Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület vagy letapadás...

Fitymaszűkület vagy letapadás gátolja pénisz növekedést? A körülmetélés után nő valamit?

Figyelt kérdés
16/F
2013. aug. 14. 21:37
 1/10 A kérdező kommentje:

Illetve ha a fityma fedi akkor kisebbnek látszik ugye?

Hány éves korunkig nő?

2013. aug. 14. 21:40
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Semmi közük a növekedéshez,Még köszönő viszonyban sem állnak egymással .
2013. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Én észleltem méretbeli változást, de csak minimálisat, max fél centi, bár igazából nem szoktam méregetni, így könnyen lehet, hogy csak optikailag tűnik nagyobbnak.De arra is gondoltam, hogy a szűkületem valamenyire visszafogta a merevedést, és miután az megszűnt már rendesen ki tud nyúlni a szerszám. Nem tudom ez orvosilag mennyire komoly magyarázat.
2013. aug. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert így 12 centi. Az elég kicsi szerintem. Ha megoldódik akkor a szűkületem szerintem 13-14 meglesz és még tovább is nő. Haverjaim mondták hogy neki 16 meg 19. 14 és 15 évesek. Elég nehezen akarom nekik elhinni:D
2013. aug. 15. 08:21
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha a fityma szorításában van a makkod, akkor nem tud fejlődni. Nagyon sok olyan esetet láttam, hogy amint megszűntették a fitymaszűkületet, a makk sokkal jobban tudott kiterebéjesedni. Ha fitymaszűkületed van, akkor azt úgyis meg kell oldani, és majd látni, tapasztalni fogod, hogy a körülmetélésnek számos más előnye is van!
2013. aug. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.! Mosr 12 centiméter ha feláll úgy hogy szűk a fitymám. Ha megoldódik akkor nem lesz kicsi ugye?
2013. aug. 18. 09:14
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Kisebb semmiképp nem lesz.
2013. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
de az nagyon kicsi?
2013. aug. 18. 13:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Hali


A péniszed mérete genetikailag van beléd kódolva. Ha le van húzva a bőr a makkodról nagyobbnak látszik, de ténylegesen nem lesz nagyobb, mindez amiatt, mert a szűkület beszorítja a makkodat a fitymazsákba, ami márpedig ugye párnásabb, a szorítás pedig kinyomja belőle a vért/nem engedi a makkodat tágulni.


Nem gátolja a pénisz növekedését, csak látványilag lesz nagyobb.


˙

Ha le is van tapadva a fityma, az annyiból rosszabb, hogy a fityma hátrafeszítéskor túlfeszül7, és bereped7, mert a letapadásokat okozó adhéziók nem engedik tágulni, rugalmasítani a fitymát. Ha egy mód van rá, a fitymát mielőbb fel kell oldani, természetesen nem erőszakkal, hanem humánusabb módszerrel... erre egy mód le7 az meleg ülőfürdőt/előáztatást követő fokozatos nyújtás is, de NEM MINDEN ESETBEN!


Üdv: EE

2013. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

A körülmetélt pénisz az, ami kisebb, mert pont a metéléstől lesz "visszafogva" a növekedés. Egy orvos vizsgálta ezt egyszer, kb 1-3mm a különbség.


Én nem ajánlom a körülmetélést, én körülmetélt vagyok és nem nyertem vele, csak veszítettem. Vannak a szűkületre civilizált módszerek is, utána kell járni, lehetőleg nem az SZTK-rendelőben, ahol futószalagon mennek a betegek.

2013. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!