Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Te hogy döntenél ebben a...

Te hogy döntenél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Páromnak gondjai vannak a szex terén. Hamar bepuhul az utóbbi időben viszont már a kezdetek óta fájdalmai vannak. Gumival védekeztünk mindig.

Volt orvosnál vele, azt mondta a doki, nem rövid a fitymafékje (pedig erre gyanakodtunk), viszont van egy enyhe fitymaszűkülete, ami szerinte nem feltétlen igényelne körülmetélést.

Azt mondta, két verziót tudna mondani, merthogy elmondta neki a merevedési gondokat: ne gumival szexeljünk, vagy teljes körülmetélés. Szerinte lehet a gumi zavar be, ami jogos is lehetne, mert páromnak fáj, ha felhúzzuk.


Viszont nem véletlen tökölünk óvszerrel: nem akarom gyógyszerrel mérgezni magam. Meg aztán nagyon feledékeny vagyok, ha kellett hónapokon át naponta gyógyszert szednem valamire, állandóan elfelejtettem vagy késve vettem be. Nem bízom meg magamban ilyen téren.

Más megoldások, mint hüvelytabletta meg ilyesmik nem érdekelnek, nem bízom bennük.


2013. jan. 23. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy te nem akarod mérgezni gyógyszerrel a szervezetedet, az teljesen oké. Nem mindenki szeretne gyógyszerrel védekezni. Bár ha a gumi meg kiszakad, akkor sajnos egy elég nagy dózisú hormontablettával muszáj lesz "megmérgezni" magad. Bár jó magam is évekig védekeztem a párkapcsolataimban gumival és 1 kivételével soha nem szakadt ki egy sem, az az 1 is már a felhúzáskor kiszakadt, szóval semmi hátrány nem származott belőle.

Az viszont, hogy a párodnak fitymaszűkülete van, még ha csak kicsi mértékben is, az gond lehet. És lehet hogy ha gumi nélkül is csinálnátok, akkor sem oldódna meg a gond, mivel lehet hogy egy hevesebb együttlét alkalmával gumi nélkül is fájna. Szerintem azt kéne megoldani. És meg is értem, ha lelohad neki, hisz eleve fájdalommal indul neki a dolgoknak.

2013. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vagy kérjétek ki más orvos véleményét is, vagy metéltesse körül magát. Nekem egyik rokonom körül van metélve, felnőttként műtötték egy fertőzés miatt, és azt mondta, hogy előbb meg kellett volna csináltatnia, mert sokkal jobb így neki.
2013. jan. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom szeretnél e szülni...A spirál egy jó megoldás.Beszélgess róla a nögyógyászoddal.Barátnöm a hüvelykúpra esküszik.Már 7 éve használja....Abban én sem bízom.
2013. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én sem értem egészen, mi az, hogy nem muszáj körülmetélni, ha van szűkülete?


Spirált nem csak olyan nőknek raknak fel, aki már szült? Vagy rosszul tudom? Nekem nincs gyerekem, meg nem is akarok.

2013. jan. 23. 12:07
 5/13 anonim ***** válasza:

A gumival való sex nem adja a teljes valóság érzést.

Máshogy látja ezt ezt egy nő ,és másként a férfi .

Még egy férfitől sem hallottam ,hogy az mondta volna öröm a sex benne .De más dolog ez egy házasságban ,ahol elvileg

senki nem lép félre .Én eltudom hinni,hogy a párod nem rajong ezért.Meg még a szűkület is fenn állhat.A kettős

dolog nagy lelki tényező is lehet nála abban ,ha gyorsan

visszapuhul .ha nem kap megfelelő ingereket,vagy csak keveset,ezt már nem tudja pótolni fantáziálással sem.

A sex az agyban játszódik ,ehhez jönnek a testi érzelmek.

Ha a párod megbizható a sexben,tudja kontroállni önmagát,

mindig tudja hol tart,és felelősségel csinálja azt amit csinál,akkor próbálkozzatok a megszakitott közösüléssel .

Mindennek van előnye,meg hátránya is .Hosszú éveken keresztűl mi így csináltuk,az óvszer leváltása után.Nekem sem jött be .

2013. jan. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A megszakításos védekezés nem védekezés, mert van olyan, mikor már az előváladék tartalmaz spermát és ha jókor jó időben van együtt 2 ember, abból bizony könnyen terhesség lehet. Ha valakik hónapokon vagy éveken keresztül így védekeznek, akkor azoknak csak a szerencsén múlik, hogy nem lett babájuk.

