Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Állami ellátásban (tehát...

Állami ellátásban (tehát abban amit a TB finanszíroz) kb mennyit kell várni egy abszolút fitymaszűkületet helyreállító műtétre, azon belül valószínűleg kórülmetélésre? Erre is hosszú várólisták vannak?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy inkább olyanok írjanak, akiknek van valamennyi tapasztalatuk ebben, pl akik átestek ilyesmin az állami egészségügyben, vagy azok akik ott dolgoznak, és azért tudják, hogy kb mennyit kell várni.


Lehet, hogy ez nagyon furán hangzik, de én kb 2025 januárjában vagy februárjában szeretném, ha megműtenének, mert most nincs lehetőségem hetekig lábadozni a metélés után, amikor is valószínűleg a járás is igen kellemetlen, mert az érzékeny makkhoz hozzáér a ruha és fájdalmas stb.


De tudom, hogy milyen rossz állapotban van a magyar egészségügy. Ha most jelentkeznék az urológusnál, vajon mikor kapnék időpontot? Lehet, hogy fél év múlva?



júl. 12. 18:39
A kérdező szavazást indított:
Hamar műthetnek: néhány hét, max 1 hónapon belül
Pár hónapot biztosan kell várni, kb 2-5-öt
Fél éves várólista teljesen reális
Több mint fél évet kell várni, akar 1 évet is
8 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Évtízedeket! Múlt hétfőn az állami kórház SBO-n 12 órát vártam! Csak azért hogy meg tudjam magasvérnyomás miatt lettem rosszul! Erre 12 órát kell várni. Akkor a kérdésben szereplőkre évtízedeket!
júl. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez bármelyik életkorban terités mentes .Ha most elmész vizsgálatra,adnak kedvező időpontot.
júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Csupasz makk ***** válasza:
100%
1990-ben beutaló nélkül el lehetett menni az urológushoz vizsgálatra. Vizsgálat után az urológus (nem az asszisztense) azonnal adott idõpontot az ambuláns mûtétre, ami a vizsgálat után 8 nappal volt állami ellátásban. Kíváncsi vagyok, hogy most hogy van, azaz mennyit romlott azóta az egészségügy.
júl. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Urológus megvizsgált és másnapra már ki is írt körülmetélésre.
júl. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3 csupasz makk: még a nickneved is ijesztő számomra, mert az műtét után brutál érzékeny lehet :(


Akkor háziorvosi beutaló sem kell az urológiára?

júl. 15. 20:00
 6/14 Csupasz makk ***** válasza:
100%
1990-ben nem kellett beutaló, most nem tudom, hogy kell-e. A mûtét után 2-3 hónapig volt brutál érzékeny a makkom, utána már nem az. A körülmetélés lényege, hogy eltávolítják a fitymát, azaz lecsupaszítják a makkot.
júl. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tuske29 válasza:

Az én tapasztalatom elég friss...

Múlt hét pénteken bementem munka után a sürgősségire,telefonon azt mondták,oda menjek.Ott megvizsgált a doki,persze,jól lecseszett,hogy miért a sürgősségire mentem,meg az nem igaz,hogy telefonon ezt mondták.A vizsgálat után azt mondta,kérjek időpontot telefonon,ne hagyjam magam lerázni...ma sikerült elérni őket,október 17(!!!) az időpont....most egy nővér ismerősömet próbálom elérni,hátha tud valamit intézni..

júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6 Igen, ezeket tudom. Az 2-3 hónap elég hosszú idő számomra. És gondolom ennyi ideig magamhoz sem nyúlhatok majd.


#7

Mármint az urológiára kaptál októberi időpontot?


Nem úgy van, hogy adott a körzet, amihez kötve van az, hogy melyik orvoshoz tartozol?

Fogászatnál így van.


Viszont azt nem tudom, hogy körzetileg melyik urológushoz tartozok. Talán a kórházban tudok érdeklődni, ha megadom a címem...

júl. 17. 00:12
 9/14 Csupasz makk ***** válasza:
7-es szûkület miatt voltál a sürgõsségin? 8-as Nincs szabad orvosválasztás? Én mindenképpen olyan urológushoz mennék, akinek nagy gyakorlata van a körülmetélésben és maximálisan figyelembe veszi, hogy milyen stílusú metélést szeretnél. Ha tudsz németül, akkor én Bécsbe mennék magánba Dr. Kuehas andrológushoz. Nem olcsó, de szépen dolgozik és nincs várakozási idõ. Szerencsére én már több,mint 33 éve túl vagyok ezen a mûtéten, azóta élvezem annak minden elõnyét.
júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Tuske29 válasza:

Kedves kérdező igen,vizsgálatra kaptam időpontot...ott majd eldöntik,hogy mi legyen,azt mondta a doki aki pénteken vizsgált.


#9


Azért voltam sürgősségin,mert telefonon oda küldtek.A pofámról lesült a bőr,amikor magyarázkodtam,hogy nem magamtól jöttem,a kedves kolleginája tájékoztatott így...De amúgy mindegy,valszeg megyek magánba,nem fogok október közepéig várni arra,hogy újra megnézze,aztán megint ugyanennyit várni,hogy megműtse..(bár azt mondta,lehet nem is kell műteni...)

júl. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!