Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A túl sok vitamin árthat?

A túl sok vitamin árthat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Növényeknek? Vagy hogy érted? Vagy csak rossz kategória? Amúgy mindenre igaz a jó öreg mondás: jóból is megárt a sok!
2010. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan hogy vitamin túladagolás ez ahány vitamin annyiféle mennyiség.Némelyik súlyos következményeket okozhat. A C vitaminnnak a legnagyobb a dózikus eltérése.Abból lehet a legnagyobb mennyiséget bevenni következmény nélkül.
2010. júl. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, némely vitamint túl lehet adagolni. ha pl. valaki terhesség alatt túl sok A vitamint szed, fejlődési rendellenességet okozhat.

de nem terhesség esetén is túladagolható a vitamin.

2010. júl. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
emberre.
2010. júl. 7. 19:21
 5/9 anonim ***** válasza:

nem értem a kommentedet.

igen emberről beszéltünk (beszéltem).

2010. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak a zsírban oldódóakat (D, E, K, A) lehet túladagolni, a vízben oldódóakat nem.
2010. júl. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
az első ember aki írt, ő kérdezte hogy emberről vagy növényről beszélek.
2010. júl. 8. 06:32
 8/9 anonim ***** válasza:
jaaa, így már értem.
2010. júl. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A zsírban oldodókat tényleg könnyű túladagolni, de a vízben oldódókat is lehet.

Viszont én erősen megkérdőjelezem az RDA dolgokat... Szerintem azok az előírt mennyiségek a legtöbb vitaminnál arra vonatkoznak, hogy elégedett legyél: szedtél vitamint, de attól még nyugodtan lehetsz beteg.

Szerintem ez üzlet... Bármennyire is ennek nagyon szigorú előírásai vannak és stb, szerintem ez tisztán üzlet...


Például: Alapból eltér az ajánlott mennyiség ahhoz képest, hogy mennyi a testsúlyod, milyen munkát végzel, mennyi az energiaigényed, beteg vagy-e stb...


Nem véletlenül a testépítő-vitaminokban jópár vitamin az RDA által előírt mennyiség 1000, 1500%-át is tartalmazza, mégis érdekes módon senkinek semmi baja nincs tőle, hosszú távon se... Csak éppen mintha kicserélnék egy átlagos multivitaminhoz képest: alig betegszik meg, gyorsan felépül, gyorsan gyógyulnak a sebek, gyorsan regenerálódik, mindig fitt, jobban tud koncentrálni, nő az étvágya...

Azért ne úgy képzeljük el, mintha valakiből egyszerre superman lenne és övé lenne a világ, de a közérzete rohamosan javulni fog...


Továbbá ott van a C-vitamin, amit a vele foglalkozó tudósok ÉLELMISZER-nek tartanak... Csak éppen erről kussolnak, mert akkor sokkal kevesebb lenne a betegség a világon, az a gyógyszergyáraknak nem jó...

Vannak tanulmányok, hogy hol éri el a C-vitamin az ürítési küszöböt, van akinél 1,5g, van akinél viszont 5 is lehet...

Lényeg a lényeg, Szent-Györgyi Albert például napi 1g-ot mindig megevett, 84 évesen tüdőgyulladás döntötte le, mire emelte az adagját napi 8g-ra, és érthetetlenül hamar felépült...

Vannak akik napi 10-14g-ot is megesznek belőle, éveken keresztül, és nincs következménye, semmi jel arra, hogy túlzott adagban vinné be...

Amit biztosra állíthatok, hogy kb napi 2x2 gramm bevitele mellett télen szinte nulla az esélyed arra, hogy megfázol, de még talán az influenza ellen is jobban véd, mint az influenza-elleni oltások...


Nem vagyok tudós, csupán tanulmányokból, sok ezrek és saját tapasztalatomból építhetem fel az álláspontomat, de ha elfogadtok egy tanácsot, egyetek teljeskörű multivitaminokat és egyetek pluszban napi 4g c-vitamint nyugodtan. Plusz erre ráépíthettek egy csomó hasznos dolgot, például vesevédő anyagokat, halolajat...

2011. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!