Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Talán fitymaszűkület? Mi...

Talán fitymaszűkület? Mi lehet a megoldás, orvosi beavatkozás nélkül? Esetleg nagy a probléma?

Figyelt kérdés
13 vagyok és nyugalmi állapotban amikor "felhúzom" megakad a makk peremén. Nem nyugalmi állapotban is ugyaneddig jön fel. Próbáltam hogy megfogtam a makkot és hátha kicsúszik. Nem sikerült. Kielégítés közben nem vettem észre porblémákat. Segítsetek !!!!

2012. dec. 12. 13:43
 1/5 anonim válasza:
80%

Úgy tudom, csak az orvosi beavatkozás segít. Nem fáj nagyon, hiszen érzéstelenítik. Ha kicsi a gond, éppen csak bemetszik.

Pár hét alatt begyógyul. Egy napra mész csak kórházba, be sem fektetnek, este mehetsz haza.

Érdemes minél előbb megcsináltatni, hogy mire "élesben" használnád, már csak egy emlék legyen. :)

Szüleidnek azért üzenném, hogy ezt kisgyerekkorban rendszeresen figyelni szoktuk, és ha gond van, egyből doki.

2012. dec. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
1 es Tul lihegted a dolgot.Tudod egyátalán hol is van a makk pereme ? Má bocs nem akarlak megbántani,de neked is orvoshoz kellene menni.Talán nő vagy ???
2012. dec. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az normális, hogy megakad a makk peremén, sokaknak olyan alakú a makkjuk, hogy még akkor is megáll a perem mögött a fityma, ha egyébként az nem szűk — ha viszont nem tudod vagy nagyon nehéz előretolni a fitymát normál állapotba akkor valóban van egy kicsi szűkületed.


Természetesen lehet műtéti beavatkozás nélkül is segíteni rajta, és ha a szűkület nem valami kóros elváltozás eredménye, akkor jó eséllyel sikerül is. Orvosi beavatkozásból is van rengeteg – nem kell feltétlenül az egészet levágni, létezik ún. fitymaplasztika is, amikor a teljes fityma megmarad, csak picit átszabják, hogy nagyobb legyen a nyílása.

2012. dec. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Itt arról van szó, hogy amikor nyugalmi és nem nyugalmi állapotba is visszahúzom addig tökéletesen, utána pedig porbáltam feszegetni, de nem megy. Milyen módszerek vannak orvos nélkül?
2012. dec. 13. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Ebből úgy tűnik, hogy inkább a fék rövid, a fityma nyílásának tágasságával kevésbé van gond.


Viszont a fék egyesek szerint nem, mások szerint kevéssé nyújtható, de az elv hót ugyanaz, mint a fityma tágításánál: feszesen kell tartani a bőrt, és az növekedéssel reagál.


Esetedben az vezetHET eredményhez, ha megfogod a fitymád végét és kihúzod előre, ameddig engedi, fájdalom nélkül. Ha fáj, nyilal, akkor túl erősen húzod, azt pedig nem szabad! Találj meg egy középutat valahol, ahol azért érzed, hogy feszes, de nem teszel kárt magadban – tartsd úgy pár percig alkalmanként és napi rendszerességgel ismételd.

2012. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!