Hiába kontrollálja magát egy férfi, hiába veszi ki, mielőtt elélvez, erre nagyon sok férfi képes, de elég ha az elején, amikor az elélvezés még a közelben sincs és az előváladékból a hüvelybe kerül a sperma. Kicsi a valószínűsége, de benne van a dologban.

Én biztos nem "védekeznék" ilyen módon, ha gondot jelentene, hogy összejön egy baba.

2013. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
rosszul tudod, nővéremnek 15 éven át spirálja volt, és utána lett gyereke.. amúgy spirálon kívül még quadrillio más fogamzás gátlási módszer van... beszélgess egy nőgyógyásszal... az én barátnőm pesszáriumot+ spermaölő zselét használ...
2013. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hali!


"Te hogy döntenél ebben a helyzetben?"

_ Én szerencsére nem vagyok a te helyzetedben, azonban félretenném a sztereotípiáimat most a helyzet megoldása érdekében. Sokan nem bíznak ilyen-olyan módszerekben, mert rémhírekkel telített javarészt a mai világunk, másrészt, mert pontosan ő maga se tud, és ettől az információhiánytól vezérelve keletkeznek újabb félelmek, amelyekkel magadat paráztatod csak be. Számos fogamzásgátló módszer létezik, ezt az előző hozzászólók is nagyon szépen kifejtették. (zöld kezecske. ;-) ) A legbiztosabb megoldás pedig kétségtelenül a kettős holland módszer lenne, (gumi + fogamzásgátló tabletta,) de mivel te nem szeretnéd magad "mérgezni" ilyesmivel, viszont a védekezési módokból neked is ki kell(ene) venned a részed, így a fogamzásgátlót vmivel helyettesítened kellene.


=====


Férfirészről...

"Hamar bepuhul az utóbbi időben viszont már a kezdetek óta fájdalmai vannak. Gumival védekeztünk mindig."

_ Tisztázni kellene, mitől puhul be a párod!? (Hány évesek vagytok?)

_ Tisztázni kellene azt is, mi okozza neki a fájdalmat? A fitymaszűkülete, esetleg latexérzékenység? Vagy nem a megfelelő méretű kondomot használjátok, és mivel kicsi + ott van a szűkülete, a kettő együtt már szorít?

Ugye mi férfiak az óvszert a péniszünk tövéig görgetjük le, és ott a szegély esetleg egy picit beszorítja a vért a péniszbe, hogy segítse a merevedést, azonban ha a párodat pszichésen ez frusztrálja, akkor nem csodálkoznék azon, hogy ez le7 egy olyan ok, ami miatt a bréje lelankad. + Ha a vér a pénisz barlangos testeiben még jobban feszül, és ott a szűkület is, szorít6ja akkor 1x maga a szűkület, másrészt az óvszer tőnél lévő végénél is. két szorítás,... tuti diszkomfortérzet (kellemetlenségérzet), esetleg fájdalom, ergo lankadás.


Tisztázzátok PONTOSAN, mi le7 a baj nála, mert addig a kérdésedre képtelenség számodra is kielégítő választ adni.


˙

A másik dolog. Önmagában a fitymaszűkület -- pláne ha az enyhe -- NEM IGÉNYEL TKM-ET! (Teljes KörülMetélést) A fityma nyújt6ó, nemcsak serdülőkorban. vannak olyan bőr- ill. fitymatípusok, amelyeknél a nyújtás műxik, DE NEM MINDENKINÉL! Erre vannak kböző módszerek, amikkel szakszerűen tágít6ná a fitymáját, vagy ha azzal nem ér el eredményt, van egy ún. olyan fitymaplasztikai módszer, hogy dorsalis incisio, azak hátoldali bemetszés. Ennek van két fajtája.

1.) Amikor a szűkület által okozott szorító bőrgyűrűt csak bemetszik és kész, összevarrják...

2.) Amikor a szűk bőrgyűrűt... (sorok elején rajzosan is szemléltetve a bemetszés formáját)

| ˙ <<a.> bemetszik függőlegesen,

<> ˙<<b.> a metszést kettéhúzzák két oldal irányába, majd az így vízszintessé váló, a szűkület szorítása során hiányzó bőrmennyiséget kipótoló rést így rögzítik ebben a helyzetben,

-- ˙<<c.> így varrják össze.

Ez a keresztirányú hátoldali bemetszés.


Ha a soreleji ábrákkal nem értetted volna meg ennek a módszernek a lényegét, íme egy linkkel talán könnyebb dolgod lesz. (Az A+B+C ábrákat nézd az alábbi linken!)

