Azt hiszem kezdetleges fitymaszűkületem van. Elmúlhat-e idővel vagy lehet-e esetleg segíteni valahogy rajta, körülmetélés nélkül?
először sztem a házidokidhoz menj aki megmondja hova kell menni
-előző hozzászóló-
apukámnak 22 évesen volt először, és nem láttak semmit.
-első, második hozzászóló-
A fitymaszűkületeket két csoportba oszthatjuk: veleszületett és szerzett forma. A veleszületett forma jellegzetessége a csőrszerűen elvékonyodó fitymavég, míg a szerzett forma mely pl. cukorbetegség, vagy krónikus traumák hatására alakul ki a hegesedett bőrgyűrűről és hosszirányú repedésekről ismerhető fel.
A zavartalan szexuális aktus során szükséges, hogy ez a „bőrrészlet” a növekvő hímtaggal együtt táguljon, mozgása ne korlátozódjon. Ha ez nem történik meg kielégítő mértékben, a bőr berepedezhet, mely önmagában is fájdalmas, ugyanakkor a fityma alatt felgyülemlő váladék (smegma) állandó gyulladást tarthat fenn.
Enyhébb esetben a bőr a makkról még visszahúzható, de feszes és érzékeny. Nagyobb fokú szűkületeknél a bőr nem, vagy csak igen nehezen húzható hátra. Ilyenkor alakulhat ki a Spanyolgallér (parafimózis) amikor a hátrahúzott fitymát nem lehet a hímvessző makkja felett visszahúzni. Szélsőséges esetben a tűszúrásnyira beszűkült nyíláson még a vizelet is nehezen ürül. Az elhanyagolt eseteknek következménye lehet a fitymakövesség, a pénisz, illetve a fitymarák.
A fitymaszűkülethez gyakran társul egy másik, enyhébb rendellenesség, a fitymafék (makk alsó oldalán húrszerűen futó képlet) rövidsége. Ez akadályozza a fityma hátrahúzódását, közösüléskor gyakran bereped, vérzik és hegesedik, tovább rövidül. Nem kezelve, éveken át okozhat gondokat, és zavarja a nemi életet
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!