Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek ha borzasztóan fáj...

Mit tegyek ha borzasztóan fáj a fogam de nem merek elmenni fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
2021. aug. 20. 17:55
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Holnap anyummal el megyek és még lássuk mi lessz.

9

Most alaposan rám ilyesztettel.

10

Ez nem fog menni

2021. aug. 20. 20:57
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

Átérzem ezt, én is rettegve megyek minden egyes alkalommal (szintén minden orvoshoz), pedig sose volt olyan tragikus élmény egyik se, hogy okom legyen rá. Kellemetlen persze, de rájöttem hogy a legrosszabb része igazából a szájtátás.

És van az a fájdalom, amikor nem törődsz már a félelmeddel, csak szabadítsanak már meg tőle. Látom neked még nem olyan rossz, de ne várd meg. Főleg azért ne, mert jobb nem lesz. És a legjobb amit tehetsz, ha ezentúl rendszeresen eljársz, egy kis lyukat pikkpakk betömnek, míg egy erősen gyulladásban lévő fog nagyon veszélyes! Átterjedhet az arcüregekre (arcüreggyulladást okozva), súlyos esetben agyra is, szívre, kialakulhat góc, a gyökércsúcson kialakulhat ciszta, ami a növekedésével elsorvasztja a csontot, arról nem is beszélve, hogy a mellette lévő fogakat is elvesztheted... na ezek engem mindig meggyőznek hogy jobb lesz elmenni a fogorvoshoz. És minél előbb mész, annál kisebb kellemetlenséggel úszod meg!

Addig is fájdalomcsillapítóval, szegfűszeget rágcsálva talán enyhítheted a fájdalmat, hogy tudj aludni. De holnap menjél!

2021. aug. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ma anyuval el megyek hogy megnezzek és lássuk mit mondanak aztán otthon eldöntöm hogy akarom e a kezelést
2021. aug. 21. 08:05
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem fajdalmasak a kezelesek sem. En eddig tomesen voltam, fogkoeltavulitason, meg egyszer kiszedtek valami rossz fogam maradekat. Utobbinal is maximum valami nyomast, huzast ereztem, de konkret fajdalmat nem. A fogkoeltavolitasnal az inyemnel dolgozott, azt is inkabb kellemetlennek irnam le, de nem fajdalmasnak, hiaba volt csupa ver utana az egesz pofam xD

Nyugi, normalisan erzestelenitenek, a legrosszabb kifejezes tenyleg a kellemetlen lenne, amit hasznalnek.

2021. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Én viszont a fájdalmasat használnám.

A fogorvos akihez járok olyan durva hogy általában orditok a székben.

2021. aug. 21. 12:50
 16/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
Fáj az, a fogorvosi beavatkozások ilyenek. Akkor nem fáj csak, ha nincs nagy gond, de ha már gyulladt vagy nagy a lyuk vagy komplexebb kezelés kell, akkor fáj. Én már nagyon sok mindent átéltem a fogorvosi székben, sőt én is voltam úgy, hogy itthon inkább szenvedtem, de gondoltam én biza nem megyek el orvoshoz. Aztán persze mindig elmentem végül és persze fájt a kezelés, de legalább utána nem szenvedtem többet. Ha már annyira fáj a fogad, hogy megőrülsz, akkor tutira elmész, sőt alig várod, hogy valaki segítsen rajtad. Nekem most éppen fel van dagadva rossz fog miatt az arcom, azonnal mentem a sürgősségire, kaptam gyógyszert, de tudod attól még baromi kellemetlen, már megőrülök, alig várom, hogy hétfőn a saját dokim fogadjon, csináljon valamit, pedig biztosan fájni fog, de azt a 20 percet inkább kibírom, mint még sok napot a fájdalommal.
2021. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Fura, nekem egyetlen egyszer sem fájt, semmi, sose, igaz magánban csinálták, hála anyukámnak. De mindkétszer elég rossz állapotúval mentem. Az elsővel már évek óta szenvedtem, sokat fájt, volt, hogy brutálisan. Le is tört már annyira szuvas volt, akkor mentem el amikor már aludni sem hagyott. A másik is annyira be volt gyulladva, hogy az orvos arcdagadást, lüktetést is jósolt, antibiotikumot írt és sokszor vissza kellett mennem. De mégsem nem fájt eddig fogorvosi kezelés. Remélem ez így is marad.
2021. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mi újság a kérdezővel?
2021. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

El mentem ma a fogorvoshoz és adott antibiotikumot mert azt mondta hogy két fogam nagyon be van gyulladva.

Azt mondta hogy nem fogja az antibiotikum se nagyon lehuznktni de ő nem tud mit csinálni. Holnap után kell vissza menjek.

Remélem nem fog fájni amit csinál.

2021. aug. 21. 21:25
 20/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor minek írta fel, ha nem fog hatni? Amúgy 2 nap alatt nem is fog hatni egyetlen gyógyszer sem, szóval ezt most annyira nem értem.
2021. aug. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!