Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha valakinek fitymaszűkülete...

Ha valakinek fitymaszűkülete van akkor ugye nem tudja rendesen tisztítani a péniszét. Ha ezzel szexel akkor lehet valami baj?

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 17:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
találtam videót a fitymafékről! rövid
2010. máj. 28. 13:53
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak kis bemetszés kell, meg fékátvágás, akkor ne parázz, gyorsan megvan, gyorsan gyógyul, nem vészes. Csak a teljes körülmetéléssel vigyázz, mert tényleg fűnek-fának ajánlják, nekik egyszerűbb, te meg sokat veszítesz vele
2010. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
tehát lehet hogy teljesen hátra tudnám húzni csak a fitymaféket kell megbuherálni?
2010. máj. 28. 15:33
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Hali ismét!


Így látatlanban csak annyit tudok mondani erről az általad rendelkezésre bocsájtott információk alapján, hogy ez lehet akár kizárólagosan CSAK fékprobléma, ha úgy érzed, hogy még menne hátrébb a fityma a péniszed hátoldalán (a hasad irányába). Ha azonban nem, akkor előfordulhat akár fitymaszűkület is.


Még mindig nem tudjuk, hány éves vagy, ill. bizonyos kérdésekre a (06:42-SMből) sem adtál még egyértelmű választ, ezeket légy szíves pótold, és akkor én is megosztok veled egy sztorit, és folytatom a választ, okés?


Üdv: EE

2010. máj. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Akkor most mindenre írok választ:


Hány éves vagy? 12

Mióta szenvedsz te ettől? pontosan nem tudom de már régebben észrevettem

Orvossal megnézetted már, vagy ehhez még nem volt bátorságod? nem voltam orvosnál kicsit nem tudom miért félek tőle

Szüleid tudnak erről a bajodról, vagy titkolod előttük, mert cikinek érzed? Nem tudják

Van akihez fordulhatsz, akivel megbeszélheted az ilyen kényes jellegű problémáidat? Nincs sajnos :S

Szexuális felvilágosítás során beszéltetek ilyesmiről, feltéve, hogy volt ilyen? negyedikbe volt, nem volt erről szó

Önvizsgálni szoktad magad, vagy azt sem tudod, hogy kell!? Ha igen, milyen gyakran? Fogalmam sincs hogy kell


Ja, és az baj hogy ha merevedéskor a fityma nem jön le önmagától a makk aljáig?

2010. máj. 28. 18:39
 16/19 anonim ***** válasza:

Természetes módszer a fitymaszűkület kezelésére: menj ki a szabadba és keress friss papsajtot.Vágd össze darabokra,áztasd éjszakára hideg vízbe.Reggelre szép zöld levet nyersz,ezt melegítsd fel (de ne forrald!!) és lógasd bele a cerkát.Érzéssel,mindig csak picit jobban erőltetve,mint amennyire magától enged,húzd hátrafele a bőrt.Csináld naponta többször,ha van lehetőséged.Ugyanazt a levet vagy 2 napig használhatod.

Én ezzel a módszerrel szabadultam meg a szűkülettől 19 évesen.


Ha meg a fék rövid,apró orvosi beavatkozással megoldható ez is. Z-plasztika a neve,ha nem tévedek.Én megoldottam magamnak,ami számomra nem nagy ügy,de páran megbotránkoztak rajta :)) Lehet EE barátunk erre utalt :)) Xman

2010. máj. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hol találok papsajtot?
2010. máj. 29. 18:13
 18/19 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Papsajtmályvát sztem frissen csak utak, kerítések mentén, öreg falak tövében, törmelékhalmokon találsz, úgy tudom, hogy csak lakott területeken fordul elő. Hogyha településtől távol akadsz rá valahol (már, ha egyértelműen be tudod azonosítani magát a növényt), akkor ott egykoron nagy vszséggel ház vagy majorság volt valaha. Anyukám régen rengeteget szedett és evett belőle, sőt, emléxem... óvodáséveimben az ovi udvarán rengeteg termett. :-) manapság sajnos az embernek sem ideje, sem kedve nincs a természet csodáit felfedezni... :-(

Bár a friss papsajt sztem hatásosabb, mint a szárított, azért egy misét megér, amit Xman javasolt. Gyógyszertárakban ill. herbáriákban (gyógynövényboltokban, bioboltokban) úgy tudom kapni...



Viszont nem arra céloztam, amit Xman barátunk felhozott, hanem egy néhány héttel ezelőtti találkozásomra egyik ismerősömmel.

Ugye az alapkérdésed így hangzik: "Ha valakinek fitymaszűkülete van akkor ugye nem tudja rendesen tisztítani a péniszét." Említetted, hogy a makkod alja gyakran beszmegmásodik. Ezért gtam, talán hasznos lehet a sztori, amit a szóbanforgó személy jóváhagyásával, a diszkrécióra való tekintettel bizonyos infókat szándékosan kihagyva teszek most közzé.


