálhatja azt.
2-es: Úgy gondolták azt az időpontot, hogy ilyen eset van naponta 4-5 is, aki azonnal szeretne menni, mert fáj neki. Ha minden ilyet fogadnának, soha nem lenne idő a normális, előjegyzett páciensekre.
Egy 8 nap múlva esedékes időpont jónak számít manapság az államiban, csomó helyen 3 hónapot kell várni.
Ezért van elpofázva ezerszer, hogy évente egyszer el kell menni állapotfelmérésre, de a magyar proli továbbra is szarik rá, mintahogy a normális szájápolásra is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!