Légkondi kondenzvíze iható?
Nem iható.
Kérdező, te Szaúd-Arábiában élsz, vagy mi?
De a kérdés kapcsán eszembe jutott, hogy igaz lesz hogy a víz olyan értékes lesz mint az arany: legjobb technológiai cuccok lesznek az embereknek (pl. légkondi), de víz olyan kevés lesz hogy bárhol legyen víz meg akarja majd inni...
Tavaly a szobanövényeimet kinyírtam a szobahőmérsékletűre visszatemperált légkondis kondenzvízzel... Három hét alatt mindegyik elpusztult.
Szerintem ha a növényeket tönkre vágja, neked sem tenne jót.
Azért nem iható, mert:
1. Nincsenek benne ásványi anyagok, ezért a szervezetedből vonja ki azokat, ami nagyon nem jó.
2. Ki tudja mennyire koszos a klíma belseje + valszeg a sok szmog/kátrány is lerakódik.
A beltéri egységek belseje alapvetően sötét, ideális ideális környezet a penészgombák szaporodásához. A legtökéletesebb táptalaj számukra a klímaberendezés csepptálcája. Most mondhatnánk, hogy abban nincs víz, ami talán igaz is lenne, ha a szerelők és a készülék használói is kellően odafigyelnének a berendezésre. De mivel ez nincs így, a csepptálca lejtésben van, csak épp nem a lefolyó felé. A következetesen és rendszeresen elhalasztott karbantartások is megteszik kellő hatásukat. Egy legalább egy éve felszerelt beltéri egységnél nem kell soká keresgélniük a szakembereknek, hogy pangó vízre bukkanjanak a csepptálcában – figyelmeztet a klímaberendezések veszélyeire a Víz-, Gáz-, Fűtéstechnika Szaklap.
A berendezésekben elhelyezett szűrők is a fertőzés melegágyai. A gyakorlat szerint addig, amíg tönkre nem megy, senki nem cseréli a szűrőt, pedig ezt évente kellene. A tapasztalatok szerint akadt egy-két felhasználó, aki legalább annyit te, hogy egy év után kivette belőle. Ám még ez is jobb, mint ha nem csinált volna semmit, hiszen a szűrőben megtelepülő legionella pneumophila komoly élettani hatásokat válthat ki, amelyek igen nehézkesen kezelhetők, főként azért, mert a fertőzöttség szinte tünetmentesen indul, illetve általános tünetekkel jár. Ez a baktérium kimondottan a tüdőt károsítja, ott telepszik meg tüdőgyulladást okozva, ami végtagfájdalommal is jár(hat). Súlyosabb „légiósbetegség”-fertőzés esetén hasmenés is felléphet. A túlhűtés okozta vállfájdalom egyébként kísértetiesen hasonlít a legionellafertőzés okozta fájdalmakhoz, így ember legyen a talpán, aki megkülönbözteti őket.
Természetesen a legionella nemcsak a szűrőben, de a csepptálcában is felütheti a fejét a pangó vizekben, mint ahogyan a penészgomba sem idegenkedik a szűrőtől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!