Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés után bedagadt az...

Fogtömés után bedagadt az arcom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam fogtömésen, kissé hosszú ideig tartott, olyan 10-15 perc volt.

Ma reggel, mikor felébredtem, láttam a tükörben, hogy mindkét oldalon be van dagadva az állkapcsom, pedig csak az egyik oldalon tömték a fogam.

Ez mitől lehet? Anyu szerint lehet, hogy hazafele jövet a kocsiban huzat volt...


Eddig jéggel és vizes ruhával próbáltam meg lehúzni, félig-meddig sikerrel.


Előre is köszi a válaszokat! Üdv.


2010. aug. 28. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Lehet begyulladt a fogad és genny képződött, nekem is ez volt kiszedte a tömést és gyökérkezelte aztán leapadt 3-4 nap múlva menj vissza a dokihoz. ui ha megfogod az ínyedet akkor nem érzel csomót? ( mert ott gyülik össze a genny.)
2010. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Volt-e gyulladás a fogadnál, vagy csak egy kis tömésről van szó? Fáj is?

Remélem nem, de allergiás is lehetsz a tömőanyagra. A dokit fel kellene hívni telefonon, ő ismeri a körülményeket.

Addig marad a jegelés.

jobbulást!

2010. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Semmiféle gyulladást nem érzek.

A bölcsességfogamnál volt begyulladva pár hete az íny, de az szerencsére leapadt.

Egyébként volt már tömve a fogam, nem is egy, és ugyanez a doki csinálta...


Elérni nem tudom telefonon, mert nincs meg a mobilja.


Egyébként (eddig) fájdalommentes a dolog szerencsére.


Már megfordult az is a fejemben, hogy esetleg az érzéstelenítőre lettem volna allergiás... vagy esetleg amiatt dagadt meg, mert több mint 10-15 percig folyamatosan nyitva kellett tartanom a számat (nagyon!)


Köszi az eddigi válaszokat!

2010. aug. 28. 10:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól nem kéne bedagadni, mert 10-15 percig nyitva tartod a szád, én gyakran 60 percig is nyitva tartom fogszabályozásnál, de még csak nem is fáj az állkapcsom utána.

Egyébként egyáltalán semmilyen fájdalmat nem érzel? Ha nyomogatod, akkor sem?

2010. aug. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Reggel volt talán egy kis fájdalom nyomásra, de most nem.

Elölről nézve úgy tűnik, mintha az állkapcsomnál az izom lenne bedagadva.

Reggel egy kisebb izomgörcsöt is éreztem benne, ami egy kis masszírozással jobb is lett...


Két helyre is kaptam szurit, azonban a tömés közben néha eléggé fájt. Olyankor szóltam, aztán másképp próbálta.

Lehet, hogy ennyi is megviselte a fogamat, ki tudja!


Viszont a huzatot elképzelhetőnek tartom, mert tegnap viszonylag sokat autóztam két oldalt lehúzott ablakkal, kereszthuzatba ültem.

Szerintetek?!

2010. aug. 28. 12:04
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, én a legelképzelhetőbbnek azt tartom, hogy rossz helyre szúrt a doki (nem azért mert béna volt, hanem mert néha így sikerül).

Simán lehet, hogy az izmod dagadt be, aztán áthúzódott a másik oldalra is.

Ha van otthon valamilyen B és D-vitamin készítmény, akkor vegyél be belőle, talán gyorsabban fog tőle gyógyulni.

2010. aug. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt jegyezd meg, hogy huzatbetegség nincs.
2010. aug. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

12:08 - Lehetséges, hogy tényleg ez történt....


Tudom, hogy nincs ilyen, hogy huzatbetegség, de a huzat sok mindenre képes, eltorzíthatja az arcot is, ha valaki érzékenyre rá. Csak egy tipp volt.

Még a mai napon is fel van egy kicsit dagadva, de már nem annyira vészes, mint tegnap.


B6 vitamint szedek (napi 1-et) és vizes ruházom.


Köszönöm az eddigi válaszokat! Mind +

2010. aug. 29. 12:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!