Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért ingadozik ennyire a súlyom?

Miért ingadozik ennyire a súlyom?

Figyelt kérdés
Sziasztok!19 éves vagyok és 51 kg körül.Tudom, hogy alultáplált vagyok.Van, hogy sokat eszek egy nap(akár 3000kcal-t is), és amikor este ráállok a mérlegre, akkor vagyok 52 kg. Majd reggel, amikor éhgyomorral mérlegre állok, akkor 50,10 vagyok.Tehát beszárad majdnem 2 kg.Viszont van, hogy keveset eszek/nap este ráállok a mérlegre és vagyok 50,20 kg.Majd reggel szintén 50,10 körül.Hogy lehetséges, hogy szinte grammra pontosan mindig ugyanannyi vagyok reggelente, mindegy előző este mennyi vagyok?!
júl. 30. 15:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azért itt dekákról is beszélünk a te esetedben.


A súly több minden függvénye. Az egyik ilyen az elfogyasztott táplálék mennyisége és minősége, rosttartalma stb. Erősen befolyásolja a széklet mennyisége. Továbbá hatással van a bevitt folyadék mennyisége is, illetve a test víz visszatartása. Szóval az hogy pár deka, esetleg 1 kg ingadozás van, az teljesen normális.

júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy reggelre akkor is 50,10 vagyok, amikor előző este 52, meg akkor is ha előző este csak 50,20-50,50
júl. 30. 16:10
 3/13 anonim ***** válasza:
Kiizzadod éjjel
júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A mérleg is tud ám csalni, főleg ha egyenetlen felületen van. Akkor még az is befolyásolhatja a mért értéket, hogy ha kicsit előre vagy hátra dőlsz rajta.


A reggeli mérésről meg csak annyit írtál, éhgyomorra történik. Na de az esti és a reggeli mérés között volt kis vagy nagy dolgod a vécén?

júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kis dolog általában 1x
júl. 30. 21:04
 6/13 anonim ***** válasza:
Átlagosan mennyi kalóriát ezzel egy nap? Mert aki 3 ezret bevág az nem 50 kiló. Mert akkor valami nem oké és irány a doki.
júl. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha egészséges vagy és minden ok , de zavar a súlyod akkor edzoterem. Kezdetben ha nem akarsz lejárni akkor otthonra pár 10 ezerért pár kézi súlyzó, ég, rúd, pár tárcsa is jó. Az első pár kiló baromi gyorsan feljon.
júl. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
3 hete kezdtem el itthon edzeni súlyzókkal.Általában 2100-2500 kalóriát eszek/nap.De nem tudok hízni!!!
júl. 31. 08:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet ilyen típus vagy, de ha gondolod, akkor menj el a háziorvoshoz és kérj beutalót gasztroenterológiára.
júl. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egészségügyileg teljesen rendben vagyok.A leendő sulim miatt mostanában nagyon sok orvosi vizsgálaton estem át és mindent rendben találtak.Ezek fél éves vizsgálatok voltak.
júl. 31. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!