Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogproblémák, segítség?

Fogproblémák, segítség?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, és elég rosszak a fogaim annak ellenére, hogy napi 2x mosom, szájvizet is használok, 4 fogam meg sincs már, mert az SZTK-s orvos inkább úgy döntött, nem foglalkozik vele, kihúzza, nyilván az sokkal könnyebb, mint bajlódni vele. 4 fogam van, amit meg kell csinálni, ebből egyet már elkezdett gyökérkezelni.

Mivel a fogorvos nem mondott semmit, hogy a többivel mit lehetne kezdeni, és az árakkal sem vagyok pontosan tisztában, így nem tudom, mire számítsak. Nyilván tudom, hogy kevés az esélye, hogy egy fogorvos olvassa ezt, de szeretném kikérni a véleményeteket.

Nos, az egyik fogam gyökérkezelt, de kiesett a tömés és alig van már ott fog, bár azért még látszik. A másikon van egy lyuk, de nem hiszem, hogy sima tömés segítene rajta mert már elég nagy. Nem fájnak amúgy alapjáraton, ezekkel szerintetek mit tudna kezdeni? Fel tudja őket építeni tömőanyaggal? Ha igen, mennyibe kerül egy ilyen?

A másik foggal pedig az a gondom (ez pont amellett van, amelyik lyukas és eléggé nagy a lyuk) hogy érzem, hogy kicsit büdös, és kicsit sárgás már ott az a fog. Nem fáj amúgy, ez be van tömve, illetve van a fogon egy fekete pötty. Pirosabb ott az ínyem is. Ezzel a fogammal annyira nem foglalkozott az orvos, pedig szerintem ez lenne a legsúlyosabb, mivel elég kellemetlen a szag, bár nem mindig lehet érezni, csak ha oda teszem az ujjam és megszagolom. Illetve pár hónapja volt egy nagy dudor afelett a fog felett az ínyemen, egy másik fogorvos ajánlott ecsetelőt, amitől elmúlt és nem is foglalkoztam vele többet. Lehetséges, hogy újra kell tömni? Lehet, hogy ezt is gyökérkezelni kell? Mitől függ ez? Valamint, az lenne még a kérdésem, hogy minden gyökérkezelés után kell röntgen?

Illetve 2 hét múlva van időpontom a fogorvoshoz, addig tudtok ajánlani valamit, esetleg valami fogkrém, szájvíz, vagy valamilyen otthoni praktika?

Privátban tudok küldeni panoráma röntgent, hátha akkor könnyebben tudtok válaszolni a kérdéseimre.

Köszönöm, ha elolvastátok.


2020. jan. 25. 18:38
 1/1 timortin ***** válasza:

Szerintem egyszerű a dolgod: mailben

- keress meg 1-2 magándokit,

- küldd el első vagy második lépcsőben a panorámaröntgenedet

- opcionálisan egyeztess időpontot a személyes vizsgálatra

- kérj árajánlatot mit kell csinálni, mennyibe kerül, mivel jár, milyen előnyök és hátrányok vannak.


- Mindez elvben ingyenesnek kell lennie.

Az egyetlen nehézség, hogyan miképpen dönts a hogyan továbbról.

- Ha kérdéseid vannak az alternatívákat illetően, még mindig visszajöhetsz ide.

- Arról lebeszélnélek magam részéről, hogy tömés egység ára szorozva darabszámban gondolkodjál, pusztán itteni kommentek alapján. Triviálisnak sem hangzik az ügyed, többféle mélyebb szempont is lehet.

- Az sem triviális ügy mikor kell húzni és mikor kell konzerváló fogászatban gondolkodni. Ezért is kellhet több doki véleménye a te témabeli preferenciáid mellett is.


Ajánlok is egy lehetséges kontaktot, kiindulásnak jó lehet, metróközelben is van Pesten, sok székkel, nagy forgalommal és nem utolsó sorban sok-sok esetet láttak már nagyon régóta: [link]

2020. jan. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!