Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fityma körüli rész hámlása?

Fityma körüli rész hámlása?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve volt fitymaműtétem ami már rendesen begyógyult. Viszont az utóbbi időben (és ilyen még nem volt velem, ennyi ideig, sőt, egyáltalán maga hámlás sem), 4-5 napja intenzíven hámlik a péniszem, nem az egész, de a fityma körüli rész igen. Természetesen rendesen mosom. Olvastam, hogy más kérdésben páran írták, hogy lehet gombás fertőzés, nos nekem a fitymám nem hámlik és a makkom sem vörös, illetve a környezetemben szinte kizárt, hogy valahonnan összeszedtem. Tehát mi másért történhet még ez? Esetleg a műtét után ennyi idővel, vagy folyadékbevitelnek is lehet köze hozzá? Túlzott "megerőltetés"nek miatt lehet? Ezt persze ne úgy képzeljétek el hogy naponta ötször hozzányúlok.

Nem szedek semmiféle gyógyszert sem.


Köszönöm előre a (HOZZÁÉRTŐ!) válaszokat.


2014. febr. 18. 17:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mellesleg azon a hámló részen sokkal érzékenyebb a bőr is.
2014. febr. 18. 17:27
 2/13 anonim ***** válasza:

A hámló bőr alatt egy új bőr képződik .Egy idő után mindenhol megújul a bőrünk is .Az igazi csoda az lenne ,ha megszületéskor lévő bőrünk az életünket is kiszolgálná .

Van ahova jobban figyelünk ,van ahova kevésbé .

2014. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És az abból áll hogy 5 napja folyamatosan hámlik?
2014. febr. 19. 10:58
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hozzáértő de:


Volt mostanában kapcsolatod? Védekeztetek? Maszturbálsz? Ugye mosod rendesen? Mivel mosod? Tusfürdő, szappan stb.?


Esetleg használj Hydrophil mosdókenőcsöt. Nem cink ilyet vásárolni. Ha meg furán néz a patikus, mond hogy a csajod küldött.


Írd meg hogy alakult.

2014. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ja igen, ha nem múlik, menj orvoshoz! Ne az internetről gyógyítsd magad!


Előző voltam!

2014. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál, nem ismerem, de ha nem fog szűnni, akkor elmegyek megvenni.

Igen, eddig is napi kétszer mostam, mert felkelés után rögtön tusolok, este meg ugye alap.

A legérdekesebb amit észrevettem, hogy akkor kezd el igazán hámlani, amikor merev, és "használatban van", és igen barátnőm is van, szóval nem csak a matyizásra gondolok. (Bár előtte kezdem szégyellni, hogy mindig be kell kennem.)

Szóval így tényleg nem vágom, hogy miért kopik le egyfolytában, nem mintha eddig annyira megerőltető lett volna neki. Betegséget tuti hogy nem szedtem össze, és ugyanazokat a higéniai cuccokat használom mint eddig is. A tusfürdővel sem volt gond, illetve mint írtam ugye fél éve volt fitymaműtétem, azóta kenem a szélét ilyen hegesedés elleni kenőccsel.

De ennek sem hiszem, hogy van köze a hámláshoz.

2014. febr. 20. 14:55
 7/13 anonim ***** válasza:

# 6/6:

Amiket írok, minden csak feltételezés. Egyébként az előbb írt mosdókenőcs filléres dolog ( azt hiszem valami 150 ft 100g).

Ha vered, akkor használsz síkosítót? Amúgy csak azért kérdeztem, hogy ha napi ötször csinálod, akkor az lehet, hogy megviseli a cerkát.


Ja igen: fitymaműtét. Tehát körül vagy metélve?


Ha nem oldódik meg a helyzet, akkor orvos! Pl. nemibeteg gondozóba nem kell beutaló!

Ne parázz megmutatni az orvosnak. Fontosabb az egészséged, mint hogy egy orvos lássa a péniszed (holnapra úgy is elfelejt.)


Írd meg hogy alakult.


üdv

2014. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem használok semmit, szerintem nem is lenne rá szükség. Régebben többet maszturbáltam, akkor érdekesmód szóba sem jött a hámlás, most mikor bőven kevesebbet mégis, szóval ezért nem értem.

Nem körülmetélve vagyok, csak bemetszést ejtett az orvos, nem a kantárt, hanem gyűrűsen, szóval így a makkomból látszik ki a teteje.

2014. febr. 22. 13:29
 9/13 anonim ***** válasza:

# 8/8:


Nem hiszem, hogy konkrét választ tudnék adni. Óvszerben szexeltek?


Eltelt már egy pár nap a kérdés feltevése óta. Semmi változás?


"4-5 napja intenzíven hámlik a péniszem, nem az egész, de a fityma körüli rész igen. "


Tehát hátrahúzod a fitymád és ott hámlik? Makk illetve a perem alatt nem?


üdv

2014. febr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Óvszerrel csináltuk igen. Mint írtam, abban biztos vagyok benne, hogy nem szedtem össze semmi fertőzést, vagy ilyesmi.

A makk nem hámlik, az teljesen rendben néz ki, maga a fityma sem hámlik ha előre hátra húzogatom, a körülötte lévő bőr, maga a péniszen lévő bőr hámlik. És igen, azóta is, de csak ha "megerőltetem" ami abból áll hogy ÁLL, és használom. :/

Ilyen körömvirágkrémmel meg egyéb zsíros krémmel is gyakran kenem, de semmi. Egész nap még sem lehet mindig bekenve állandóan valamivel, és ha épp nincs, vagy lemosta, akkor megint hámlik újra.

Érdekes, hogy a műtét után pár hónappal nem hámlott a bőr, pedig eléggé meg lett arra erőltetve, miért most kezd?

2014. febr. 23. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!