Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Magasról ugrásnál görcs a...

Magasról ugrásnál görcs a herék mögött. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Elég rég óta van ilyen problémám, hogyha leugrok valahonnan (kb 1,5 m magasról vagy fölötte) akkor a herék és a végbélnyílás között begörcsöl az a rész. Ha jól tudom a prosztata az felett van. Volt már ilyen gondja valakinek? Nem tudjátok mi lehet ez?
2010. febr. 27. 09:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekem a tériszonyom nyilvánul meg olyan módon, hogy ha lenézek egy szakadékba, akkor szédülés helyett egy erős és nagyon kellemetlen bizsergést érzek a heréimben. Lehet, hogy valami hasonlóról van szó, hogy így nyilvánul meg a félelmed.
2010. febr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

De az a vicces hogy nem félek, és ez nem volt így velem mindig, hanem pár éve érzem, csak nem foglalkoztam vele, mert azért nem túl gyakran ugrálok le 2 méterről :)

De mostmár kezd zavarni.

Ja és földetéréskor görcsöl be, és bárhogy érkezek a földre, akkor is...

2010. febr. 27. 09:33
 3/20 anonim ***** válasza:
Akkor ne ugrálj :) Nekem meg a bokámba szúr bele, ha magasról ugrok.
2010. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az más, ha a bokádba, nekem is szar a bokám, sokat szertornáztam, szétesett midnenem, de ez azért kicsit idegesítőbb...
2010. febr. 27. 09:49
 5/20 anonim ***** válasza:

Hali!


Hadd kérdezzem meg, hogyan érsz földet? Mid, mikor és hová ér?

(Bevallom szertornás ismerősöm nem volt, tehát abszolút nem vagyok ezzel képben.) Ugyanez van a vízbe csobbanáskor is, vagy nyáron nem szoktál magasról a vízbe ugrani? Ha igen, a lábaid milyen testhelyzetben vannak? (Egyiknél sem mindegy sztem...)


Urológusnál korábban ugye nem voltál?

Mondasz egy életkort is? (Remél7őleg a sajátodat... XD )


Üdv: EE

2010. febr. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Szia, hát a szerotrna már régen volt, nem attól fáj, ez biztos.

18 vagyok, és ugy érek földet ahogy minden ember a jobbik esetben :) 2 talpra, ha magasabbról ugrok akkor meg behajlítom a térdwem h ne törjün ketté.

Most maugy kézilabdázok, de ez még az előtt jött.

Víznél még nem figyeltem meg, de mondjuk ott ha ugrok akkor fejes, nem lábbal lefelé :)

2010. márc. 1. 15:07
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem voltam urológusnál
2010. márc. 1. 15:08
 8/20 anonim válasza:

Viszonylag szerencsém van, pont most jöttem fel a gyakori kérdések-re, hogy kiderítsem, mitől lehet ez. Amit leírtál, teljesen rám is igaz. Régen állandóan a magasból ugráltam, soha nem volt semmilyen bajom.

Most viszont ha minimum 1-1,5méter magasból ugrok le, símán földet érek, ugrás után 2-3 akár 5másodperc elteltével olyan szúró, égető, feszítő kib@szott nagy fájdalmat érzek, hogy néha viccen kívül csillagokat látok, olyankor teljesen kiesik körülöttem minden. Utána 10másodperc és ha misem történt volna. Semmilyen más panaszom nincs rá, soha nem fáj egyébként.

Viszont arra emlékszem, hogy mikor történt ez először.

Épp gyűrűztem szertornán, elég fáradt voltam és kiakartam magam felfelé nyomni, ami persze nem sikerült de heccből erölködtem vagy 1 percig, annyira, hogy már szédültem. utána végső kimerülésembe elengedtem magam és a puha szivacsra talpra érkeztem. Ekkor történt velem először, haláli volt:(

Remélem valaki tudja mi ez és hogyan lehet elmúlasztani, nagyon nagyon jó lenne.

2010. márc. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Pillanat...!


Kérdező és 18:49-es!

Mindketten kemény talajra érkeztek le??? /Vmi miatt kemény? Sima talaj, rugalmatlan felület, (mű)bőrborítású tornaszőnyeg, szivacs... stb.??? (Bocs, ezen a téren orientálatlannak érzem magam.)/

Konkrétan ha mire érkeztek jön elő a fájadlom? Régebben uerre a mozdulatra semmi nem volt?


Utolsó (18:49)! Veled mikor történt meg ez előszőr úgy kb? Most mennyi vagy?

Te sem jártál urológusnál, mi?

Tehát mindkettőtöknél a heréitek fájdul meg, ill. a prosztata alatti (herezacsi-végbélnyílás közti) terület??


EE

2010. márc. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
>... "puha szivacsra" és még?
2010. márc. 2. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!