Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a bölcsességfog...

Mennyire fáj a bölcsességfog eltávolítása?

Figyelt kérdés
Nyilván adnak érzéstelenítőt ilyenkor is, de érzésre van valami különbség a sima fog és a bölcsességfog húzása között? Nehezen hozzáférhető? Esetleg felvágják az ínyedet? Légyszi csak olyan írjon, aki már átesett rajta. Köszönöm!

2020. júl. 29. 04:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Attol fugg, hogyan helyezkedik el a fogad. Az enyem vizszintesen nott es meg az innyem alatt volt. Nekem felvagtak, a fogamat tobb darabra reszelte es nem huzta, hanem alanyult es kifeszitette. En jol birom a fajdalamt, es sose volt gondom a fogorvosokkal de itt vagy 3szor majdnem elajultam..teljesen elfeheredtem.. a hanyinger is kerulgetett...


Masoknak viszont meg se kottyan 💁🏼‍♀️


23/L

2020. júl. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát köszi a választ. :D ettől most nem lettem nyugodtabb.
2020. júl. 29. 08:41
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Szia. Nekem a jobb felsőt 1 hónapja, a bal felsőt pedig tegnap szedték ki.

Nekem ez a 2 fog volt eddig amit kiszedtek és műtéti úton, így a sima fogós húzást nem ismerem.

Nekem épp egy kicsi volt kint de szuvas volt nagyon íny alatt is így nem lehetett rafogni. Véste furta de egyben sikerült kifesziteni őket.

A feszítesen kívül semmit nem érzékeltem belőle. Az se fájdalom csak kellemetlen ahogy érzed hogy feszül az inyed ahogy húzza a fogat. De az már jó jel mert akkor már mocorog és elindul kifelé 😊 ezelőtt semmi pénzért nem mentem volna fogászatra úgy féltem tőle, de mikor megfajdult a bölcsesség fog na akkor úgy voltam lesz ami lesz de ezt nem lehet elviselni.

De jól döntöttem és innentől már nem okoz fájdalmat. A varratok kicsit zavaroak de azon kívül semmi bajom, se arc dagadas se fájdalom semmi. Hol mennél fogászatra?

2020. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Ja és a hozzaferhetoseg.. Hiába ott van hátul majdnem a toroknal, az én dokimnak semmi problémát nehézséget nem okozott hogy onnan kiszedje.

Pedig én se láttam ott magamnak a fogam soha tükörben.

Simán kiszedik onnan is.

Vágni csak akkor fog ha a fog íny alatt van, vagy pedig olyan rossz hogy fogóval nem tud rafogni mert törik.

2020. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Négyen is átestem, de csak a két alsóra emlészem

Az egyik pár másodperc volt, 3 nyomás volt és kint is volt.

A másik eltartott vagy negyed óráig, azon kívül, hogy mindkettő vízszintesen nőtt nem volt semmi bajuk, egyáltalán nem fájtak, miután kiment az érzéstelenítő is csak enyhén

2020. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat! Amúgy maszek fogorvoshoz mennék majd.
2020. júl. 30. 04:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Na mi volt? :)
2020. szept. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Még nem voltam :D

Én olyan vagyok, hogy ha majd minden kötél szakad. xDDD

2020. szept. 3. 13:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Jobb felsőt húzattam novemberben, picit ferdén nőtt és nem is nőtt ki egészen, csak kidugta a fejét. A doki kicsit küzdött vele, de én nem sokat éreztem belőle, pár perc volt az egész, többet vártunk az érzéstelenítő hatására.
2021. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ. :)
2021. jan. 7. 04:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!