Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mostanában sokszor van, hogy...

Mostanában sokszor van, hogy ha sokat iszok, akkor teljesen átlátszó a vizeletem. Állítólag ez nem jó, mert ilyenkor kimosódik a só és a fontos ásványi anyagok. Már anyira félek, hogy nem merek ini, amikor szomjas vagyok sem. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Cukorbeteg nem vagyok, mert vizsgáltuk.
2022. dec. 14. 16:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ezek "soft limitek", szóval nincs alátámasztva, hogy a napi 11 az már egészségtelen lenne. Azt kéne megértened, hogy a tünet és a betegség az két külön dolog. Sokat iszol, ezért néha 11x hugyozol egy nap. Ez önmagában nem betegség, csak egy tünet, aminek pontosan ismered az okát. Az életminőséged változatlan, és arra sincs bizonyíték, hogy hosszú távon változna tőle az életminőséged. Valószínűleg vannak előnyei és hátrányai, de ezek vagy ártatlanok, vagy pedig nagyátlagban semlegesítik egymást.


Ajánlásként a Harvardos linkeől:

9-13 years 7-8 cups, or 56-64 ounces

14-18 years 8-11 cups, or 64-88 ounces

men, 19 and older 13 cups, or 104 ounces

women, 19 and older 9 cups, or 72 ounces


Ez valami egészségügyi intézet ajánlása

2022. dec. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Az a jó, ha minél átlátszóbb a vizeleted! Ihatsz 4 liter vizet is egy nap, maximum többször mész pisilni.
2022. dec. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem kell túlbonyolítani,szín alapján megállapítható,mi az ideális.Halvány sárga a normális,ha sötét,akkor kevés a folyadék(vagy olyat ittál ami elszínezi)ha átlátszó,akkor már túl sokat viszel be.És igen,utóbbi kimoshatja a fontos ásványi anyagokat hosszabb távon.
2022. dec. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!