Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 14 éves avgyok szerintem...

14 éves avgyok szerintem 13évesen fityma szűkülésme lett nem tudom mitöl olvastam it néhány dolgot le kell vágni meg minden nagyon meg vagyok ilyedve mit tegyek?

Figyelt kérdés
szégyelős vagyok ilyen témákba de szerintme elkéne menem az orvoshoz mert itt az írják jobb ha minnél hamarabb el megyek pls help

2014. febr. 23. 03:51
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

annyi a lényeg,hogy plasztikai sebészhez kell elmennetek ilyen problémával nem a helyi rendelőbe,majd kórházba műtétre,mert akkor egyszerűen körülmetélnek,vagyis levágják a figymád.

a plasztikai sebész meg úgy megcsinálja,hogy semmi nem fog látszódni a műtétből és a fitymád is megmarad.

2014. febr. 23. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nézd, mennyire gázos a helyzet? TEhát akkor sem tudod lehúzni a bőrt, amikor nem áll?
2014. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elég fiatal vagy, jobb lenne, ha beszélnél a szüleiddel! 18 éves korodig kelleni fog a beleegyezésük, ha esetleg valamilyen beavatkozásra lenne szükség!

Ha csak mereven nem tudod hátrahúzni, akkor relatív fitymaszűkületed van. Ha egyáltalán nem megy, akkor teljes fitymaszűkületed.

Azért is érdemes orvoshoz fordulni, mert a fitymaszűkület a péniszed tisztán tartását is nehezítheti és ez gyulladáshoz vezethet!

Ezen a fórumon szokták ajánlani a meleg vízben való húzogatást,hogy a fityma táguljon. Ez azonban csak nagyon ritkán segít, mert a szűkületet többnyire a bőr hegesedése okozza, ami a tágítási kísérletre sérüléssel reagál, berepedezik, amitől a fityma még jobban összeszűkülhet! (Ezért ezzel a módszerrel orvosi honlapokon nem is nagyon fogsz találkozni).

Tehát mielőtt bármit tennél, nézesd meg orvossal! Enyhébb szűkületnél a doki írhat fel Neked pl szteroidos krémet, aminek bőrelvékonyító (mellék)hatása van és lazíthat a szűkületen (Ezt az otthoni krémek/olajok nem helyettesítik)!

Ha ez nem válik be, a bemetszéstől a részleges vagy teljes körülmetélésig többféle lehetőséged van.

Hogy melyik jöhet szóba Nálad, azt az orvos majd elmondja, miután megvizsgált!

2014. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

olvasd el a 14 évesen miért nincs spermám kérdést, a kérdező biztos tud neked segíteni ha megkeresed

lényeg hogy ennyi idősen még megúszható a műtét

2014. febr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

ehhez képest 3-as a meleg fürdőben húzogatás sokaknak segített már itt

persze akinek komoly szűkülete van azon nem segít, de 13-14 éveseknek még most nő, a bőre még nagyon rugalmas, fél év próbát megér, ártani pedig nem fog

arról nem beszélve hogy az orvosok sokszor indokolatlanul is tkm-et végeznek, azoknál is akiknél nem kéne

továbbá ha csak sima letapadása van akkor inkább csinálja magának semmint hogy az orvos fájdalomcsillapítás nélkül feltépje, ami meg ku.rvasz.ar

2014. febr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kell menni vele, hogy a helyzet súlyosságát megállapítsa. És ezt tényleg minél előbb kell megtenni. Ha azt mondja, hogy ez nem egy olyan nagyon súlyos szűkület, akkor meg lehet próbálkozni a nyújtogatásosdival, és ha nem használ, akkor még mindig ráértek a műtétre. De ott is több lehetőség van, nem csak a fityma teljes levágása! Sok esetben pici bemetszéssel vagy részleges körülmetéléssel meg tudják oldani a gondot. Az orvosnak mondjátok meg, hogy lehetőleg szeretnétek megmenteni a fitymát, és akkor ő is abban fog főleg gondolkodni.
2014. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: szörnyű, hogy itt sokan ezzel riogattok: "fájdalomcsillapítás nélkül " - egy spray-jel érzéstelenítenek, és kur.ára nem érzel semmit!!...
2014. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
51%
kuldj rola kepet merem hatrahuzott allapotban megprobalok segiteni :|
2014. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
jártál te már Magyarországon állami orvosnál? nincs abba semmi riogatás, hogy sokszor nem használnak fájdalomcsillapítást, mert minek az, meg ennyit ki lehet bírni
2014. márc. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!