Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez már komoly gondnak számít?

Ez már komoly gondnak számít?

Figyelt kérdés
Alkoholról van szó. Hetente kb 4 este megyek kocsmába. Ilyenkor 7-8-9 esetleg 10 sört megiszok. Néha egy-egy unicum is legurul. Tudom, hogy ez nem kevés, de 22 éves egyetemista vagyok. Betudható ez egy szakasznak az életemben, ami majd szépen lekopik rólam, ahogy haladok előre, vagy jobban oda kellene figyelnem?
2010. okt. 15. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
A drogfüggőség nem múlik el magától, ez nem egy pattanás az arcodon öregem. Nagyon is komoly gond!!
2010. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem jobban figyelj oda,amíg baj nincs:S
2010. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát az a kérdés, hogy hol kezdődik a baj?
2010. okt. 15. 14:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy alkalommal 8-10 sör, hááát....nekem soknak tünik.

Szerintem oda kéne figyelned, mert nehezen fogsz leszokni a szeszről-az is egyfajta "drog",függőséget okoz.

A sör és az unicum mondjuk nem olyan erősek v ütősek, csak itt a mennyiséggel van gond.1-2,vagy max 3 sör nneked kevés??Az íze miatt iszod, vagy azért, h üssön?

Gondolom utóbbi.Mert ha baromi szomjas lennél,akkor jó lenne a sima ásványvíz is....

2010. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy nem kevés. A hatása miatt iszom igen, meg az egésznek a hangulatáért a haverokkal, csak az a gond, hogy általában nem tudok megállni 2-3 sörnél, hanem addig iszok amíg úgy be nem rúgok. Mondjuk egy 8 sör az még nem berúgás nálam, de egy erős becsípés. Viszont, ha nem megyek kocsmába, akkor egyáltalán nem iszom. Itthon sosem tartok piát és nem is nagyon jut eszembe inni.
2010. okt. 15. 14:54
 6/9 anonim ***** válasza:

na igen, itt kezdődnek a problémák, h nem tudsz megállni 2-3 sörnél...

pedig meg kellene.....

2010. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez már bőven belefér az alkoholizmus fogalmába. Fordulj segítségért. 22 évesen ezt kérdezed, hogy ez majd szépen lekopik-e rólad? Mitől kopna le? És majd "ahogy haladsz előre", egyik este majd elfelejtessz elmenni a kocsmába? Egy nagy óvodás kérdez ilyet. Nincs senkid, aki ebből ki tudna rángatni? Alig hiszem, hogy emellett rendesen tudsz tanulni, és egy normális, ápolt felnőtt kultúrember benyomását kelted reggelenként az egyetemen. Kérlek bocsáss meg az előbbi szavaimért, és ne haragudj, ha megbántottalak, de komolyan ijesztő ez a kérdés. Mondjuk, az, hogy ide beírtál, az már azt feltételezi, hogy kezdessz gyanakodni, hogy nem éppen normálisnak mondható ez az életvitel. Ez egy picit már jó jel. Sok sikert!
2010. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt, hogy lekopik rólam azt úgy gondoltam, hogy előbb utóbb úgyis elkezdek dolgozni, ha lediplomázok, ami kicsit több időmet és energiámat fogja felemészteni. Szerintem az is benne van a gyakori kocsmába járkálásokba, hogy elég sok a szabadidőm és az itthoni haverjaim is rendszeresen isznak, de sokan visszavettek az ivásból rendesen, amikor elkezdtek dolgozni, vagy összejöttek egy normális lánnyal. Azt veszem észre a környezetemben, hogy rengeteg az életcél nélküli fiatal.
2010. okt. 15. 16:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából akkor számítasz alkoholistának, ha függsz tőle.

Tehát ha mondjuk kizökkentenéd magadat ebből a "rutinból", akkor vajon hiányozna-e?

Mert ha igen és az elvonási tüneteket is produkálod, akkor sajnos elvonókúrára kell menni, ahol gyógyszeresen kikezelik a függőséget. Ha meg tudod állni pár hétig úgy, hogy nem iszol és nem is hiányzik, akkor semmi gáz. Amúgy, ha nem vagy függő, de így folytatod, félő, hogy azzá válasz. Én mindenképpen erősen csökkenteném a szeszivászatot.

2010. okt. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!