Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tegyek mi lehet ez?

Mit tegyek mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Úgy 1 hónapja kicsi piros pöttyök jelentek meg a makkomon. Aztán elmúltam Most pedig megismétlődött az eset és a hímvesszőmön volt egy kisebb 1 cm átmérőjű dudor nagyon megilyedtem de elmúlt. mi lehet ez? Arra gyanakodtam hogy szifilisz de én még szűz vagyok de a neten megnéztem a tüneteket és ugyanez a szüleimnek nem karom elmondani mert nem nagyon vagyuk olyan viszonyban hogy gátlások nélkül beszélhetnénk és még azt hinnék hogy szexeltem valakivel. Azt olvastam hogy a szifilisz terjedhet egyszerűen cseppfertőzéssel is.Igaz ez? Kérlek segítsetek! Az orvoshoz meg szégyellek elmenni és akkor a szüleim is megtudnák. Segítsetek!
2010. szept. 1. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem csak egy gombás fertőzést kaptál el,de szerintem a saját magad megnyugtatásod érdekében menj el egy urológushoz.Nem kell elmondanod a szüleidnek.Bátorság!A doki nem fog megenni.
2010. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy egy kisebb településen élek ahol elösször el kell meni a dokihoz aki beutal a megyeszékhelyre viszont a a dokimnak a felesége a felnőttorvos:S Mindegy. De mit mondjak minek megyek be amikor beutal a doktor? Ok nélkül nem valószínű hogy elenged:S Nem tudsz valamit hogy terjed -e a szifilisz cseppfertőzéssel?
2010. szept. 1. 14:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Syphilis, szifilisz, lues, vérbaj)

A vérbaj nemi úton terjedő vagy a magzati életben elszenvedett fertőzés, melyet a Treponema pallidum nevű spirális alakú kórokozóval történő fertőzés okoz. A baktérium nem képes az ép nyálkahártyán keresztül fertőzni. Mivel a kórokozók a szabad levegőn nem életképesek, terjedése szoros testi kontaktust igényel. A magzat a terhesség 10. hete után fertőződhet a méhlepényen keresztül. A betegség nem terjed szifiliszes ember által használt tárgyakkal - vécéülőkével, ajtókilinccsel, uszodával, közös használatú ruhával, törülközővel vagy evőeszközzel - való érintkezéssel.

forrás: [link]

2010. szept. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A cikkben rosszul van.


A Treponema pallidum képes átfúrni magát még az ép bőrön is, ezért nem szeretnek vele a mikrobiológián dolgozni.

Ha valakinek szekunder szifilisze van (ami test szerte a bőrön kiütésekkel jár), akkor a kiütések érintésével is lehet fertőződni. De cseppfertőzéssel nem terjed.


Amúgy nem valószínű, hogy a kérdezőnek szifilisze van.

2010. szept. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha elmész orvoshoz akkor sem fogják megtudni a szüleid!! orvosi titoktartás köti az orvosokat!!!! Max felír valami krémet vagy gyógyszert rá vagy esetleg ecsetelőt és pár hét múlva rendbejön! Ne gondolj a legrosszabbra! Légy optimista!
2010. szept. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2010. szept. 3. 13:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!