Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogproblémák. Hogyan oldható...

Fogproblémák. Hogyan oldható meg viszonylag olcsón, hogy újra merjek mosolyogni?

Figyelt kérdés

Arra keresem a választ, hogy hol, vagy hogyan tudja az

ember viszonylag olcsón rendbehozatni a fogait, ti hova jártok, hogyan oldjátok meg?

39 éves vagyok, nő, és sajnos a fogaim jelenleg nincsenek a legjobb állapotban. Néhány fogamat elvesztettem még a terhességeim alatt, és az utóbbi években pedig nem jártam szakembernél, mert ahova tartozom, ott nem dolgozik túl jól a fogorvos, ráadásul mindenáron amalgámmal akar tömni, amit én nem szeretnék.

Már régóta szeretném rendbehozatni a fogaimat, mert ez egyre nagyobb problémát jelent számomra, de igazából egy magánrendelőt nem tudnék megfizetni, és ráadásul úgy gondolom, hogy ez bizalmi dolog,mert egy elszúrt fogat már elég nehéz helyrehozni, nem olyan, mintha az ember véletlenül rossz fodrászt választ, mert a haj kinő.

Szóval pénzem nem igazán van, mert egyedül nevelem a gyerekeket, otp - t fizetek, de mégis szeretném legalább többé - kevésbé rendbehozatni a fogaimat, hogy ha pótlásra nem is telik, de legalább a megmaradtak rendben legyenek. Mindig fájó szívvel nézem a tévében az ötvenkét hófehér foggal mosolygó embereket, én már annak is örülnék, ha az megmaradna, ami még van.

Köszönök minden tapasztalatot, ötletet, tanácsot arra nézve, hogy ti ezt hogyan oldjátok/oldanátok meg?


2011. jan. 2. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Választhatsz másik fogorvost, csak annyit kell tenned, hogy egy újhoz viszed a taj kártyádat és onnantól fogva ő lát el tb alapon.

Viszont - ha nem haragszol meg - pont emiatt kellene félévente fogászati kontrollra járni, úgyhogy ha rendben lesznek a fogaid, semmiképpen ne hagyd ki (nekem "csak" egyetlenegy fogam hiányzik, de én annak a kihúzása után megfogadtam, hogy soha nem hagyom ki a kontrollt).

Ja és 32.

2011. jan. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát, semmi bíztatót nem tudok mondani. Ha nincs pénzed magánra, akkor ugye csak az jár ingyenesen, ahová be vagy jelentve a TB által. Egyébként ezek elől vagy hátul lévő fogak. Mert amalgámmal a hátsókat nyugodtan betömetheted, sőt ha nem a fognyaknál lyukas akkor elől is. Ezt tudod tenni, ha fehérrel nem tömnek, de legalább megakadályozod a szuvasodást. Egyébként nincs félnivalód, sokaknak nincsen jó foguk, de a TV-ben persze, hogy ilyeneket látsz, nekik megvan a pénzük rá.
2011. jan. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy válassz másik körzeti fogorvost, vagy keress olcsóbb magánt.

Körzetit váltani lehetséges. Egyszerűen kivárod a sorod, és megkérdezed a dokit, hogy elfogad-e mint új beteget.

Nekem háziorvossal volt ilyen problémám. Kicsit elbizonytalanodott, nem értette miért oda akarok menni, a város legmesszebbi pontjára (nálunk nem egy épületben van az összes orvos, hanem elszórva a városban). Aztán mondtam, hogy nem voltam megelégedve az orvosommal, és minden ismerősöm önt ajánlotta. Kicsit fényeztem is a dolgot, láttam, jól esnek neki az elismerő szavak. Aztán mondta, hogy így is túl sok a betege, nem vehet fel újat. De úgy érzi orvosi kötelessége ezt megtenni. (jah, és előtte két ismimet is elutasította, szóval csak fellépés kérdése az egész).


Fogorvost meg találtam olcsóbb magánorvost. És attól, hogy olcsóbb, még nem rosszabb. Sok embert meg kellett kérdeznem, mire hozzá eljutottam.


Kérdezősködj te is, például olcsóbb magánbőrgyógyászt is így találtam, magamtól sosem jöttem volna rá, hogy ott egy rendelő is van. És az önbizalmam, ezzel az életem adta vissza az orvos, szóval nem feltétlenül az a jó orvos, aki sokat kér a kezelésért.


Keresgél a településen ahol laksz, vagy a környező nagyobb városokban. (ha meg Budapesti vagy, úgyis lesz helyben, gondolom én)

2011. jan. 2. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!