Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mennyit nőhetek még? 15F...

Mennyit nőhetek még? 15F Bővebben lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A fogorvosom beakar nekem rakni ilyen keresztharapás elleni cuccot a számba, ami széttágítja az állkapcsot, de ahhoz hogy ezt betudja rakni, azt mondta, kell egy röntgen, hogy milyen növekedési stádiumban vagyok.. Nos, a csigolyák alapján azt mondta, hogy , ha jól emlékszem 4. , azaz utolsó előtti stádiumban van a csontnövekedésem.. Kérdeztem hogy ez mit jelent, annyit mondott hogy még fogok nőni, na de mégis mennyit ? 172 cm vagyok, 64 kiló, heti 4-5 1.5 órás edzés, nem alkoholizálok, nem cigizek, szénsav se kerül a szervezetembe! Szóval ha valaki tudna mondani egy körülbelüli értéket, hány centit nőhetnék még, akkor azt megköszönném :)


2010. dec. 1. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
15 évesen 175/54 kiló voltam 21 éves koromig nőttem,akkor voltam 183/80,mellette aktív sport.
2010. dec. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor még van esély egy 5 centi finomításra remélem :) Ha nem többre :) Köszönöm válaszod :)
2010. dec. 1. 23:43
 3/7 Oxa ***** válasza:

Szia!


Erre nem lehet mit mondani! Pontos diagnosztikai ismeretek nélkül csak szubjektív válaszokat kapnál, ami a nullával egyenlő!


Lehetsz még akár 184 vagy 190 centi is. De maradhatsz 172 is!


A növekedéssel kapcsolatosan azért nem lehet diagnózisok nélkül jó választ adni, mivel, ha a szervezetedben bárminemű változás áll be, akkor természetesen az egész vélt növekedési mérték változhat!


Egyik ismerősöm a 8 általános végén volt 170 cm magas, és 18 éves korára 2 méter lett, mindenféle edzés, cigi, pia és egyéb szerek nélkül!


Szóval, a kérdésed jó, pontos választ pedig csak az orvosaid (vagy ők sem) fognak adni!

2010. dec. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Világos.., Majd 18 évesen meglátom hány centit nőttem :D Addig pedig sportolok minél aktívabban, és eszek eszek eszek :D
2010. dec. 2. 09:39
 5/7 anonim ***** válasza:
az hogy sportolsz egyáltalán nem befolyásolja a növekedésedet.. ez főleg genetika nézd meg a rokonaidat szüleidet és valószínüleg olyan magas leszek mint apád vagy az idősebb férfiak a családban... amivel nyernyi tudsz egy két centit de télleg max 2-től az hofgy sokta logsz ugy hogy kezzel kapszkodsz mondjuk egy faágba amiről nem ér le a lábad ez izmosítja és nújtja a gerincedet igy nőnethsz 1-2 centint:D 16f
2010. dec. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Oxa ***** válasza:

Az, hogy a családban ki milyen magas, csak részben mérvadó!

Hiába 195 cm magas valakinek az apja, és 180 cm az anyja, attól még Ő lehet csak 165 cm!

A súly szintén nem mérvadó!


Az orvostudomány eddigi történelme során 50-50%-os esélye van az embernek!

Van mikor az egypetéjű ikrek sem hasonlítanak egymásra!


A lógásról annyit, hogy a vázizomzatot erősíti, és nem a magasságon fog lökni!

2010. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mekorák a szüleid.

(anya magassága+apa magassága)/2+9= ez lesz a genetikailag lehetséges magasságod.

De persze befigyelhet itt a nagyszülők magassága is, pl. ha van egy 190 centis nagypapád, akkor te is lehetsz még magasabb, de ha a 150 centis magymamád dominál nálad, akkor lehet h csak egy-két centit nőssz:(

2011. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!