Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet elviselni azt,...

Hogy lehet elviselni azt, hogy a szemem elôtt ölni meg magát szép lassan, és nem tudok mit csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves vagyok, úgy adódott, hogy a nagymamámnál élek most év végéig.

Ô nagyon el van hízva, 150 centi kb és 115 kiló, tehát borzalom. 9 kilót szedett fel az elmúlt 3 hónapban, mert leszokott a cigirôl, és nasizik helyette.

Nem megy sehová, heti 1x a boltba. Tegnap lement a boltba, és hozott 5 tejszeletet, 5 kosárkát, 2 zserbót, 2 hatlapost, 2 mákos sütit és kettô mignont.

Ha szólok neki, hogy ne egyen ennyit, vagy jöjjön el velem sétálni, akkor megsértôdik. Ha ketten ülünk a konyhában és beszélgetünk, akkor a hûtôig is engem küld el, fel se áll magának. Elhiszem, hogy ennyi sùlyfelesleggel nehéz a mozgás, na de nem véletlenül lett ekkora...

Nem tudok vele mit csinálni, semmi akaraterô nincs benne, nem akarja visszafogni az evést, tegnap este 10kor állt neki sütit enni, 3 sütit benyomott...

Hogy lehet ezt elviselni? Megszakad a szîvem, de tehetetlen vagyok, mert ha jòt akarok és szólok csak veszekedés és sértôdés lesz a vége..

évekig egyedül èlt, általában unalmában evett, mert mi messze laktunk tôle, nem tudtunk mindennap àtjönni hozzá. Most nagyon örül, hogy itt vagyok, de èn meg màr szinte rá se bîrok nèzni, mert àllandòan nyammog valamin:( ès ingerültebb vagyok vele, most összevesztünk azon, hogy mindig türelmetlen vagyok vele stb.

Nem tudom mit csináljak, olyan nehéz. Hibásnak érzem magam, hogy itt vagyok, és semmit nem tudok vele kezdeni, csak nézem, ahogy egyre csak hizik, és járni sem tud már járókeret nélkül.


2018. máj. 18. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen azt a fogalmat használni, hogy akaraterő. Legfeljebb pszichológus tudna rajta segíteni, de lehet, hogy ő se. A veszekedéssel 1000%, hogy semmit nem érsz el, sőt, kifejezetten ártasz, mert érzelmileg elidegeníted magadtól. Magányos, ez az egyetlen örömforrása, függő, mint az alkoholisták. Ezek szerint a cigarettát cserélte csokira. Valami örömet kéne találni az életében (valószínűleg depressziós is), de egyáltalán nem biztos, hogy sikerül, keresgélni kell.
2018. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, es nem is akarok vele veszekedni, csak annyira nehez ez nekem. Foleg, amikor kajarol beszel, nincs turelmem vegighallgatni, hanem felbeszakltom, hogy jo, tudom stb. Bocsanatot kerek tole, mert legalabb en nem akarok ratenni egy lapattal.
2018. máj. 18. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Szeresd és ne szólj bele a dolgaiba, ez az egyetlen, amit tehetsz. Ő is tudja, hogy árt a sok édesség, elég baj az neki anélkül, hogy valaki ezt folyton az orra alá dörgölné. Meg kell találni neki azt a cselekvést, amiben jól érzi magát. Leginkább emberek között kéne, pl idősek klubjában, de ha nem hajlandó elmenni, úgy nehéz lesz. A pszichológust valószínűleg alapból elutasítja, pedig jó lenne neki. Mióta nem dolgozik, mióta él egyedül?
2018. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

4 éve él teljesen egyedül, már mióta az eszemet tudom nem dolgozott, rokkantnyugdíjas lett, mert agydaganata volt.

Mondtam neki, hogy horgoljon, kössön vagy varrjon (varrónô a szakmája), de azt mondta, ahhoz nincs idege. Rejtvènyt szokott fejteni, dehát aközben lehet csipegetni. Sajnos sehogy nem tudom rávenni a kimozdulásra, azt hiszi, direkt idegesítem, hogy mozogjon, pedig csak jót akarok. Mondtam, hogy persze, hogy unatkozik ha itthon ül egész nap, menjünk le (lifttel) a lakás elé, vannak padok, üljünk le, legalább érzi a levegôt is stb, erre azt mondta, hogy hogyha a levegôt akarja érezni, akkor kinyitja az ablakot... :(

2018. máj. 18. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Depressziós. Amíg nincs szenvedésnyomása, tehát valami drámai romlás, addig nem fog segítséget kérni, nélküle pedig nem lehet. A közérzete is rossz? Nem szokott beszélgetni, nevetni? Senki régi barátja, szomszédja? Rádió, tévé, olvasás?
2018. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rossz a kozerzete sajnos. Beszelgetni szokott velem, facebookozni is tud, skypeolni, sZemelyesen ritkan, pedig az osszes testvere es rengeteg rokon ebben a kisvarosbna lakik. Van egy gondozonoje is, aki heti 3x jon. Egesz nap megy a tv, sorozatokat nez. Mindig is tulsulyos volt, gyerekkoraban sem volt vekony, de azert ehhez a magassaghoz 115 az borzaszto. 10 percet ha all a konyhaban utana le kell ulnie, mert nem birja a hata. Az ebedet is hozatja, nem o foz, a menzakaja meg ugye nem epp fogyokuras :(
2018. máj. 18. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!