Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hasi dialízissel kapcsolatosan...

Hasi dialízissel kapcsolatosan kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés
Mennyire bonyolult??Mik a veszélyei??Hogyan kell kivitelezni otthon?Akinek van tapasztalata és jártassága hasi dialízissel kapcsolatosan azt kérem hogy segítsen!
2010. jún. 5. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Nem értem a kérdést, Vese dialízisről tudok, de hogy a hasi hogy megyen nem tudom, és ráadásul otthon?
2010. jún. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Aki azt sem tudja, hogy miről szól a kérdés, az miért válaszol?

Szerintem az orvostól kérj mindenről információt, erre itt ne várj választ. Esetleg a www.orvostudakozo.hu oldalon tudsz szakembertől kérdezni, hátha ott kapsz érdemben választ.

2010. jún. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bonyolultnak nem bonyolult, de ha kapsz otthonra készüléket, nyilvánvalóan ki fognak képezni a használatára.

A veszélye az, hogy ha baktériumok jutnak a hasüregbe, csúnya hashártyagyulladás, szeptikus állapot alakulhat ki elég gyorsan. Cserébe viszont a hagyományos dialízisnél kevésbé megterhelő, kényelmesebb, és ha odafigyelsz a sterilitásra, nem kell félni tőle.

2010. jún. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. jún. 5. 20:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Utóbbi jól írja, én még kiegészítem: évek alatt a hashártya membránja megvastagszik és akkor majd át kell térni haemodializisre, de addig is igen jó a peritoneális módszer, lehet mellette dolgozni és van valamennyi vizelet is, így az étrend esetén kisebb lesz a megszorítás a folyadékbevitelre vonatkozóan. Ha van kérdésed, írj.


végzős orvostanhallgató

2010. jún. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!