Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez amalgám fogtömés vagy...

Ez amalgám fogtömés vagy szuvasodás?

Figyelt kérdés

Eddig nem tűnt fel, hogy ott lenne, de valahogy megláttam ma fogmosásnál, és nem hagy nyugodni. Az alsó örlőmön van egy hasonló, ami tömés, de ez furán néz ki.. Nem fáj/érzékeny.


[link]


(tudom, undorítóan néz ki a képen a fogam, de a vaku rátesz a sárgaságára )



2022. jan. 12. 21:00
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Értékelem, hogy segíteni akarsz, de te kb meghazudtolsz, hogy nem mosok fogat.


Hogy lehet valakinek tüdőrákja, ha nem dohányzik?


Kb ilyen kategóriájú a kérdésed. Nem hallottál még örökletes betegségekről? Nem vagyok orvos, hogy kitaláljam miért, de nem azért mert én elhanyagoltam.


Anniyból igen, hogy nem voltam fogorvosnál 2 éve kb, foglaltam jövőhétre időpontot. Vettem elmex gél-t is, amit ezentúl minden héten alkalmazok.


Kösz a segítséget azért.

2022. jan. 13. 16:08
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Kérdésre kérdés? 😂 ügyes kerülés, de ezzel nem válaszoltál. Akkor még egyszer: kérlek vezesd le, hogy a genetika hogyan okoz fogszuvasodást! (A genetikáról és a fogszuvasodásról is tanultál általánosban.) Ha nem vagy orvos, akkor miért diagnosztizálod magad a genetikára hivatkozva?

Plakkfestő tablettát próbáld ki, fogmosás után rágd el és nyald körbe a fogaidat.

2022. jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Megcsináltattam, mellette 4-5 gagyi sztk-s tömést kell cserélni, mert rosszul zárták le.
2022. jan. 19. 18:02
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Kép?
2022. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
2022. jan. 20. 07:49
 16/17 anonim ***** válasza:
72%
Szép lett. A genetikában meg teljesen egyetértek, nagyon rossz fogmosó vagyok, most volt az első tömésem és fehérek a fogaim...Pont a másik oldal.
2022. febr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Hát nem tudom. Nem feltétlen genetika, függ attól is, hogy mit eszel/iszol. Én mindig vizet iszok, ritkán iszok üdítőt. Édességet is ritkán eszek, de amikor eszek, akkor egyszerre sokat :'D Az én személyes véleményem, hogy szerintem evés után jót tesz ha vizet iszol, ezzel leöblítve a cukrot és egyéb anyagot, ami kárt okozhat a fogakban (üdítő nem megoldás, az cukros, ami nem tesz jót a fogaknak).

Elég ritkán mosok fogat, és nekem is most volt az első (2) tömésem. Egyik fogamból többet kifúrtak, a másikból csak éppen egy kicsit. Ez a két középső felső metszőfogam.

Mamámnak (anyai ágon) nagyon szép fogai vannak, anyának majdnem az utolsó fogait húzgálják már ki. Tehát nem hinném, hogy genetika, inkább étkezési szokások. És személy szerint, tapasztalataim alapján hülyeségnek tartom a napi, akár többszöri fogmosást. Több ismerősöm is volt, akinek már általános suliban nagyon rosszak voltak a fogai és állítólag minden nap mosott fogat. Szóval erről ennyit.

Mondhattok bármit, szívesen fogadom. Valaki a rendszeres fogmosásra esküszik, én arra, hogy mit eszik és iszik az ember.

2022. aug. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!