Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Pattanásos hát ellen kinek mi...

Pattanásos hát ellen kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Van rá valami kenőcs vagy valami más?:S felső hátam eléggé pattanásos és nagyon zavaró...

jún. 24. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
A kiváltó ok kezelése.
jún. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is ezzel küzdök. Bőrgyógyászaton is jártam már, de semmit sem használt amit felírt a doki.


Ami valamennyi javulást elkezdett hozni, az a Cerave SA tisztító gélje, de ez sem az igazi.


Javasolták még a glikolsavat, majd azt tervezem kipróbálni.

jún. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Napozás, szolárium. Nekem csak ez a 2 segített.
jún. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen pattanás. Nem mindenkinek jó ha nap éri, mert van akinek beleég a bőrébe az uv-től és foltos lesz.
jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is a napozás meg a szoli segített a legtöbbet. Nyáron amikor csak teheted vedd le a pólódat, legyél félmeztelenül, hogy érje a bőrödet a Nap és a levegő. Nyáron fürödj sokat a Balatonban, nekem kicsit szárítja a bőrömet, az is javíthat a helyzen. Ha nem

nyár van, akkor is ha otthon vagy, mindig vedd le a pólódat bent a házban is, mert addig is szellőzik a bőröd.


Én is régóta küzdök vele, nem tudok világos pólót sem felvenni, mert estére biztos véres lesz. Folyamatosan tele van a hátam velük, sokszor fájnak is.


Próbáltam mindenféle kencét, lemosót, bőrradírt, teafaolajat, Acneminum tablettát, sós fürdővizet, Manna szappant, hintőport és Aloevera gélt is, de semmit sem értek. Elhagytam az édességet, a sós-olajos nasikat, a cukros üdítőket, de nem eredményeztek jelentős változást.


Még az allergia vizsgálaton gondolkozok, hátha valami hétköznapi dolog, pl. élelmiszer áll mögötte.


Gondolkodtam bőrgyógyászhoz is elmenni, de az orvos minden valószínűséggel Izotretionin hatóanyagú gyógyszert írna fel, ami viszont nem igazán tesz jót a májnak meg a veséknek. Így inkább megvárom amég elmúlnak, talán pár éven belül abbamarad...


A szauna és a gőzfürdő tud talán még jó hatással lenni a bőrre, hiszen a pórusok kitágulnak és könnyebben távoznak a pattanásokat okozó anyagok. Ez viszont rendszeres szaunázással adhat eredményt, de nyilván az nem kivitelezhető, hogy heti kétszer szaunázni menjen az ember.

jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szalicil sav.
jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!