Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintetek a haziorvos...

Szerintetek a haziorvos (férfi) megvizsgálja a péniszem és a heréimet ha kérem? és ha igen mit csinál?

Figyelt kérdés
Szeretném ha megnézné minden rendben van e és megtanitana az önvizsgálatra ugyanis a nagypapám hererákos volt apámat meg herevisszérel műtötték.

2013. aug. 10. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Külsőleg igen,és elmondaná hogy kell önvizsgálatot tartani.

Egyébként szakrendelésre küldene.

2013. aug. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is csak külsőleg gondoltam.(13 vok)
2013. aug. 10. 08:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze,h megvizsgál. Először megnézi a heréket,hímvesszőt,megkér,h húzd fel a bőrt és így is megnéz. Utána az ujjaival áttapintja a heréket,h milyen helyzetben vannak,lehet-e érezni benne csomót,v. bármilyen elváltozást. Amúgy a ezt kell majd neked is csinálnod az önvizsgálatnál. De fontos,ha ilyen betegsége előfordult a családban,h panaszmentes esetben is, legalább évente egyszer menj el orvoshoz.
2013. aug. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem megkéri hanem doki fogja huzni

am jó h töröd magaddal

de szeritem renben vagy

2013. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem: nem Ő vizsgálna meg, ha nem,elküldene a kerületi szakrendelőbe az urológiára. F.
2013. aug. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hali!


Nagyon helyes, hogy így már a serdülésed környékén, akár ennyi idősen ennyire előrelátó vagy!

> A herevisszér ennyi idősen is előjö7, főleg, ha hirtelen nyúlsz magas termetűvé, esetleg vékonyabb, sportosabb testalkatú is vagy, őrájuk a legjellemzőbb fiatalkorban.

> A hererák kockázatának növekedéséig remél7őleg még van pár éved.


˙

A háziorvos a kérésedre köteles megvizsgálni téged, de ha attól tartasz, nem venne elég komolyan, akkor szólj apukádnak és menjetek el ketten! Ha azonban úgy döntötök (és sztem javasoltabb), ha egy normális felfogású férfi urológus szakorvost választotok, ő sztem inkább fog tudni számodra/számotokra haxnos infókat mondani, mivel neki ez inkább a szakterülete, mint a háziorvosodnak.


A háziorvos, hogy mit fog csinálni, azt senki nem tud6ja, mivel itt senki nem a te háziorvosod, és nem ismer7jük, azt sem hogy ő éppen milyen felfogást képvisel!? Ő nagy vszséggel fekvő ill. álló testhelyzetben megvizsgálja a heréidet, áttapogatja őket rendesen, lent van-e mindkettő a zacsiban, kikérdez arról, hogy felcsúsztak/ingáztak-e vmikor kisebbkorodban a hasad és a zacsid közt az ágyékcsatornádon xtül, (emiatt sztem jobb is, ha szülővel mész, mert ő ezt meg is tudja válaszolni a dokinak). Ezután nagy vszséggel hátrahúzza a fütykösödön a bőrt, hogy hátrajön-e rendesen, és SZERINTEM ennyi.


Ha azonban az urológushoz mennétek el apuddal ketten, akkor az urológus ennél még alaposan is megvizsgál6, főleg, ha gyanúd van vmire, ill. külön kéred ezt. Ebben az esetben a fent említett here és fityma-/fitymafék-vizsgálaton túl sérvet is néz7, vmint bezselézett gumikesztyűs kézzel felnyúl6 a popsidon át a prosztatádhoz is, ahogy ez történt pl. egy tavaly 14 éves kissráccal is, akit a szülei elvittek teljeskörű urológiai kivizsgálásra, vmint történt az úgy lassan másfél éve velem is. Én azonban azért mentem el anno, mert fájt a jobb herém, és mivel ezek a vizsgálatok 1Rtelműen nem derítették ki mi bajom van, külön kértem azt is, hogy ultrahangozzanak (UH-zzanak) meg odalent, hátha kiderül vmi. Ezt neked/nektek is külön kell kérnetek, ha szeretnéd/szeretnétek, és az orvos magától nem ajánlja fel!


˙

***

De am. ...

_ Apukádat hány éves korában műtötték herevisszérrel?

_ És neked a születésed óta soha nem volt semmilyen gebasz, probléma odalent?

___ Vagy volt, hogy egy ideig ingáztak a golyóid (ingahere), esetleg elbújtak (retentio testis, cryptorchizmus) régebben?

_ Sulidoki, házidoki EDDIG SOHA nem vizsgálta meg e nemi szerveidet?


Üdv: EE

2013. aug. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!