Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélésnél ez mi?

Körülmetélésnél ez mi?

Figyelt kérdés
Pár napja metéltek körül , és a kérdésem a következő. Kamillás teában szoktam áztatni , de az orvos felírt még erre a kórlapra " Dermaforine-os sebhintőporozás" ezt csak most figyeltem meg így ott nem kérdeztem meg. Ezt mit is takar? Tudok ilyet venni gyógyszertárba? Ezen felül olvastam még hogy lidocain spray segíthet , meg cataflam. Ti mit javasoltok még a kamillázáson kívül?

2013. júl. 22. 07:06
1 2
 1/13 poiu ***** válasza:
58%
Seb gyógyulás + fájdalom csillapítás. A Lidocain ez utóbbira való. Az orvos semmilyen fájdalomcsillapítót nem írt föl?
2013. júl. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy bármilyen fájdalomcsillapító jó. De a seb gyógyulása érdekében meg úgy összeségébe mit használjak még? Vagy csak elég a kamillázás?
2013. júl. 22. 07:40
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
A kamilla jó lesz, hidd el. És csináld rendszeresen. Főzd sokáig, hogy erős teát kapj.
2013. júl. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oké! Akkor gyakran fogom kamillázni. Egyébként nem vészes egyáltalán. Simán tudok szinte mindent csinálni alsógatyába vagyok egész nap , nem kellemetlen annyira , elviselhető. Azért kézzel ha hozzáérek a makkhoz még eléggé rossz de gondolom idővel majd már megszokja nem?
2013. júl. 22. 07:51
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Persze, hogy jobb lesz! Azért eléggé érzékeny hely ez, kell neki egy kis idő.
2013. júl. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Hány éves vagy?

Én jövőhéten megyek metélésre:(

2013. júl. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

A Dermaforine nagyon fontos seb fertőtlenítő.Nagyon lényeges,hogy ne kapjál fertőzést.A lidokain érzéstelenitő,nem tudom ezt adnák e recept nélkül.Ezzel lefújva akár fél órára is teljes érzéstelenités jön létre.

A catflan nagyhatású fájdalom csillapitó .

A legtöbb doki a Betadine kenőcsöt irja fel,de ezt recept nélkül is lehet venni .Szintén fertőtlenitő .

Amennyiben nincs kötés rajt,a napi 2 x alsó gatya cserét javasolnám.Ne legyen visszafertőzés .

2013. júl. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
18 vagyok :) ne parázz semmi vész :) a műtét nekem nem volt kellemes , de az utána lévő pár nap ami eddig eltelt nem volt annyira vészes. Vezetek , takarítok boltba megyek stb... gond nélkül. Kis kellemetlenség van pl amikor leülök vagy valami , meg néha fáj 1 kicsit de veszek be fájdalomcsillapítót és nem is érzed szinte. Én is nagyon paráztam az egésztől de eléggé felfújják itt az oldalon is azért hogy ennyi szenvedés meg minden. Nekem 3 nap telt el a műtét óta ez a 4. tehát szinte még semmi. Szerintem még 1 hét és már alig fogom érezni , kiesnek a varratok és akkor már remélem feszülni se nagyon fog ,az érzékenység meg majd elmúlik , de mint írtam simán megeyk alsógatyába akárhova. Sok szerencsét és ne parázz!
2013. júl. 22. 08:07
 9/13 A kérdező kommentje:

Oké! köszi akkor mostantól napi 2 szer csrélem az alsót :)


És olyan Dermaforint tudok venni gyógyszertárba igaz? Ha nincs olyan akkor betadine kenőcsőt vegyek? Bár az elég gáz lenne még rákenni vagy nem tudom mert mint írtam ha kézzel érintem elég kellemetlen szal nem tudom hogy "kenjem bele".


Köszi a válaszr!

2013. júl. 22. 08:10
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Örülök, hogy leírtad, mert sok téves eszme és elrettentés kering itt ebben a témában! Több barátom is átesett ezen a kisműtéten, és egyik sem bánta meg! A túlzott érzékenység el fog múlni, ha nem piszkálod, akkor a seb is szépen be fog gyúgyulni. Lidocain szerintem felesleges.
2013. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!