Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gynecomastia műtétről kérdések...

Gynecomastia műtétről kérdések. Valaki?

Figyelt kérdés

Betöltöm a 18-at szeretnék Gynecomastia műtétet végeztetni magamon mivel fiú létemre hatalmas melleim vannak. 12 évesen sok hormon inyekciót kaptam akkor nagyobbodhatott meg.


Kérdéseim a következők:

TB támogatja-e?

Hol végzik el ezeket, melyik kórházakban?

<MAGÁN SEBÉSZHEZ NEMEAKAROK MENNI MERT ROHADT DRÁGA>

Ha TB támogatja, Milyen árban van ez a műtét?

Műtét után végérvényesen eltünik?


2010. márc. 6. 17:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Hali!


Mármint úgy érted, hogy a testalkatodhoz képest nőttek meg a melleid? Akarsz linkelni egy fotót róla, ha nem tartod ezt pofátlan kérésnek részemről?

_ Milyen testalkatod van? Ezen felül testmagasságod, testsúlyod mennyi?

_ A melleidben érzel vmiféle csomót, hogy duzzadnak, vagy bármit?

_ Mi miatt kaptál hormoninjekciókat? Mi indokolta ezeknek adását?

_ Konkrétan mit kaptál, hányszor, milyen dózisban, és hova adták be?

_ Párkapcsolatod volt-e már, vagy éppen ez lehetetlenítette el azt, hogy legyen?

_ Gátlásos lettél a melleid miatt? Önbizalmadat mennyire befolyásolja, hogy van ez a dolog?


Várom a válaszaidat.

Üdv: EE

2010. márc. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Hello. Testalkatom picit pufi, de csak kicsit. 105kg vagyok. Inyjekciót azért kaptam, mert a heréim nem szálltak le. Nagyon gátlásos vagyok a melleim miatt. Félek strandra menni, Félek tesi órán mikor átkell öltözni, illetve félek pólóban lenni mert látszik hogy nagy a mellem :S.

Nemmerek csajokkal ismerkedni se részegen se józanoin mivel ha lekell vennem a pólómat jön a húha akkora mellem van mint egy lánynak :(...


Am ahogy érzem lágyabb kötésű. De a bimbó nagy, Körülötte nagy, szóval :S.


+ 1 kérdés. Hova kell menni, hogy kivizsgáljanak? Melyik osztályra?

2010. márc. 6. 18:15
 3/24 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Újabb kérdéseim lennének, amiből próbálom feltérképezni a problémád terjedelmét fizikai és lelki értelemben egyaránt, emellett kérlek, hogy az előző hszban feltett kérdéseim közül is válaszold meg a megválaszolatlanokat, amelyeket alatta átfogalmaztam. Oké?


_ A heréiddel most már minden rendben? Mindkét heréd fennragadt születésedtől? Maguktól szálltak vissza, vagy műtéttel esetleg mesterségesen szedték le őket?

_ Voltál azóta spermavizsgálaton, hogy megállapítsák, mennyi kárt okoztak a le nem szállt herék, és megvizsgálják a nemzőképességedet?

_ Más bajod is volt ezek mellett, ami nagy valószínűséggel összefüggésben lehet ezekkel a bajaiddal?


_ Sulidoki, körzeti (házi)orvos eddig mit javasoltak, hogy megoldást találj? Kikérted a véleményüket? Vagy nektek nem volt iskolaorvosi vizsgálat?

(Ha volt, akkor elvileg mondaniuk kellett volna rá valamit, mind a melledre, mind az időközben remélhetőleg helyrejött heréidre.)


_ Társaid hogy viszonyultak a problémádhoz? Vannak haverjaid, barátaid?

_ Tesizel, részt veszel tesiórán? Öltözéskor inzultáltak már emiatt? (Lehet, hogy érzékenyen érint a kérdés, de fontos, hogy beszélj róla, mert ha nem mersz a gátlásaiddal szembenézni, úgy magadat eszed legbelül, s attól csak még depressziósabb leszel!)



Előző hszsomban feltett, a megválaszolás érdekében átfogalmazott kérdéseim:

======= ======= =======

_ Testmagasságod mennyi?

_ Konkrétan mit kaptál? (injekció neve)

_ Hány alkalommal kaptál?

_ Emlékszel arra, hogy milyen dózisban (mekkora mennyiséget (ml)) nyomtak be neked belőle alkalmanként)?

_ Hova adták be helyileg (testtáj, ahová benyomták, vmint bőr alá, intravénásan, izomba)?

