Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás után mire...

Bölcsességfog húzás után mire számítsak?

Figyelt kérdés
Holnapra van időpontom jobb alsó bölcsességfog húzásra, mert folyton begyullad és fáj. Félig van kinőve, nem fog kiférni, csont alatt van félig vagy hogy mondjam. Csütörtökön viszont már dolgoznom kell, nem fizikai munka, új munkahely..Sok helyen olvastam, hogy feldagad az arc, ezt nem lehet valahogy elkerülni? 2 felső már ki lett húzva, az szinte nem is fájt, nem is dagadt meg az arcom.

#Bölcsességfog, foghúzás,
2022. aug. 30. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában az alsó nehezebb szokott lenni, főleg ha nincs is kint, akkor bőven lesz piszkàlva ott minden. Szerintem fel fog dagadni, de mivel javasolt maszkot viselni utána, hogy nehogy bekapj valami fertőzést, senki sem fogja látni
2022. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Attól függ hogy szedik ki, feltárással sebészetileg vagy megoldható egyszerű húzással, mennyit fogják gyötörni,kapsz-e szájzárat, sok mindentől függ. Nekem alsónál sebészi volt a megoldás, 1 hét fájdalom+duzzanat, 2 hét szájzár, de most 1 hete egy felsőt sima húzással távolítottak el, 3 napig fájt, de gyógyszer nem kellett, nem volt bedagadva, 3 napig viszont nem tudtam rágni azon az oldalon.
2022. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Feltárással lesz sajnos mert csak félig van kinőve
2022. aug. 30. 15:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Amint hazaérsz, jegeld, az kicsit segít, hogy ne dagadjon óriásira. Emellett fájdalomcsillapító legyenotthon, és a mai napod pihenéssel teljen.
2022. aug. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Túl vagyok rajta, de olyan fura a varrás. Hosszú is meg annyira szoros is, hogy nem látszik a vérdugó sem. Ez normális? Olyan 11kor húzták ki kb 30 perc volt. 2kor ittam egy flektort, de már megint kezd fájni
2022. aug. 31. 16:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, ha össze van varrva, akkor összehúzzák vele a sebet. Ezért csinálják :D
2022. aug. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Reggel egyáltalán nem fájt mikor felébredtem meg nem is dagadt be, pedig nem jegeltem. Dél körül ittam egy flektort és ennyi, teljesen kibírható. Varratok szúrnak kicsit, már seb se vérzik.
2022. szept. 1. 16:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!