Az orvosi egyetemi klinikákon hol "ér össze" az orvosi és felsőoktatási beosztás? (lent)
Ezek egyrészt kórházként (illetve klinikák, de betegellátó tevékenységet folytatnak, és ez a lényeg) is funkcionálnak, de felsőoktatási tevékenységet is végeznek.
Egy kórházban nyilván rezidensnek megy a frissen végzett orvos, majd szakorvos jelölt lesz, szakvizsga, szakorvos stb.
De hogy van egy egyetemi klinikán?
Az egyetemi beosztás úgy van, hogy először egyetemi tanársegéd, adjunktus, docens, majd professzor. Viszont itt az "orvosi rangsorban" szereplő szakorvos kategória kimarad. Vagy pl egy belgyógyászati vagy sebészeti klinikán az egyetemi tanársegéd pozíció betöltéséhez alapfeltétel a belgyógyász szakvizsga?
Mert olyat pl tudok, aki anatómiát oktatott már felsőbbévesként, majd a végzés után, egyből az adott egyetem Anatómiai Intézeténél lett tanársegéd. Klinikumban ellenben a tanársegédi pozíció alapfeltétele a szakvizsga? Vagy mikor szerzik meg?
Gondolom egyéni?...
Van olyan, akit mondjuk elsőre fel sem vesznek rezidensképzésbe, mert nincs elég hely, szóval elmegy phd-zni. Annak nyilván az lesz meg előbb. Az is elég gyakori, hogy valaki a szakképzéssel párhuzamosan csinálja a pdh képzést.
De nem értem, hogy ha ilyen marha okos vagy, és szerinted mindenki más idióta, aki válaszol, akkor miért nem jársz utána magad:D
Nem idiótáztam le senkit. Ne add a számba a szavakat, amiket nem mondtam. Köszönöm. :)
De azt te is beláthatod, hogy pl egy orvosi egyetemi, klinikán dolgozó docensnek is meg kell, hogy legyen az adott szakvizsgája.
Egyetemi klinikákon az oktatás és a gyógyítás gyakorlatilag összefonódik.
"De azt te is beláthatod, hogy pl egy orvosi egyetemi, klinikán dolgozó docensnek is meg kell, hogy legyen az adott szakvizsgája."
És ki mondta, hogy nem kell?
Mégis melyik kérdésedre nem kaptál választ?
Az egyik válaszadó leírta, hogy ezek közül csak a tanársegédi pozíciónak nem feltétele a szakvizsga, a többinek igen.
Arra meg, hogy mit csinál előbb az ember, válaszoltam én: amelyiket akarja. El lehet kezdeni egyetem után azonnal phd-zni és kutatni, aztán majd egyszer később szakvizsgát csinálni, lehet egyszerre is csinálni a szakképzést és a phd-t, sőt, le lehet előbb szakvizsgázni és csak utána pdh képzésre menni.
Komolyan nem értem, mi a tökömet akarsz még kérdezni.
"Egy kórházban nyilván rezidensnek megy a frissen végzett orvos, majd szakorvos jelölt lesz, szakvizsga, szakorvos stb.
De hogy van egy egyetemi klinikán?"
Ugyanígy. Mégis hogy lenne? Csak ha akar, akkor előtte/közben/utána csinálhat pdh-t és lépkedhet felfelé a tudományos (vagy szerinted oktatói) ranglétrán.
Ha meg nem akar, akkor marad simán szakorvos oszt kész.
Oké, megvan.
Pl a SOTE III. sz. Belklinikán tanársegéd munkakörbe alapfeltétel többek közt a belgyógyászat szakvizsga és a PhD megléte is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!