Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kezdjek el aggódni? Szólni...

Kezdjek el aggódni? Szólni kellene a szüleimnek/orvoshoz menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy jó pár problémám. 14/F, 182 cm, 96,5 kg

1. A jobb herém kb. 0,5-1 cm-el nagyobb mint a bal

2. A makkom peremén kb. 50 darab 1-2 mm nagyságú piros-fehér kiálló dolgok vannak

3. Merev állapotban a fitymámat képtelen vagyok hátrahúzni

4. 13-16 cm közötti a péniszem mérete (emiatt nem aggódok annyira)

Naponta 1x-2x szoktam maszturbálni.

A kérdésem az lenne, hogy ezek valami nemibetegség jele? Esetleg már apa sem lehetek? Aggódnom kellene, és szólni a szüleimnek? Olyanok válaszát várom, akik valamilyen szinten értenek a témához és/vagy már volt a fent felsoroltak közül neki is hasonló dolga. Légyszives, minnél hamarabb válaszoljatok, kezdek félni! Előre is köszi!



2013. márc. 7. 19:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
37%

1. Ez azért jelentős különbség, a háziorvosod vagy tudja rá a választ, vagy tovább tud irányítani.

2. Ahogy megtaláltad te is, ez a PPP. Ha sok van belőle, zavaró lehet, de igazából nem betegség, nem fertőző. Úgy hallottam, lézerrel el tudják távolítani.

3. Ha lankadtan hátra tud menni, akkor nem valószínű, hogy csak a körülmetélés lesz az egyetlen megoldás. Leírhatnád részletesebben, és akkor lehet, hogy kapunk egy jobb képet a problémáról. Műtéti megoldásból is van egy csomó (olyan is, ami a teljes fitymát megtartja), nem műtéti megoldás is van, ami azért az esetek elég nagy részében hoz megfelelő eredményeket. Kóros elváltozás esetén nemigen. Ugyanakkor erről is ki lehet kérni a háziorvos, szakorvos véleményét, és nem vagy köteles az első ajánlatot elfogadni.

4. Bőven normális, a világátlag valahol 15-16 centinél van, és te még nem is vagy felnőtt :)

5. Az 1-2-szer szintén teljesen normális :)

2013. márc. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Lankadt állapotban teljesen normális, tökéletesen hátra tudom húzni. Amíg nem éri el teljesen meredt állapotát, addig viszonylag még jól fel tudom húzni, igaz kisebb fájdalmakkal, de ezen fájdalmak jelentéktelenek. Esetleg az lehet a probléma, hogy szappannal mosom, nem pedig tusfürdővel? Ha jól tudom a szappan lúgos és szárítja a bőrt.
2013. márc. 7. 20:30
 13/25 anonim ***** válasza:
32%
Köszi 10 es Ez rád is vonatkozik mert most te sem ezt tetted.Rendes vagy ,ezért nyomtam neked 3 pirosat.
2013. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
59%

Na, gyerekek, relax.


Nem láttam még GyK-n olyan embert, aki ne szegte volna már meg a „ne válaszolj válaszra” szabályt.

2013. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Légyszives, ne veszekedjetek. Értelmes emberek vagytok. Ahány ember, annyi elképzelés/tapasztalat. Ne szidjátok egymást légyszi!
2013. márc. 7. 20:49
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát, anno amikor gyerek voltam, akkor engem szappannal tanítottak fürdeni, és azt is mondták, hogy ott is mossam meg szappannal. Nekem speciel ebből soha nem volt bajom. A tusfürdők valóban adnak egy „nedvesebb” érzést, de nem merném azt mondani, hogy tényleg annyira sokkal jobbak is az embernek.


Megint mások arra esküsznek, hogy makkot csak tiszta vízzel mosunk – egy időben csináltam úgy, szintén nem volt ezzel probléma.


De nem hiszem, hogy ennek sok köze lenne a fityma szűkségéhez vagy tágságához.

2013. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
17%

Vigyázz kérdező, mert sok okoska fog még privát levélben is megkeresni azzal, hogy csakis a teljes körülmetélést érdemes választanod, én viszont elmondom azt, hogy az gyógyul a leghosszabb ideig és ahogy leírod a bajt, abból láthatja MINDENKI (még a notórius fitymacsonkolók is), hogy teljes körülmetélésre neked egész biztosan nincs szükséged.

Ugyanakkor nincs szükséged az olyan figurák tanácsaira se, akik azt mondják, vágasd le az egész előbőrödet, aztán, ha problémák lépnek föl nálad hozzám hasonlóan, akkor ők soha az életben nem fogják vállalni a felelősséget, szóval nagyon óvatosnak kell lenni.

Ha a húzogatás nem válik be, akkor még lehet bemetszést ejteni, plasztikázni (elég fiatal is vagy hozzá szerintem, hogy még bőven lehet) esetleg, ha minden kötél szakad, akkor részlegesen metélni - ekkor csak a beszűkült részt távolítják el. Ennél nagyobb beavatkozás nem kell, ez teljesen biztos, akárki akármit küszködik itt neked a fétisei és egyéb betegségei miatt.

A húzogatáskor figyelj rá, hogy fölpuhult állapotban legyen a bőr, mondjuk fürdés után, esetleg kenj rá krémet. Ha az előbőrt rángatod és berepedezik (főleg a belső fitymarész érzékeny), akkor az heges lesz, nem lesz többet rugalmas. Ezért óvatos legyél és inkább szánj rá több időt, mint egy hónap.

Ha nem vezet eredményre a tágítás, akkor rákérdezhetsz orvosnál, hogy mit tud tenni, de figyelj rá, hogy ne teljes körülmetélésben gondolkodjon, mert az neki ugyan nagyon kényelmes és gyors, neked viszont a legtöbb veszteséggel jár!

2013. márc. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
5%

Ha a makkodon ezek fehér pattanáshoz hasonlókat látsz az lehet fordyce folt is,ez a makkon és a nemiszerv más területén is simán lehet,ez normális,sok férfinek van,keress rá,képet is találsz,hogy erről van e szó,a herék meg nem egyformák.Ha nem tudod hátrahúzni mereven a péniszed,akkor letapadásod,vagy szükületed lehet,de ha kádban majd fürdéskor elkezded hátrahúzkodni a fitymád mindig kicsit jobban hátratudod húzni és helyre jöhet teljesen.Próbáld ki hogy ezentúl esténként húzkod hátra a fitymád,de ha nem segít 3-4 hét alatt sem,akkor menj urológushoz.

Urologussal viszont vigyázz,ha fitymaletapadásod van az az orvos a fityma hátrarántásával szokta orvosolni,ha szükületed,akkor fityma plasztikával lazítanak a fityma bőrén,ha metélést javasolnának akkor keress fel más dokit.

2013. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Amikor már merev, de nem érte el még teljes mértetét, még nehezen de hátra bírom húzni.
2013. márc. 9. 13:59
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
#18! A makkon nincsenek Fordyce-foltok...
2013. márc. 10. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!