Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől fájhat a szivem?

Mitől fájhat a szivem?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron is vagy mikor fájt vagy 2 napig de elmúlt. Nem foglalkoztam vele. Most vasárnap óta fáj de most már nem annyira mint vasárnap, nem tudok aludni, nem is nagyon eszek. A súlyommal nincs baj (kb 180cm, 72kg). Nem volt vele soha semmi baj. Nem akarok orvoshoz menni. Szerintetek?

29/F


2011. jan. 18. 17:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Csak van nekem attól jobb dolgom is mint h orvosnál üljek fél napot."

_ Ez már eleve egy nagy kifogás, amely valótlan sztereotípián alapul.

Azonban ha valóban elkap egy szívroham, akkor fogsz te igazán sírni, hogy INKÁBB feküdted volna le azt a kis időt a kórházban hamarabb ÖNKÉNT, MINT KÉNYSZERBŐL ágyhoz lennél láncolva, egy súlyosabb beavatkozás után. Te most vagy félsz elmenni az orvoshoz, (mert félsz, hogy találnak vmit...), vagy felelőtlen vagy és nem becsülöd eléggé az egészségedet.

Te kiírtál ide egy kérdést, én megadtam rá a véleményem szerinti legmegfelelőbb választ, noha nem tetszik neked, (nem kötelező, de attól még le7 igaz... és a legtöbbször sajna visszajeleznek arról, hogy be is jön.) Nem azzal kellene foglalkoznod, hogy most mit és hogyan mondok, mert még ha nem is hiszed, de nem véletlenül fogalmazok így. Az ANGINA PECTORIS (szívtáji szorító fájdalom) nem vicc! Ha szorít a szív, az az egyik első alapgyanú.

Inkább legyen vaklárma, de legalább kivizsgálnak az orvosok rendesen és kiderít7ik az alapokát ennek az egésznek. Az sztem csak pozitívum, hogy alaposabban utánanéznek, mi is okozza a szorítást, ami legközelebb vagy elmúlik, vagy nem. De ha nem, abba nagyobb eséllyel le7 belehalni.


Magyarországon a keringési zavarok okozta elégtelenségek a vezető halálozási okok között szerepel, ezért felelőtlenség lenne ennyire elbagatellizálni, amennyire azt teszed! MENJ BE ÉS VIZSGÁLTASD KI MAGAD, és INKÁBB LEGYEN VAKLÁRMA, MINT később MEGSZENVEDD! :-O



!!! A BAJT NEM KEZELNI KELL, HANEM A KIALAKULÁSÁT MEGELŐZNI, CSÍRÁJÁBAN ELFOJTANI!!! De nem muszáj hinned nekem, előbb-utóbb mindenki a saját bőrén tapasztalja meg, ha tévedett... do.0b


Üdv: EE

2011. jan. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A múltkorában egy doki leírta, hogy a szív nem szúr. Ezt el kell felejteni. Viszont lehet izom, ideg becsípődés, húzódás, ami szívtáji panaszt indikál. Rossz mozdulat, stressz, nagylevegő stb. Az elmulasztásra vegyél be egy aspirint. Persze csak akkor, ha nem vagy rá allergiás.
2011. jan. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Na figyelj,ha infarktusgyanús vagy,akkor akár 1 hétig is eltarthat,és nagy baj lesz. De lehet pánikbetegségtől is.
2011. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem már két infarktusom volt, szerencsére nem voltak nagyon erősek, de bizony mind a kétszer ilyen tüneteim voltak. Nem szúró jellegű fájdalom, hanem inkább olyasmi, amit futás közben érez az ember középtájt a mellkasában. Ez a kellemetlen, de nem kibirhatatlan érzés nekem is több napig tartott, én sem tudtam mire vélni, de mikor bementem az orvoshoz, az elkezdett fel-alá rohangálni, hogy mielőbb katéterezésre tudjon küldeni. Én sem tudtam aludni, pedig fáradt voltam, de ha el is szunnyadtam fél órára, utána felébredtem.

Szerintem akkor járnál a legjobban, ha felhivnád a mentősöket, és elmondanád a tüneteidet. Ha az elmondásod alapján csak a legkisebb gyanú is felmerül, hogy infarktusközeli állapotban vagy, ott lesznek rekordidő alatt. Van náluk EKG, ha úgy látják, hogy nincs ok a pánikra, legalább megnyugodhatsz (és hidd el, senki nem fog szemrehányást tenni). Ha pedig bármi gondot találnak, már azt se fogják megengedni, hogy egy lépést tegyél egyedül, mert az is veszélyes. Egyébként a katéterezés, amit infarktusnál alkalmaznak, nem fáj, mivel az éren belül nincsenek idegek, tehát ettől nem kell tartanod.

És különben a családtagjaid tudnak erről? Valaki, akinek fontos vagy? Aki nem akarna téged ilyen fiatalon elvesziteni?

2011. jan. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A szív nem tud fájni csak ami körülötte van vagy mi. Már elmúlt de ha megint fáj elmegyek. Van családom meg barátaim de nem mondtam senkinek. A feleségem már lehet h rájött h valami nemjó de egyszer se mondtam el senkinek.
2011. jan. 24. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!