Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől lehet véres a vizelet?

Mitől lehet véres a vizelet?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gombás, bakteriális fertőzésből kialakult húgyuti gyulladás, fertőzés. Hólyaghurut, hólyagrák, prosztatagyulladás. Meg még 1000 más is...
2011. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De az is lehet,hogy titokban elment egy vesekő,,nem mindenkinek fáj :D Én így voltam 19 évesen ,most 45 vagyok,azóta sincs ilyenem,,,
2011. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
2011. nov. 11. 21:26
 4/9 anonim ***** válasza:
...csak hasonló...cékla, sok lével...de néha ilyesztő pár pillanatig...
2011. nov. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Toncsi63 válasza:
Algopyrin is okozhat ilyet. DE! Ha másnapra is megmard a véres színezet, mindenképp ORVOSHOZ menj.
2011. nov. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha fájdalom is társul a vér mellé, akkor nagy valószínűséggel gyulladásos eredetű. leggyakrabban hólyaggyulladás/cystitis lehet. komoly fájdalmat okozhat még a vesekő is.

ha nincs fájdalom a vér mellett, akkor az lehet veseeredetű, többnyire valamilyen glomerulonephritis. ezek elég komoly kórképek, mindenképp érdemes orvoshoz fordulni.

lányoknál leggyakrabban véres vizelet menstruációs eredetű.

2011. nov. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Dokihoz mindenképpen menj el,de azért próbáld meg ellenőrizni esetleg,hogy egy üvegbe vizelsz,és azt lefedve a fürdőben hagyod egy pár órára...Ha az aljára leülepszik a "piros rész",akkor az valóban vér,de ha nem,akkor nem valószínű,legalább is doki nekem ezt mondta.

1,5 éve veseátültetett vagyok,ez után volt egy horrorisztikusan kinéző,vérszínű vizeletem,de aztán 2-3 vizeléssel később már gyönyörű volt,a mintát speciális vizelet elemző csíkkal néztük,amit még az orvostól kaptunk,és az sem jelzett vért,nem ülepedett.

Utána elvittük az orvoshoz,akik semmit nem találtak benne,azóta sem tudjuk mi volt.

Szóval mindenképpen menj orvoshoz (ha még nem tetted),de félni még ne félj,sokkal ártatlanabb is lehet,mint azt gondolnád/itt írják.

Erre csak példának tudom mondani,amikor egy hegesedést a beleimnél ráknak néztek,és csak a 2. kikért szakvéleményt készitő onkológus vette észre hogy annak köze sincs. (És igaza volt,mert itt élek az ominózus eset után 10 évvel,és még élek,semmi az alapon kívül jelentkező problémával)

Szóval csak nyugi.:)

Egy veseátültetett krónikus beteg férfi

2011. nov. 19. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindegy mi volt az, le fogják vágni a herédet. :))))
2011. nov. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
mondjuk jó tökön rugtak :)
2011. dec. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!