Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől ilyen rosszak a fogaim?

Mitől ilyen rosszak a fogaim?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, először 18 éves korom körül lyukadt ki 2 fogam. Ezek be lettek tömve, viszont az egyik kettétört, és kiesett darabokban. Azóta kilyukadt még 2, gyökérkezelték, és azok is kettétörtek, de még nem estek ki. Ez mitől van?
2010. szept. 25. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajna lehet rossz fogakat örökölni. Nekem is sikerült. A fogorvos azt mondta, nem lehet tömni őket, mert annyira gyengék, hogy szétporladnak. Előbb utóbb protkó lesz belőle... :S Szép kilátás így nem sokkal túl a harmincon, de sajnos közeli, már 7-et ki kellett húzni...
2010. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úristen! Ne ijesztgess!! Tudod írtam hogy kettétört a fogam, és kiesett. De a gyökér még bent van.De azt hogy húzzák ki?
2010. szept. 25. 09:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyökérfogóval. Ha meg nem megy, szájsebészeti műtét.
2010. szept. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A szájsebészet az nagyon drága nem? Amúgy köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 25. 09:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nem volt még hozzá szerencsém, de biztosan van abból is SZTK alapú. Keress a lakóhelyedhez közeli fogászatot a neten és nézd meg az árlistát.
2010. szept. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Sajnos én is örököltem a rossz fogaim :(

már kettőt kihuztak van vagy 5 tömésem és volt olyan fogam, amelyik lyukasan jött ki. :S

és csak 16 vagyok :S

2010. szept. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nekem is ilyenek voltak a fogaim,fogorvos nem tudott elfogadható választ adni,most már nem tudom visszahozni öket de mostanra már tudom az okát,kifejtem neked.

Az emberek mostanra túlságosan savasan táplálkoznak és nem visznek be kellö mennyiségü ásványi anyagokat amelyek a savakat semlegesitik A szervezet meg ilyenkor a tartalékokhoz nyúl.Fogakból, csontokból kioldja a Calciumot ami a fogak erössége.Ezért romlanak gyorsan a fogak.Csökkenteni kell a savasitó ételek bevitelét:

édességek,húsok,kenyérfélék. Calcium bevitel:TOVITA+D3 tojáshéjpor tableta jól felszivódik 3x2szem = 2000mg/nap

Igy ha belülröl megerösited öket,elkerülheted a protkot.

2010. szept. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Detti19 válasza:

én is csak 16 éves vagyok, és iszonyú rosszak a fogaim. már szinte az összes be van tömve, és egy kivan húzva. :S:S

nagyon félek, hogy mi lesz majd :S


amúgy ez öröklődő is lehet.

2010. szept. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon rosszak pedig csak 22 éves vagyok a hátsókból már alig van fogam és az is tömött és elöl is tömöttek de mindig kiesnek belöle a tömések is. Már lassan fogam sem marad ha így haladok és csak protkó lehet akkor!
2012. máj. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!