Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bentmaradt egy darab vélemények?

Bentmaradt egy darab vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Olyan gondom lenne hogy 1 hónapja kB hogy kiműtötték a felső bölcsesség fogam. Sajnos szilankos volt így húzni nem lehetett.

Ahogy elkezdett osszehuzodni a seb oldalról éreztem egy puklit ami fájt ha hozzá érek.

Mostanra atszurta az inyem de ha csak hozzá érek is nagyon tud fájni és érzékeny azon a ponton.

Érzem hogy egy darab vagy a fogbol vagy a körülötte lévő csontbol és nagyon szúr. Kipiszkalni nem tudom.

De mára már úgy fáj mint a rendes fogfájás.

Gyógyszert kellett bevegyek de még így se múlik teljesen a fájdalom. Természetesen vissza megyek ez nem kérdés, viszont nem tudom hogy mire számítsak.

Magán rendelesen szedték ki 25000 ftert. Viszont ha most ilyen problémával vissza megyek is kérnek pénzt azért hogy azt a maradék darabot kivegyek amit bent hagytak, vagy ez ilyenkor díjmentes? Mert olvastam hogy esetleg új rontgenre is szükség lehet hogy megnezzek mi a helyzet a műtött fog helyen. Akinek volt már hasonló problémája tudna segíteni?

Köszönöm



2020. aug. 29. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
A röntgent szerintem kifizettetik. Nekem húzás közben kellett a röntgent, hogy megnézze, maradt e bent ilyen darab, mint neked.
2020. aug. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az lenne a normális, ha ingyen - úgymond garanciálisan - kijavítanák, amit elrontottak. Telefonon érdeklődd meg, ha ők nem így gondolják, akkor érdeklődj a betegjogi képviselőnél. Hogy jogilag ez hogy van, azt nem tudom.


Ismerősömnek túl magas korona miatt repedt szét a foggyökere, húzni kellett, a húzást ingyen megcsinálta az orvos, aki a koronát is. Pedig macerás húzás volt. Kicsit az ismerősöm is ludas volt, mert mondta az orvos, hogy ha túl magas vagy akad a korona vagy ilyesmi, akkor menjen vissza.

2020. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első, neked húzás előtt is készítettek röntgent? Es ugy fizettettek ki a másodikat? Oké, a röntgen meg rendben is van ha fizetnem kéne, de hogy azert fizessek amit esetleg ők elrontottak annak nem örülnék. Én kifizettem a műtét árát hogy kiszedjek a fogat, de ha valami bent marad az nem az én hibám.

Második, igen én is ebben reménykedem hogy amit ők nem látnak és bent marad azért ne kelljen fizessek, ugyanis egyszer már kifizettem, de a mai vilagban sose tudni mihez hogy állnak hozzá.

2020. aug. 29. 21:19
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: igen, ezért írtam, hogy ha gyanús, hogy le akarnak húzni, akkor konzultálj a betegjogi képviselővel. Ő remélhetőleg képben van, hogy mit szabad a fogászatnak és mit nem.
2020. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előtte nem röntgeneztek, meet volt egy fél ées röntgenem, ezért nem kellett új
2020. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 petraa07 ***** válasza:
Nem biztos hogy fogdarab. Ahogy gyógyul a fog helye van hogy a fog eltávolítása kissé traumásan történik meg. Ilyenkor van hogy a fogat tartó csont szél sérül.(alveoralis csont) Ahogy gyógyul változik a szövet, előfordul h a letört csontszél szúrós és van hogy át is szúrja az íny szövetet. Nekem ugyan így volt, én kívántam. mír eltűnt. magától és becsontosodott. A végleges gyógyulási folyamat fél év kb. Ha neked ilyen problémát okoz, menj vissza hozzájuk, korrigálni fogják a csontot ami a problémát okozza. Ez természetesen szuri alatt történik kb 5 perc az egész. :)
2020. szept. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 petraa07 ***** válasza:
*én kivártam míg eltünt
2020. szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!