Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vajon mi lehet? Remélem nem HPV

Vajon mi lehet? Remélem nem HPV

Figyelt kérdés
Nagyon régóta (több éve kb. 4-5 éve) van a makkomon (oldalsó-alsó részén) egy lila (kb olyan a színe, mint a makk alsó részén levő gyűrűnek, bocs a pontatlanságért) apró kis dudor, mintha pattanás lenne, de mégsem az, nem fáj semmi baj nincs vele, csak egyszerűen nem illik oda esztétikailag. Nem élek szekszuális életet (szűz vagyok), viszont mindenhol olvasom ezt a HPV parát. Rendszeresen tisztítom naponta többször, eddig semmilyen problémám nem volt ott lent.
2010. aug. 29. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt még szexuális kapcsolatod, semmi esély a HPV-re :) ha nagyon zavar, nézesd meg dokival.
2010. aug. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából annyira nem zavar, dokihoz meg nem szeretnék menni, mert gátlásos vagyok :D Persze csak Ő mondhat biztosat, csak végül is arra vagyok kíváncsi, hogy előfordulhatnak e, olyan "elváltozások" amelyek ártalmatlanok?
2010. aug. 29. 17:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze mindenképp :) De a dokit úgysem érdekli a te kukacod :D

amúgy ha szűz vagy(mint olvastam) akkor semmi esélyed hpv-re :)

2010. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Halisztok!


Sajna, ezt nem írom alá.

Az egyik GyK-s topikban tavaly év végén találkoztam egy 19 éves kérdező sráccal, aki ugyancsak szűz volt, mégis valahogy elkapta a HPV-t. Soha nem volt szeXuális kapcsolata, ezért sem értette az egészet. 2 dokihoz is elment, mindkettő egyhangúan azt mondta, HPV-okozta condyllómák jelentek meg a makkján, amely teljesen gyulladt volt, és furcsa szagú.

A srácnak korábban fitymaszűkülete és fékproblémái is voltak, amit gyerekkorában orvos egy számára iggen kellemetlen élményt okozva neki oldott meg. Onnantól kezdve szinte sosem húzta hátra a fitymáját, mert félt a fájdalomtól, ill. a szülei, bátyjai nem figyeltek erre oda nála, ez MIND hozzájárult ahhoz, hogy a srác fitymája alá Humán Papillóma Vírus került, aminek egyenes következménye volt az, hogy a fitymája mnthetetlenné válljon, emiatt a gyereket teljesen körül kelljen metélni.


A másik probléma, hogy nem tudom, kedves Kérdező, hol, mely helyeken "(mindenhol) olvastad ezt a HPV-parát", de annyi tuti, hogy ez az eset eléggé rádöbbentett engem arra, hogy a HPV is egy olyan téma, ami a nőknél a szennymédia kivételesen pozitív teljesítményeképpen gyakran elő van hozva a mehnyakrák kockázata miatt, azonban a FÉRFIAK esetében én SEHOL nem hallok erről semmit, pedig elég informáltnak érzem magam a témában.



Kedves Kérdező!


Bár a megfogalmazásod számomra eléggé bonyolultnak tűnik, szeretném tisztázni...

_ Hány éves vagy?

_ A makk alsó részén nincs gyűrű. A makknak azonban alsó (kiemelkedő) pereme és (az alá süllyedő) árka (barázdája) van (sulcus coronarius glandis). A barázdában kapcsolódik a fityma a makkhoz.

A makk peremén normál esetben faggyúmirigyek vannak, amelyek a belfityma barázda felőli részén is gyakori jelenség, ezek olykor-olykor nagyobbnak tűn7nek, esetleg kis pici FEHÉR színű pöttyként akár FELTŰNŐEN is kiemelked7 a makkperemből. Ezek az ún. Fordyce-pöttyök.