>> [link]


Ezt uis -- ha tényleg enyhe az a szűkület, bár ezt innen hogyan állapítsam meg(?) -- sztem nem kéne metélni.


Üdv: EE

2013. jan. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


˙

Én azt érzékelem nálatok a sztereotípiák (előítéletekkel telített félelmek), és a bizalom vmilyen szinten hiányzik, mindebből amit eddig leírtál. Vhol persze mind2töket megértelek: Te nem tudod mi várna rád, ha kipróbálnál ezt, kipróbálnál azt, közben sokmindenről nem rendelkezel kellő információval, esetleg a félelmeid alapját is pont ez a tájékozatlanságod okozza a le7őségeitek terén, a védekezés RÁD eső részénél, a párod viszont -- és ezt én sem tenném meg szívesen -- NEM metéltetne. Egy picit úgy érezem, mintha nem akarnád meghallani azt, amit mondani próbálnék neked, és bocs előre is az őszinteségemért, nem bántani szeretnélek, de fújod tovább csak azt a kétségbeesett nótát, amit ilyenkor a magukat te7etlennek érző emberek fújnak, mintha nem lenne más megoldás, ez van, ezt kell szeretni/utálni... PEDIG NEM CSAK EZ VAN! :-o

Nézd! Én elismerem azt, hogy NEM KÖNNYŰ felülemelkedni az embernek ezeken a belső félelmeiken. Sok idő, bátorság, bizalom, nyitottság mindenképpen szükségeltetik ahhoz, hogy a helyzet változzon, DE MIND2TÖK RÉSZÉRŐL. A TE részedről is. NEKED IS KI KELL VENNED A RÉSZEDET A VÉDEKEZÉSBŐL, akárhogy ódzkodsz tőle, és nem vár6od el azt, hogy csak a párod lépjen ebben, mert ő a fiú, neki fáj, neki lankad, ő védekezzen... TE MIT TESZEL EZÉRT? :-o


Tedd fel magadnak ezt a kérdést, őszintén! :-o

Mert a félelmeid nem indokolják azt, hogy te ne vedd ki a részedet a védekezésből, ez nem elfogad6ó KIFOGÁS! A mondás örökérvényű... aki nem akar tenni az kifogást keres, AKI viszont AKAR TENNI, AZ pedig MEGOLDÁST! Sopánkodni azon, ami nem megy,... valóigaz... könnyű! :-o


˙

És akkor ott van a dorsalis keresztirányú bemetszés is, meg a nyújtás, amikről szót ejtettem. Megmutattad már a párodnak azt, amit leírtam/küldtem neked? :-o

Lefogadom, hogy nem, mert nem erről írsz, így ő nem is tud6ja akár, hogy létezik egy ilyen megoldás, ergo, megvontad tőle annak az esélyét, hogy ELFOGAD6Ó KOMPROMISSZUMMAL megold6sa a saját részről a problémáját! :-o


ÉS NEM az első urológusnál kell leragadni, mint a fitymának a fiúbabáknál! Tessék keresni olyat, aki ezt meg is csinálja, és NEM azonnal MINDENT vágni akar! Saját részről ro6ul meg tudom érteni emiatt a párodat! Én sem szeretnék fedetlen maakkot, amin ráadásul van egy ronda vágás! Nem olyan hú de gyakori az igazán jól sikerült TKM! Elég sok undorító v. ocsmány munkát láttam már eddig, vagy neten, vagy személyesen! :-o


Neked meg nem ártana időptot egyezteni a nőgyógyászoddal, hogy tiszta vizet önt7ss végre a pohárba és megszabadulj a sztereotíp félelmeidtől! Nehéz erre rávenned magad, de most őszintén?


***


Száz szónak is egy a vége, NEM vagytok biztos páros így, és ezzel nem is csodálkozom az általad leírtakon. Egyikőtök sem tud, s nem is akar kompromisszumot kötni, EZÉRT van halálra ítélve jelen pillanatban a szexuális életetek, EZÉRT a PATTHELYZET!


˙

Üdv: EE

2013. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Enyhe fitymaszűkület miatt nem kell teljes körülmetélés, aki ezt mondja az hazudik. Minimális pénisz plasztika (z plasztika) is bőven elég (sőt lehet, hogy az sem kell)

az is fontos, hogy elég síkos legyél (vagy használjatok síkosítót), és akkor nem fog fájni a pénisze.


gumi nélkül tényleg jobban fog menni a szex

2013. jan. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!