Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért ilyen az elmex?

Miért ilyen az elmex?

Figyelt kérdés

Elmex sensitive fogkrémet használok. Kb. olyan mintha nem is mosnék fogat. Nincs utána az a tiszta érzés a számban, nem ad friss leheletet. Amint keveredik a nyálammal, teljesen folyékony lesz, nem habzik egyáltalán. PEdig nem keveset teszek a fogkefére. Ez mindenkinek ilyen? Ezt ajánlotta a fogdoki az érzékeny fogaimra. A sensodyne hatásilag ugyan az mint az elmex?

LE tudnád írni még az, hogy hogyan kell helyesen fogat mosni? VAgy ha lenne valami magyar videó link azt is megköszönném.


2010. aug. 31. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Szia!

Az Elmex fogkrém nem habzik és, ezért nem jó!!

Használd az érzékeny fogaidra a Sensodyne fogkrémet, sokkal jobb!

Az első fogaidat körkörös mozdulatokkal mosod, a hátsókat pedig a fogfelszínen húzogatod előre-hátra a fogkefét, majd a külső, belső oldalát az örlőknek szintén körkörös mozdulatokkal tisztítsd, úgy, hogy az ínytől felfele irányúljon a körkörös mozgás! Ez, azért fontos, mert így jön ki a fogak közül a lepedék! Az ínyed és nyelved szintén tisztítsd a mosás során!

2010. aug. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

hát az árához képest ez az elmex számomra 1 kalap lópikula. Okés ezentúl a Sensodyne krémet fogom használni. DE ajánlotta még az orvos az Elmex szájvizet, meg még egyéb Elmex dolgot, tehát az egész termékcsaládot. Ez így hatásos ha a fogkrém Sensodyne, a kiegészítők pedig Elmex? Vagy akkor legyen minden Sensodyne?

Köszönöm a válaszod.

2010. aug. 31. 22:44
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

A fogrémen kívül minden jó az Elmexnek!

Viszont vannak ugyan olyan jó csak olcsóbb termékek!

pl: Colgate vagy Senzodyne, amik érzékeny fogakra jók!

2010. aug. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, én már vagy 4 éve elmexet használok, igaz nem zöldet, hanem pirosat, de nekem nem tűnt fel, hogy nem habzik. :D

Most komolyan mondom... És engem frissíteni is frissít. De lehet, hogy csak (meg)szokás kérdése.

2010. aug. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Talán mert nincs tele azzal a sok vegyszerrel amitől te azt hiszed hogy friss a leheleted, közbe meg nem is olyan a természetes friss lehelet.


Jópáran allergiásak arra a mű mentolra ami a fogkrémekbe van!


A fogkrém önmagában meg nem tiszítt mert nem is ez a feladata, az a fogkefe mega te feladatod hogy megsikáld őket!


Az elmex fluorozza a fogakat és ezzel a fog szöveteit gyakorlatilag felújítja!


A vicc az, hogy ennél ez tényleg működik is, nem úgy minta többi fogkrémnél!


De a leg szembetünőbb változást a zseléjével lehet elérni!

2010. aug. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A fogrémje is jo az elmexnel csak azta zselével együtt kell használni..


Vegyél elmex gélt, heti 1-2x fluorozz és a fogmnmosásaid alapból 5 percig tartsanak minimum!


Ha csak berakod a szádba meg kikopod attól nem fog tudni felszívódni az aminfluorid!!


Ha lenyeled azzal teszel a fogaidnak a legjobbat!!

2010. aug. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó a zöld elmex és valóban nincs benne pár olyan "szokásos" komponens, ami irritációt okozhat.
2010. szept. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mármint a zselét nyeljem le? ez komoly?
2010. szept. 1. 22:44
 9/11 A kérdező kommentje:
akkor ti utolsók azt mondjátok ne váltsak sensodynere át? Szóval attól, hogy ettől a fogkrémtől olyan érzésem van fogmosás után, mintha nem is tettem volna fogkefére semmit, ettől még ez jó nekem?
2010. szept. 1. 22:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Úristen, le ne nyeld, a fluorid mérgező!

Persze nem abban a mennyiségben, amennyit esetleg lenyelünk fogmosás közben, de nagy mennyiségben nem jó (a gyerekfogkrémekben ezért nincs annyi fluorid, mivel a gyerekek még nem tudják kontrollálni a nyelési reflexüket). Mellesleg a fluorid a fogak felszínén át szívódik fel.


Ha gondolod, próbáld ki a Sensodyne-t, vesztenivalód nincs, de mondom, nekem semmi gondom az elmexszel, ugyanúgy habzik, mint bármely más fogkrém. És a számat is frissnek érzem tőle (bár én tényleg nem mostam fogat 4 éve mással, szóval ha most megmosnám mondjuk Signallal, akkor lehet, hogy az sokkal mentolosabb lenne, sőt biztos is).

2010. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!