Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi értelme van a körülmetélésnek?

Mi értelme van a körülmetélésnek?

Figyelt kérdés

mi a véleményetek mi értelme van a dolognak?

én biztos nem metéltetném körül magam megbolondulnék az egyszer fix! ti mit gondoltok erről?


2009. aug. 17. 01:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
a méhnyakrákot a HPV vírus okozza, ma már van ellene oltás
2009. aug. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy jó e, mert Én nem vagyok metélt.

De azt tudom, miért jó nem metéltnek lenni.

Nem lehet nyilatkozni arról amiben nem vagyok bent.

Gőzöm nincs milyen lehet, így élvezem a nem körülmetéltek életét.

Ha normálisan karban van tartva a fitymás pénisz, gond nincs vele.

Amúgy meg ha a látványt kellene kritizálnom, szerintem is elég gusztustalan egy fedetlen farok.

2009. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szövetség és körülmetélkedés


1Amikor Ábrám 99 éves volt, az Úr megjelent Ábrámnak és így szólt hozzá: "Én El Shaddái vagyok: járj előttem, és légy tökéletes. 2Szövetséget hozok létre köztem és közted, s megsokasítlak, szerfölött megsokasítlak." 3Erre Ábrám arcra borult, Isten pedig azt mondta neki: 4"Nézd, ez az én szövetségem veled. Te népek sokaságának atyja leszel. 5Ezért ne hívjanak többé Ábrámnak, hanem Ábrahám legyen a neved, mivel népek sokaságának atyjává teszlek. 6Szerfölött megsokasítlak, néppé teszlek és királyok származnak tőled. 7Szövetséget hozok létre köztem és közted, majd utánad utódaid Istene leszek. 8Neked, és utánad utódaidnak adom a földet, amelyen most mint jövevény tartózkodol: Kánaán egész földjét örök birtokul, és én Istenük leszek." 9Isten tovább beszélt Ábrahámhoz: "De tartsd meg szövetségemet, te, és utánad utódaid minden nemzedéken át. 10Ez az én szövetségem, amit meg kell tartanotok, köztem és köztetek, s utánad utódaid között: 11Minden férfit körül kell metélni közületek, mégpedig előbőrötök húsát kell körülmetélni. Ez legyen a szövetség jele köztem és köztetek. 12A nyolcadik napon kell közületek minden férfinemhez tartozót körülmetélni minden nemzedéken át. A házatokban született szolgát is, meg az idegenektől vett rabszolgát is, aki nem tartozik leszármazottaid közé. 13Tehát a házban született és pénzen vásárolt szolgát is körül kell metélni. Testeteken viselt szövetségem legyen örök szövetség. 14Aki a férfinemhez tartozik és nincs körülmetélve, akinek előbőrén a húsa nincs körülmetélve, azt ki kell a népből taszítani. Az megszegte szövetségemet." 15Isten tovább beszélt Ábrahámhoz: "Feleségedet, Sárait ne hívd tovább Sárainak, hanem Sára legyen a neve. 16Megáldom, és általa fiút adok neked. Megáldom, hogy néppé legyen: népek királyai származnak majd tőle." 17Ábrahám erre arcra borult és nevetett, mivel így gondolkozott magában: százéves embernek legyen még fia? És Sára, a kilencvenesztendős, még szülni fog? 18Ezért Ábrahám így szólt Istenhez: "Éljen csak Izmael színed előtt!" 19De Isten ezt válaszolta: "Nem úgy! Feleséged, Sára ajándékoz meg fiúval téged, s te majd az Izsák nevet adod neki. Szövetségemet örök szövetséggé teszem vele, én pedig az ő és őutána leszármazottainak Istene leszek. 20De Izmaelt illetően is meghallgatlak. Nézd, megáldom, termékennyé teszem és szerfölött megsokasítom. Tizenkét fejedelmet fog nemzeni és nagy néppé teszem. 21De szövetségemet Izsákkal kötöm meg, akit Sára a jövő évben ez idő tájt szül." 22Miután Isten befejezte beszédét Ábrahámmal, előtte fölemelkedett. 23Akkor Ábrahám fogta fiát, Izmaelt, s minden szolgáját, aki a házában született s akit pénzen vásárolt, mindenkit, aki a férfinemhez tartozott Ábrahám házában, s még aznap körülmetélte előbőrüket, ahogy Isten megparancsolta. 24Ábrahám 99 éves volt, amikor előbőrét körülmetélték. 25Izmael 13 esztendős volt, amikor előbőrét körülmetélték. 26Ábrahám és fia ugyanazon a napon metélkedtek körül. 27Hasonlóképpen körülmetéltek minden férfit a házában, a nála született és az idegenektől vásárolt rabszolgákat is.


XD

2009. okt. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
47%

Itt mindenki megmondja a frankót... olyanok, akik örülnek a körülmetélt farkuknak.... meg akik örülnek a körülmetéletlen farkuknak.... és a nők persze, akik mindig kommentálnak, mert ők aztán tudnak....



Én egy újabb csoport képviselője vagyok. Én vagyok az, aki tudja, milyen szar körülmetélnek lenni, mert nem minden körülmetélt boldog és nem mindenkinek lett szép.

Föltéve, ha a csonkított test látványa valakinek "szép".


Nos, ki van száradva a makk, fehéredik, cserepesedik, mint a hideg szélben a szájunk.

Foltos és úgy néz ki, mintha nemibeteg lennék.

(ennyit arról, hogy milyen esztétikus)


Föl van tapadva rá kis bőrcafatkák, amitől feszül lökésenként, drog nélkül nem is szexelek :(

(Ennyit arról, milyen jó lesz a szex utána)


Hihetetlen, de 20 év után kiesett még egy varrat (!) aminek a helyén a lyuk gyűjti a mocskot, amit rendszeresen tisztogatni kell emiatt.

Elöl van persze, hogy jól látható legyen ez is.

(Ennyit arról, mennyire higiénikus)



A lányok közül sokan egyből nemibetegnek néztek, magyarázkodnom kellett sokszor.

Urológusok persze nyugtattak, hogy van csúnyább is.


Volt orvos, aki azt mondta, hogy ez nem számít problémának, hiszen csak akkor fáj, ha merev. Értitek...



Na hát szóval, vigyázzunk azokkal, akik itt barbár csonkolást reklámoznak, perverziójuk vagy nemtom mi miatt :(

2009. dec. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
"Azt a gyermeket, mely meghalt, mielőtt körülmetélték volna, (akár az első nyolc napon belül, akár később), a sírja mellett metélik körül, hogy eltávolítsák róla szégyenét, hogy ne előhúsával együtt temessék el, mert ez szégyenére volna. Erre a körülmetélésre nem mondanak bróchót, de nevet adnak a gyermeknek megemlékezésre, hogy könyörüljenek meg rajta az egekben és a holtak feltámadásakor ő is feléledjen és legyen majd benne értelem, látás, hogy megismerje az atyját és az anyját. '(Ha ünnep napján halt meg, lásd alább 200. fej. 8. és 9. pontjait). Ha elfeledték körülmetélni és előbőrével temették el, de ezt azonnal észrevették, tehát nem kell tartani attól, hogy a sírban már osztásnak indult, ki kell nyitni a sírját és körül kell metélni, de ha csak néhány nappal a halála után jutott eszükbe, nem szabad felnyitni a sírját (Noda biJehuda II. 164. döntv.)."
2009. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!