>>>

Itt a fórumon írt rám >>priviben egy felnőttkorú srác. Fitymaszűkületi problémája miatt (is) elég bátortalan, gátlásos volt addig. Amikor rákérdeztem, hátra szokta-e húzni a fitymát, azt válaszolta: sosem merte, mert félt a fájdalomtól. (Persze, hogy beszűkült neki.) Nehéz gyerekkora lévén a problémáival senkihez, szüleihez sem fordul6ott, bennem -- elmondása alapján -- a korábban más topikokban adott válaszaim alapján MERT megbízni. Felvettük a kapcsolatot MSN-en, később telefonon is. A személyes beszéd megnyugtatta, könnyebben megnyílt nekem is, majd saját magának is. Hamarosan sikerült annyira összeszednie magát, hogy barátnője lett, azonban a dokihoz még mindig félt elmenni, attól félt, ha körülmetélik, nem hagynak neki semmit a fitymájából, és így nem akart belemenni. Hiába minden győzködés, személyes találkozót kért tőlem, nézzem meg, mondjak róla valamit, mert ő orvoshoz nem akar elmenni addig. Szerencsére nem lakik annyira messze tőlem, hogy ez probléma lett volna, ezért összehoztuk a találkozót. Hátra ő továbbra sem merte húzni, emlékei szerint gyerekkorban hátrahúzták neki 1x és akkor nagyon fájt, (gátlás) így tehát nem csoda, hogy nem merte. Hátra húztam neki a fitymáját, ami teljesen hátrament... de A SZAGA... FÖRRRTELMES volt, távolabbról is érezni lehetett. Amikor ránéztem, a makkja árka a hasa felőli oldalon abszolút nem volt látható, annyira ellepte a szmegma, és még a fékjének az árkáig is elterjedt, annyira felszaporodott mennyiségileg a fitymafaggyú az évek során. ...

A srácnak petyhüdt állapotban teljesen hátrajött a fitymája, mereven kb. a makk fele és háromnegyede között megállt, tovább nem lehetett hátrahúzni.

<<<


A részleges esetleírás kapcsán állíthatom, hogy akinek nem jön hátra a fitymája teljesen, az nagy vszséggel NEM tudja kitisztítani a makk és a fityma közét, esélyt adva a fitymafaggyúnak ahhoz, hogy felszaporodhasson és szmegmává válhasson.



Az alapkérdésed másik felére válaszolva: Igen, lehet baj, ha szűkületes, szmegmás cerkát akarsz a hegyezőbe tenni. A szmegmában kórokozók telepedhetnek meg és ha azokat átadod majd a jövendőbeli barátnőidnek, akkor biztos lehetsz benne, hogy elég rendesen megkapod tőlük a magadét a nekik átadott fertőzések miatt, plusz, ha óvszert sem használsz és be van a fitymád szűkülve mereven, akkor az a makkod mögött ragadhat, belefeszítvén a vért a makkodba, a barlangos testek elzáródnak, és iszonyatos fájdalmaid lesznek, amely kihat az egész húgyivarrendszeredre olyannyira, hogy a fájdalom -- ami az alhasadra is kihat, mivel ott futnak az ondózsinórok -- miatt megduzzadnak a heréid és lépni is alig fogsz tudni.


A felvilágosítást mihamarabb pótolni kéne, és ciki vagy sem... ha konkrét gyanúd van, akkor a szüleidnek is szólnod kell, nélkülük ugyanis <18 nem léphetsz a megoldás érdekében.



=======-=======-=======-=======-=======

:-o A témádban ennyit tudtam segíteni.

Ha további kérdéseid vannak akár a témával, akár bármi mással kapcsolatban, úgy nyugodtan írj >>priviüzenetet! Ahogy mindenkinek, úgy neked is állok a rendelkezésedre. :-)


Üdv: EE

2010. máj. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

>...még vmi...

Ha a fitymád merev állapotban a makkod mögött ragad, és elszorítja a véráramot, azt hívják "parafimózisnak" más néve "spanyolgallérnak". Ha az bekövetkezik, akkor azonnal me7sz a sebészetre, ahol sürgősségileg bevágják, rosszabb esetben eltávolíthatják a teljes fitymádat, ha az szükséges. Ha ugyanis 6 órán belül nem szüntetik meg a fityma szorítását, úgy félő, hogy TELJESEN MEGSZŰNIK a vérellátás a makkodban, ami miatt az elhalhat és el kell távolítani. Éppen ezért hasznos lehet minél hamarabb orvosolni a problémát.


Ez persze most csak feltételes mód, nem tudhatjuk, hogy vmelyik bekövetkezik/bekövetkez7-e. Mivel még csak most serdülsz... mindenképpen érdemes kísérletezni a papsajttal (ha fitymaszűkületed van), mielőtt dokihoz fordulsz, ehhez azonban szükséged lesz vmeik szülőd segítségére, tehát fontos lenne beavatnod lega az egyiküket. Mindenképpen beszélned kell erről valakivel, akár úgy is, hogy felkérsz vkit közvetítőnek, ha mást nem.

Aztán, ha netán az nem segít, akkor jöhet a doki.


EE

2010. máj. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!