Ilyen pöttyök a mellbimbód és az ajkaid körül is előfordul6nak, ill. szép számmal a külfitymádon, és akár az egész herezacskódon.

___ A pattanás alatt amit említesz, ezt érted, amit így az imént körülírtam neked? vagy ez hogy néz ki? (Kicsit közér7őbben légyszi! {:-S )


Üdv: EE

2010. aug. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szia, körülbelül igen, arra gondoltam, de nem fehér, hanem mint írtam, olyan a színe mint annak a "barázdának", szóval ilyen lilás, csak kicsit sötétebb.
2010. aug. 30. 07:28
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként amit leírtál az megtalálható a herezacskómon és a péniszemen is, de erről tudtam, hogy micsoda, csak hogy belül mi az, azt nemtudom.
2010. aug. 30. 07:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Még mindig nem tudom a feljebb feltett kérdéseimre a válaszaid egy részét.


_ Hány éves vagy?

_ Honnan veszed,... hol mindenhol fordul elő ez az ún. HPV-para?

_ Még mindig nem pontos a leírásod. Annyit sikerült az általad "szűkösen" leírt infókból leszűrnöm, hogy lila, ill. hogy vmi köze van a makk pereméhez/árkához(?)... de hogy PONTOSAN ezen hol fordul elő, ill. egyéb apró részletek, ezek nem ismeretesek.


/:-T Az általam kért infók hiányában nem áll módomban kielégítő választ adnom, CSAK HA RÉSZLETES INFÓKAT ADSZ!!!


Üdv: EE

2010. aug. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szia


a korom 20 (de nem tudom mi köze ennek ehhez :) )

a HVP parát, meg itt olvastam, mindenki azon aggódik, hogy elkapta e, stb.


Hogy hol fordul elő? Hogy máshogy írjam le, mint ahogy eddig: a makk alsó részén (ahol a fék is van, nem rajta de a környékén).

2010. aug. 31. 07:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Hali!


Sztem nem mindegy, hogy egy 13, 16 vagy egy huszonéves teszi fel a kérdést. Mindegyik más és mást gondol a dologról, másként gondolkodik. Csak ennyi... :-)


Ha HPV lenne, nem lila lenne. Az ott vmi bőrgyógyászati gebasz lesz sztem. A féket eddig nem írtad még, az pedig nem az alsó, hanem az elülső része a makknak. A hátsó pedig a hasad felőli. (Ez a pontos navigáció a makkon, ezt hallom a legtöbbektől, és elég egy pontatlan meghatározás, máris mindenki félreérti. Az "ALSÓ" sztem itt elég tág fogalom, mert úgy glom, mindenki mást ért rajta. A féked kezdete pl. magasabban van mint a makkod hátsó részén lévő makkárok. Akkor az "alsó" ennyivel az is, ha a farkad felfelé áll. Ha meg előre, mert erektált, akkor talán... Ha meg kókadt mint a fonnyadt virág, akkor meg az alsó a húgycsőnyílás ill. megintcsak a fék kezdete... Éérteed? ;-D )


Az tehát egy pattanás, és nem pedig egy ér... ha minden igaz. Az a baj, hogy így már könnyebb, de még mindig nehézkes elképzelni a dolgot. Fénykép felrakására róla meg nyilvánosan nem bíztatnálak.

Sztem fordulj bizalommal a bőr- és nemibeteg gondozóhoz! Ők egészen biztosan meg tudják mondani, mi az ott!?


Üdv: EE

2010. aug. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a gyors választ :D

Bocsi hogy szenvedtem a meghatározással, de én se voltam most biztos benne, hogy az most melyik része, alsó felső, ez az .. :D

Mármint, hogy melyiket használjam ;)


Abban reménykedem egyszer csak elmúlik, irtózom az orvosoktól :D persze ha előfordulna valami probléma rohannék, de eddig tökre "ártalmatlan", mondom nagyon régóta ott van :-\


További szép napot!

2010. aug. 31. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!