Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintetek nagy a baj?

Szerintetek nagy a baj?

Figyelt kérdés
Na az a helyzet, hogy kb. 2 hete lefeküdtem egy lánnyal, tablettát szed, így gumi nélkül. Ezen a héten elkezdtem érezni egy égető érzést pisilés közben, ma pedig piros foltok jöttek ki a makkomon. Ebből arra lehet következtetni, hogy gombás fertőzés nem? Holnap a biztonság kedvéért elmegyek egy HIV szűrésre is. Nemibeteg gondozóba mit tudnak velem kezdeni?

2012. dec. 20. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Meg tudják állapítani a betegséget, és tudnak rá gyógyszert adni.
2012. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jól mongya Achilles..

Megkérdezhetem, legalább fizettél érte?

2012. dec. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Megtudják,de az nem biztos 1 nap alatt fog megtörténni .

Sajnos igy jártál ,ez is benn van a pakliban .

Megérte ???

2012. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, szűz voltam, gondolhatjátok már mióta vártam erre, de ezerszer megbántam, többet nem lesz ilyen, hogy "ő nem úgy néz ki mint aki beteg lenne", csakis gumival fogok...ez egy jó lecke az élettől, ki is vagyok emiatt nagyon :(
2012. dec. 20. 17:32
 5/9 A kérdező kommentje:
nem, nem fizettem érte, egy volt évfolyamtársam a lány
2012. dec. 20. 17:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha kiderült az orvosnál mi bajod, feltétlen tájékoztatsd a lányt a bajodról.

Egyrészt mert egyáltalán nem biztos hogy tőle kaptad, ha mégis, akkor viszont tudnia kéne róla hogy ő is kapjon kezelést.

2012. dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vizsgálatra mind kettőtöknek menni kellene .

Ha baj van ,mind kettőtöket kezelni kell .

2012. dec. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mondtam neki, hogy ez van, ő meg belázadt hogy ő nem beteg, de amikor rákérdeztem azt mondta h neki is ég pisilés közben, de hát hogy az felfázás is lehet. ekkora sötét ribit még nem láttam életemben, legszívesebben kinyírnám magamat hogy ilyet tettem, mert kitől mástól kaphattam volna el? mint mondtam én szűz voltam
2012. dec. 20. 17:53
 9/9 anonim válasza:
Maga az égő érzés pisilés közben a legtöbb esetben bakteriális eredetű fertőzésre utal...A húgycső,a húgyhólyag,súlyosabb esetben a vese bakteriális fertőzésére...A hiv pedig vírus és még a kezdeti tünetei sem hasonlatosak a kifejezetten bakteriális eredetű fertőzések tüneteihez.....Pl.amíg egy sima húgycső gyulladás tünete valóban lehet az égő érzés pisilés közben és ez esetben valóban jelentkezhet a tünet már a fertőzést követő második napon belül,addig a hiv vírus a fertőzést követő maximum néhány hét eltelte után okozhat valamilyen tünetet-de sokszor évekig semmit sem-,és ha okoz tüneteket már a kezdetén,akkor inkább ilyesféle tüneteket okoz:nyirokcsomó megnagyobbodás a test bármelyik pontján,akár több helyen is egyszerre,rossz közérzet,kimerültség,levertség,magas láz-főleg,ha az tartós és/vagy gyakori-,mindenféle bőrproblémák és persze-inkább már csak a fertőzés előre haladottabb állapotában-mindenféle makacs,nem múló,alig vagy egyáltalán nem is kezelhető fertőzések,amelyek következtében egyre rosszabb állapotba kerül az egyén......Mindazonáltal-ha valaki olyasvalakivel lép szoros-nyálkahártyák érintkezésével járó-testi kontaktusba,akiről nem tudja biztosan,hogy nem hiv-fertőzött,akkor sajnos már nem lehet teljes tökéletességgel kizárni a fertőződés lehetőségét,ezért aztán mindenképpen érdemes hiv-tesztet csináltatni,ha csak,ha felmerül az emberben a fertőződés lehetőségének a gyanúja....... Már egy csók is fertőzhet....Ugyanis ilyenkor is nyálkahártyák lépnek érintkezésbe,amelyeken elég egy-egy apró kölcsönös sérülés-ami keletkezik közben-,s már lehetséges a fertőződés....A fertőzést a hiv vírus véráramba jutása okozza,amit a nyálkahártyával borított felületek megkönnyítenek,egyrészt,azért,mert sérülékenyebbek,másrészt azért,mert közelebb is vannak a véráramhoz,mint pl.a sima bőrfelület...és ezek apróbb sérüléseit nem feltétlenül érzi meg az ember.......
2015. aug. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!