_ Háziorvos adta be neked, vagy valamilyen szakrendelésre kellett járnod?

_ Felfogtad akkor 12 évesen, hogy mit adnak be neked, és miért? Hogy élted meg azt az időszakot? Akkor boldogabb (gátlásmentesebb) voltál?


Tudom, hogy sok a kérdés, és, hogy ezek között előfordulnak kellemetlenebbek is. Ennek ellenére kérlek, törekedj a pontosabb válaszadásra, és minden kérdést válaszolj meg, hogy konkrétabb képet kapjunk a helyzetedről és segíthessünk!


Hogy min mész keresztül, nem könnyű elképzelni, éppen ezért kérdezem meg, ha nem tartod pofátlan kérésnek részemről, hogy linkelnél egy-egy fotót a melleidről elöl és oldalnézetben? (Tudom, hogy gátlásos vagy, viszont így több esélyt adnál nekünk is, hogy megértsük a bajodat.)


Ha mindenre válaszoltál, segítünk megoldást találni, oké Pajtás? ;-)


Üdv: EE

2010. márc. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
igen, a műtétet támogatja a tb úgy tudom. Érdemes plasztikai sebészeti osztályon végeztetni, ilyen minden orvosi egyetemen van. Általános sebészeti osztályon is megoperálják, de az eredmény nem biztos, hogy ugyanolyan lesz. Több féle műtéti megoldás létezik, a mell méretétől, szerkezetétől (mirigyállomány, zsír aránya) és a sebész jártasságától függ, hogy melyiket végzik. Leggyakrabban a mellbimbó alsó szélén vágnak félkör ívben, ezen keresztül veszik ki a tömöttebb mirigyállományt, majd zsírleszívással a körülötte levő zsírt távolítják el, hogy a mellkas kontúrja férfias legyen. Van aki csak zsírleszívással operál, de ez csak akkor jó, ha a megnagyobbodást főleg zsírszövet okozza. Van egy jó fórum, ha tudsz angolul mindenképpen nézd meg: [link] itt minden kérdésedre választ kapsz a gynecomastiáról, műtétről stb. orvosok is vannak akik rendszeresen jelen vannak a fórumon. Műtéti videók vannak fenn a youtube-on gynecomastia surgery címszóra keress. Ha van még kérdésed írj nyugodtan. (én is érintett voltam a témában :)
2010. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

na folytatom (20.37-es voltam)

ha a tb támogatja, akkor ingyenes a műtét. előtte be kell jelentkezned egy plasztikai sebészhez vizsgálatra (ingyenes, TAJ kártya kell). Amint írtam, minden egyetemen van tb-támogatott (égési és) plaszikai osztály. Pécsett a Honvéd Kórházban van a többi egyetemnél nemtom hol, de google segít. Általános sebészettől óvnálak, mivel nincs ebben rutinjuk és eléggé el lehet cseszni, és egy revízió magán sebésznél kicsit húzós összegbe kerül...

Ha magán plaszikai sebészhez mész úgy 300-800000 ft között van mindennel együtt. És ez sem garancia, hogy szép lesz. Mivel fiatal vagy jók az esélyeid, ha nem túl nagy a melled, akkor kis, mellbimbó széli metszéssel el lehet távolítani a felesleges szöveteket és a te korodban a bőr még rugalmas, így remélhetőleg nem marad utána lógás. Ha nagyon nagy a melled és lazább a bőröd, akkor a bőrfelesleget is ki kell metszeni, ilyenkor a mell alatti redőben lesz egy vízszintes metszés, ami idővel elhalványodik, de közelről látszani fog. A csöcsök viszont eltűnnek, általában végleg. Néha szokott csak kiújulni, ha nem távolítják el a teljes mirigyállományt, illetve a kiváltó ok fennáll (hormon problémák vagy testépítőknél szteroid). ilyenkor a műtétet meg lehet ismételni. De ez ritkán fordul elő.

Két dolgot javasolnék az esetedben:

1. A hormon szinteket megnézetni endokrinológián (ide a plasztika sebész is beutal, ha indokoltnak találja)

2. Fogyókúra. Műtét előtti testsúly rendezés a későbbi esztétikai eredmény szempontjából fontos


Hajrá :)

2010. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

17:10/19:03:

182cm

Nemtudom mi az inyjekció neve :S.

Hormonkezelést kaptam nemtudom mennyiből áll de sokáig visszajártam a háziorvosi rendelőbe inyjekciózásra. (Fenékbe adták)

Nem emlékszem a mennyiségre :S

Nemtudtam 12 évesen mit kapok. + Nemhasznált a kezelés, attól a hormon kezeléstől hiztam el.

