Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A bor vagy a sör emeli jobban...

A bor vagy a sör emeli jobban a vérnyomást?

Figyelt kérdés
Szeretek munka után 1-2 pohár bort meginni, de sajnos magas a vérnyomásom. Ha sört innék, ugyanúgy felmenne?
2011. dec. 8. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom szedsz rendszeresen vérnyomás csökkentőt. Egy pohár bor vagy két pohár sör szerintem nyugodtan lemehet, ha az a pohár nem félliteres:)
2011. dec. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem szedek gyógyszert :)
2011. dec. 8. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor javaslom, mérd meg rendszeresen, menj el dokihoz is és vizsgáltasd ki magad, mert a hipertónia -nem akarlak ijesztgetni-, alattomos, sunyi gyilkos.
2011. dec. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van itthon mérő, szoktam is mérni, 150-160 között mozog. Köszi a tanácsot :)
2011. dec. 8. 18:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Szívesen. Vedd komolyan, mert nekem is hipertóniám van, és amíg kezeletlen volt, egyre magasabbá vált, a látásom másfél év alatt 3 dioptriát csökkent, és hálát adok, hogy nem kaptam agyvérzést.
2011. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Figyelni fogom ígérem, köszönöm a jó tanácsot!
2011. dec. 8. 18:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is hipertóniás vagyok, nemrég óta szedek rendszeresen gyógyszert. A bogyó rendben tartja. Gyerek korom óta magas, kénytelen voltam elkezdeni a gyógyszer szedését. Neked is javaslom, mert tényleg néma gyilkosnak mondják.:)


A kérdésedre reagálva pedig:

Én esetemben teljesen mindegy milyen alkoholt iszok, felnyomja a vérnyomásom. Lehet az pálinka, vagy bor, vagy sör, teljesen mindegy. Már az első pohár megemeli a pulzusomat, illetve a vérnyomásom is. Persze ettől függetlenül fogyasztok én is.

2011. dec. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!