Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért szurkál vajon a szívem?

Miért szurkál vajon a szívem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


29 éves fiatalember(nek mondható) vagyok. Egészségesnek mondhatom magam, nem szedek vérnyomáscsökkentő, vagy szívproblémákra gyógyszert. Egyedül az allergia és az asztma miatt szedek nyaranta Aerius-t és Miflonide 200mg-ot. Ez utóbbit már évekkel ezelőtt is "leírta" előttem az orvos, mondván kikészíti a gyomromat, de amikor mondtam, h ajánljon mást (ha már orvos), akkor azt mondta, h jó ez... Most is amikor voltam, h ajánlást írjon a háziorvos számára, az asszisztens csak annyit mormogott az orra alatt, h "kinyírja a szívét". :( Nem tartom magam hipochondernek, de szinte napi rendszerességgel szurkál mostanában a szívem. Nem úgy, h majd beledöglök, de azért érzem, h nem jó. :( Sportolok hatéves koromtól (úszás, de ma már kevésbé rendszeresen), munkám annyira nem stresszes, bár itt is vannak húzósabb napok. Nem mondanám kövérnek magam, sőt kifejezetten vékony és magas vagyok. Egyesek szerint azért szurkál, mert szerelmes vagyok. Nos, jelen pillanatban nem "dobog senkiért", mégis fáj. :(


2011. aug. 1. 07:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy te hipochonder?
2011. aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mégis?
2011. aug. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én az asztmámra flixotide-ot szedtem és határozottan állíthatom ,ha van hajlamod a szívproblémákra akkor elő is hozza. Nekem sikerült. Hosszú távon nem egészséges a kortikoszteroid szedése. Számos kedvező hatása mellett, sokkal több a káros hatása. Szép lassan leépíti a szervezeted. Én szerencsére abbahagytam, (saját döntés)igaz nem egyik napról a másikra mert azt nem szabad. 2-3 hónap alatt fokozatosan csökkentve az adagot. Az allergia pedig erősebb lesz ha elhagyod arra számíts. Nagyon fulladsz, ha nem szednéd?
2011. aug. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát, ha nem használom, egy idő után fulladok. Így is minimálisan szedem, mert napi két szem kellene, de van, h kétnaponta veszek be egyet.
2011. aug. 1. 19:53
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha kétnaponta veszel egyet akkor az nem vészes én sokkal többet szedtem 250mg-os naponta 2-szer.Eleinte mikor kezdtem elhagyni voltak kisebb fulladás érzéseim, de ezek enyhültek később. Ma már mondhatom, hogy majdnem tünetmentes az asztmám.Ez kb 8 éve volt.

A stressz nagymértékben ront az állapoton, és a ziháló légzés. Meg kell tanulni egyenletesen és lassan lélegezni.

A fulladás legfőbb oka, hogy a tüdőben lecsökken a CO szintje (a ziháló légzés miatt) ami fenntartja a normál légzést.

2011. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az Aerius-ról pedig nem sok jót hallottam. Kollégám azt szedte és még jobban köhögött tőle, mint nélküle.

A Telfast sokaknak beváltabb.

2011. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én vagy két éve csökkentettem a Miflonide adagot önállóan...de sajnos elhagyni még nem tudtam, minden tavasszal elő-előjön a fulladás.


Az Aerius-t (se) jószántamból szedem, eleinte Tinset-tel kezdtem, majd Claritine-nal, most a kis kék tabletta van pár éve. Tavaly szerettem volna új allergia tesztet csináltatni, h beállítsák a gyógyszereimet és h kiderüljön többre-e vagy kevesebbre vagyok azóta...erre a nő...fiatalember ez nem kívánságműsor, magának itt van a papíron (1995) amire allergiás és ez nem múlik el. (N)

2011. aug. 1. 21:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam, nem CO,hanem CO2 szint! Pedig változhatott az allergiád, nem múlik, de súlyosabb lehet egyes allergénekre! Nekem parlagfűre vannak hevesebb tüneteim, de kibirható. Na és a por az állandó, de kontrollálni tudom, ha figyelek a légzésemre.
2011. aug. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Oh, hát nekem a kutyaszőrrel kezdve a macskaszőrön át a virágpor, házipor, levágott fű, atka, penészgomba mind mind bejön. :( Igen, ezért is szerettem volna megnézetni, h javult-e vagy nem a helyzet, de sajnos nem lehetett, mondván nincs elég tesztanyag. :S
2011. aug. 2. 06:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Esetleg kipróbálhatod , hogy kihagyod v nagy mértékben csökkenteted a tejtermékek fogyasztását. Ugyanis ezek fokozottan termelik a nyálkát a szervezetben. Először kételkedtem, de valóban így van. A kalciumbevitelt más forrásból is lehet pótolni.(Feltéve, hogy a tehéntej valóban alkalmas-e kálcium pótlásra, egyes források szerint nem!)
2011. aug. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!