Műtéttel sikerült a herémet lehozni (az egyik sikeresen leszált akkoriban).

Előző osztályomban inzultáltak ebben nemnagyon.

Továbbá visszatérve az elhizáshoz. Miután megkaptam a hormon kezelést nagyon elhiztam, majd 8 adikos koromban megnyulottam és nem nagyon látszott akkor. De nagyon fusztál most a mellem.. Nemmerek strandra menni, Pólóba mászkálni stb. :S :(

2010. márc. 6. 22:31
 7/24 A kérdező kommentje:

20:37/20:58:

3 hónapja újra elkezdtem konditerembe járni futópad stb. Mellem még mindig nagy de szép lassan megindul a kilogramm lefele.

2010. márc. 6. 22:32
 8/24 A kérdező kommentje:

+ 17 vagyok, Pénzem most jelenleg van mert nyáron összeszedtem munkával + hétvégi munkák.

2 hónap és 18 leszek. Akkor akarom a műtétet elvégeztetni. Nyár elején.

Kb mennyi idő alatt gyógyul be a seb? Addig csak feküdni lehet? + a Zsírszövetet is eltávolítják?

2010. márc. 6. 22:34
 9/24 anonim ***** válasza:

anyagi szempontból, amint írtam 2 lehetőséged van:


- állami plaszikai sebészeten ingyen van TB-re (hívd fel a legközelebbit és kérj vizsgálatra időpontot)

- magán plasztikai sebészeten átlagosan 4-500 körül van mindennel együtt kb.

(általános sebészeti osztályt felejtsd el, bár lehet h megcsinálják, de az eredménnyel nem biztos h elégedett leszel.


A műtétről:


Altatásban kb 2 óra, 2-4 napig lesznek benned csövek, addig elég korlátozottan tudsz mozogni. Bár USA-ban nem nagyon szoktak szívócsöveket berakni, Magyarországon a legtöbben igen. Kb 1 hétig nem fürödhetsz. Varratszedés 1-2 hét vagy elmarad, ha felszívódó varróanyagot használnak. Én kb 10 napra rá zuhanyoztam, de addig is mosakodni lehet, vigyázva hogy a sebet ne érje víz. Fájdalom: izomláz-szerű, nem elviselhetetlen. Én összesen 1 tabl. Algopyrint vettem be. Fontos: kb 4-6 hétig egy kompressziós mellényt kell hordanod a ruha alatt, nyáron eléggé elviselhetetlen, télen ing, pulcsi alatt elmegy. Amire számíts: a bőröd a mellkason elszíneződik, mintha jól beverted volna, ez 1-2 hét alatt elmúlik. Duzzadt, ödémás lesz a mellkasod, ez kb 1-2 hónap alatt szűnik meg fokozatosan. Nálam 2 hónap volt. Kb 3 hétig nem emelhetsz nehéz tárgyat, karodat nem emelheted vízszintes fölé. (nem is fogod tudni :) Aludni is csak háton tudsz egy darabig. Rendesebben sportolni 5-6 hét után lehet és kell is. Végleges eredmény 6-12 hónap után látszik. A mellbimbókon érzészavar maradhat. Én fél évvel vagyok műtét után, de még nem érzek semmit, holott korábban nagyon érzékenyek voltak a mellbimbóim. Kinézetre már alakul, heti 4x járok kondiba, sajnos én idősebb vagyok és a bőröm már nem olyan feszes, de sokkal jobb érzés mint az előtt volt :)


Fentiek miatt én azt javaslom, hogy ősz és kora tavasz között csináltasd meg, így nyárra már tuti jól fogsz kinézni! Addig is sportolj sokat és kezdd el szervezni a dolgot, dokit keresni, vizsgálatra, műtétre időpontot szerezni. Nyár azért sem jó, mert olyankor a dokik is szabin vannak és ha mondjuk megcsináltatod júliusban és a doki augusztusban szabin lesz, tutira nem fog visszajönni a Bahamákról, hogy az esetleges szövődményeiddel foglalkozzon. És olvassál sokat fórumokat, nézzél előtte-utána képeket és videókat.

sok sikert! :)

2010. márc. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

ja és néhány gyakorlati dolog összefoglalva:


suliból kimaradás/táppénz: 1-2 hét

tesiből felmentés/nehéz fizikai munka: kb 4 hét

mellény viselés 4-6 hét

2010. márc. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!