Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka az alább...

Mi lehet az oka az alább kifejtett viszketésnek?

Figyelt kérdés
Az elmúlt fél évben harmadszor jelentkezett a következő tünet: elképesztő viszketés a fenekemben, a végbélnyílás közvetlen környezetében. Átlagosan 1-2 hétig tartott (nem folyamatosan), mindenféle előzmény nélkül jött. Emésztési, bélrendszeri problémám nincs, a székletem "tiszta", nem gennyes-véres (a papír sem), nem híg, a viszketés mellé egyébiránt nem társul fájdalom, csípő érzés. Hullámokban jelentkezik, de néha úgy, hogy ültő helyemből vagy fekvés közben fölugrom az ágyból, annyira. Reggelre általában elmúlik, az első nagy WC-zés után ismét előjön. Igen tudom, meg kéne törölni rendesen, meg néha meg kéne mosni, köszönöm, ezeken túl vagyok. Egyértelmű, hogy most már háziorvoshoz fogok menni vele, de mivel ő nem áll a helyzet magaslatán, és nincs kedvem meg időm 8 féle orvost végigjárni a problémával, aki tapasztalt már ilyet, írja le, hogy neki mi volt a megoldás, vagy egyáltalán ki foglalkozik evvel. Köszönöm!
2018. márc. 4. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
széklet vizsgálat, féreg ügyben, vagy aranyér?
2018. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aranyérre nem gondolnék, mert semmiféle fájdalmam nincs, de a féregséget kivizsgáltatom. Köszönöm!
2018. márc. 5. 09:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is ezt a kettőt tippelem: aranyér és férgesség, esetleg vmi. gombás/bakteriális fertőzés. Valami kenőcsöt használtál rá? Canesten, más gyulladáscsökkentő krém?
2018. ápr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!